Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ainavu izstādē piedalās baušķenieces

Bauskas mākslas skolas direktore Mārīte Šulce un skolotāja Signe Pansova ceturtdien, 19. martā, piedalīsies Jāzepa Pīgožņa balvas pretendentu pirmās konkursizstādes atklāšanā Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

Ekspozīcija ir veltīta Latvijas ainavai. Baušķenieces konkursizstādei iesniedza divus darbus. Viņas informē, ka žūrija izvēlējās eksponēšanai M. Šulces ainavu «Mūsa» un S. Pansovas kompozīciju «Rundāles pils dārzs».
 
Izstādē piedalās vairāki desmiti profesionālu mākslinieku no visiem Latvijas reģioniem, kuri, atbilstīgi konkursa nosacījumiem, eksponē ainavas, kas tapušas beidzamo trīs gadu laikā. Ekspozīcijas atklāšanas svētkos konkursa uzvarētājam žūrija pasniegs Zelta diplomu, taču Zelta medaļu un naudas balvu 3000 eiro apmērā visaugstāk novērtētais autors varēs saņemt izstādes noslēgumā Preiļos. Sākot no rītdienas, par gleznām var balsot arī iedzīvotāji, jo tiks piešķirta arī skatītāju simpātiju balva.

Konkursizstādes mērķis ir attīstīt un popularizēt ainavu glezniecību, parādot Latvijas dabas daudzveidību, kā arī līdzsvarojot kultūras procesus Rīgā un novados. Ainavu izstādi ir paredzēts eksponēt vairākos reģionālajos muzejos, taču vispirms Preiļos. J. Pīgožņa balvas dibinātāji ir Rīgas pilsētas dome, Preiļu novada pašvaldība, Latvijas Mākslas akadēmija, J. Anmaņa Jauno talantu atbalsta fonds, mākslinieka meita Ieva Pīgozne, kinorežisors Jānis Streičs un citas mākslas vidē pazīstamas personas.

Jāzeps Pīgoznis bija zināms gleznotājs, grāmatu ilustrators, Mākslas akadēmijas profesors, erudīts un sirsnīgs sarunu biedrs. Viņš aizgāja mūžībā 2014. gada pavasarī. Pērn Latvijā notika mākslinieka 80. jubilejai veltīti vairāki piemiņas pasākumi un izstādes, klajā nāca arī Jāzepa Pīgožņa talantīgi un asprātīgi uzrakstītā autobiogrāfija.

Jāzeps Pīgoznis savas gleznas vairākkārt ir eksponējis arī Bauskas muzejā. Pēdējā izstāde mūsu pilsētā viņam notika kopā ar jaunāko meitu gleznotāju Lauru Pīgozni, kura ir piedalījusies plenērā «Bauskas vasara», atceras muzeja speciāliste Ilga Balode.

Jāzeps Pīgoznis bija viens no izcilākajiem Latvijas ainavu gleznotājiem, kura darbi atspoguļo dabas ziemeļniecisko krāšņumu un daudzveidību visos gadalaikos. Mākslinieks apbrīnoja Latvijas ainavu par to, ka gandrīz aiz katra ceļa līkuma tā atklāj arvien jaunu gleznojamu motīvu. Viņam piemita spēja saskatīt skaistumu niansēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas