Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina zaļo atkritumu konteineros nemest sadzīves atkritumus

Jau piekto gadu pēc kārtas iedzīvotāju ērtībām pie Bauskas kapsētām izvietoti lielie septiņu kubikmetru konteineri bioloģisko atkritumu savākšanai. Taču ne visi iedzīvotāji izlasa norādījumus, citi tos ignorē, kā rezultātā lielajos konteineros nonāk arī sadzīves atkritumi.

Bauskas jauno kapu pārzine Žaneta Suroveca novērojusi, ka kapu apmeklētāji lielajā konteinerā met visu pēc kārtas – gan trauciņus no kapu svecēm, gan lapas, saslaukas un vecās puķes plastmasas maisiņos. Nereti gadās situācijas, kad piebrauc automašīna un izmet savu atkritumu maisu. Tāpat novērots, ka pie kapiem esošajos konteineros savus atkritumus izmet tuvējo dārza māju iedzīvotāji.

SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere uzsvēra, ka pie kapiem esošie atkritumu konteineri (gan bioloģiskajiem atkritumiem, gan sadzīves atkritumiem) paredzēti tikai kapu apmeklētāju vajadzībām.  

Uzņēmuma pārstāve atgādina, ka brūnajos lielajos bioloģisko atkritumu konteineros drīkst ievietot tikai zaļos atkritumus – lapas, vecos ziedus, nopļauto zāli, zarus, saslaukas u. tml. Šajos konteineros nedrīkst izmest plastmasas maisiņus un pudeles, stikla un keramikas izstrādājumus, tai skaitā kapu sveces. Sadzīves atkritumus var sviest pie kapiem izvietotajos zaļajos konteineros.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas