Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizliegums nav risinājums 26

Bauskas novada administrācijas lēmums liegt domes ēkās strādājošajiem pieeju portālam bauskasdzive.lv sabiedrībā uztverts neviennozīmīgi. Par to liecina vairāki komentāri, kas pievienoti publikācijai gan portālā bauskasdzive.lv, gan portālā delfi.lv, gan leta.lv.

«Bauskas Dzīve» uzskata, ka šis Bauskas novada pašvaldības solis nav labas prakses paraugs un diemžēl rāda autoritatīvas varas pazīmi – tai raksturīgi aizliegt, atņemt, noslēgt, nīdēt. Turklāt tādējādi pašvaldība īsteno diskriminējošu attieksmi pret vienu interneta vietni.

«Bauskas Dzīve» aicināja viedokli paust lielākā nacionālā portāla delfi.lv valdes loceklim Konstantīnam Kuzikovam. Uzklausījis lietas izklāstu, K. Kuzikovs vispirms secināja – šāda vietējās varas rīcība ir bezjēdzīga. Ja negatīvo emociju paudējiem, kuru vairākums, pēc pašvaldības pārstāvju domām, ir administrācijas darbinieki, liegta pieeja portālam bauskasdzive.lv, viņi savas emocijas var paust citos virtuālajos medijos. Internetā šādu iespēju ir bez sava gala.

«Nākamajā dienā kāds izveidos savu vietni, piemēram, bauskasstasti.lv un izteiksies tajā. Vai izdosies noslēgt visus portālus, nezinu,» spriež K. Kuzikovs. Viņš atzīst, ka «delfus» kā nacionālo mediju reģionos dzīvojošie tik daudz neapmeklē. Tieši tādēļ viņi atver vietējo portālu un pauž tajā savu viedokli. Turklāt nereti ir gadījumi, ka cilvēku vienā iestādē neuzklausa, citā atraida, vēl citā izsaka pārmetumus par traucēšanu. Tad vietējā interneta vietne ir vienīgā iespēja šādam cilvēkam anonīmi paust savu viedokli, lai gan jebkura anonimitāte virtuālajā vidē ir ļoti nosacīta.

Portālā delfi.lv pie publikācijām ir iespēja viedokli izteikt gan anonīmi, gan autorizējoties. K. Kuzikovs skaidro, ka aptuveni 20 procentu komentētāju izmanto iespēju rakstīt, atklāti norādot savu personu. Vienlaikus viņš novērojis, ka komentāru skaits pie tekstiem kopumā sarūk. Interesantāka kļūst virtuālā saziņa ar zināmiem vai arī nosacīti zināmiem cilvēkiem, piemēram, vietnē facebook.com. Te veidojas domubiedru grupas, kuras diskutē savā starpā.

Savukārt par cilvēku cieņu aizskarošiem un rupjiem komentāriem K. Kuzikovs atbildēja, ka delfi.lv ir vairāki darbinieki, kuri nepārtraukti lasa visu komentēto un dzēš nepiedienīgos izteicienus. Portāls arī īsteno politiku, ka atsevišķiem rakstiem liedz anonīmās komentēšanas iespēju. Ir teksti, kuriem komentārus vispār nevar pievienot.

Arī «Bauskas Dzīve» rīkojas līdzīgi. Sabiedrībai īpaši jūtīgām, sāpīgām tēmām komentēšanas iespēja ir liegta. Tāpat tiek dzēstas rupjas un cilvēka cieņu aizskarošas replikas. Tas gan netiek darīts 24 stundas diennaktī.

Bauskas pašvaldības rīcība raisījusi interesi daudzos plašsaziņas līdzekļos. Par to vēstī sabiedriskais radio, televīzijas kanāli. Novada domes deputāts Artūrs Toms Plešs savu viedokli pauda facebook.com, kā arī ļāva to ievietot portālā bauskasdzive.lv: «Vēlos izskaidrot, ka Bauskas novada administrācijas tīklā saslēgtajiem datoriem ir viena IP adrese. Bieži vien portālā bauskasdzive.lv parādās godu un cieņu aizskaroši komentāri, kas vērsti gan pret Bauskas novada domi, gan administrācijas darbiniekiem, kuri veikti no datoriem, kas atrodas Bauskas novada administrācijas tīklā. Protams, tas nav absolūti pieļaujams, ka par administratīvajiem resursiem un Bauskas novada iedzīvotāju nodokļu naudu tiek rakstīti dažāda veida komentāri, turklāt godu un cieņu aizskaroši. Taču, manuprāt, slēgt piekļuvi vienam portālam nav ne korekti, ne tas ir problēmas risinājums. Šajā gadījumā, ja komentāri ir godu un cieņu aizskaroši, tad tas ir darbs tiesībsargājošajām iestādēm atrast un sodīt vainīgos. Savukārt Eiropas Cilvēktiesību tiesa spriedumos ir norādījusi, ka par komentāriem, kas vedina uz vardarbību un satur naida runu, ir atbildīgi arī paši ziņu portāli, kuros gan anonīmi, gan reģistrētie komentāri tiek publicēti. Domāju, ka kopumā nepieciešams nodrošināt sistēmu un uzraudzību, lai nepieciešamības gadījumā katru darbību no pašvaldības datoriem būtu iespējams fiksēt. Tam arī es pievērsīšu savu uzmanību.»

Vietnē facebook.com viedokli paudis Zemgales nevalstisko organizāciju centrs. Tas vēstī: «Ir nožēlojami skatīties, kā Bauskas novads saviem darbiniekiem ir liedzis neatkarīga medija piekļuvi darba laikā. Ir jāizbeidz šī ego cīņa pret vārda brīvību. Zemgales nevalstisko organizāciju centrs vēlas atgādināt Bauskas novada administrācijai – mēs esam demokrātiskā valstī, kur vārda brīvība ir nostiprināta Satversmē. Tāpēc aicinām pārtraukt izmantot varas metodes vārda brīvības apklusināšanai.»


Saistītais raksts:

Bauskas domes administrācija slēdz pieeju «Bauskas Dzīves» portālam

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Tas nu gan stulbums...

Domei tieši būtu jārūpējas, lai tās darbinieki zinātu, ko BDz raxta

pirms gada, 2017.11.09 08:12

Diez vai

Diez vai domes darbiniekiem darba laikā ir jāzina, ko raksta BDz. vai kāds cits portāls. Lai strādā ! Par darbu naudu saņem. Nav vispār saprotams šis "cepiens". Darbā ir jāstrādā, nevis jāserfo pa i-netu. Vai par to nebija daudz jo daudz komentāru ? Ka darba laikā neko nedara ? Atkal nav labi.
P.s. rakstu no personīgā PK.

pirms gada, 2017.11.09 08:45

Tieši tā

Manuprāt tieši šai pieminētajai Ievai vajadzētu dienu sākt ar preses apskatiem, t.sk. Bauskas Dzīves laikrakstu, lai zinātu, kas notiek valstī un novadā.
Novada dome vārās pati savā sulā, šķiet, ka ar kaut ko netiek galā.

pirms gada, 2017.11.09 09:28

moderātore

šī pati pieminētā Ieva administrācijas uzdevumā darba laikā ģenerē komentārus Bdz un škiet bija pat pārāk aizrāvusies....tik ļoti iepatikās!

pirms gada, 2017.11.09 11:04

nu ko?

viena izklaide darba laikā par nodokļu maksātāju naudu slēgta? Apsveicami!

pirms gada, 2017.11.09 12:46

xsa

pa sabiedrībā īpaši jūtīgām tēmām tiek liegti komentāri.
Bet Bauskas dzīves darbinieki un arī Bauskas pašvaldības darbinieki nekad nebūs priecīgi, ja vasarās karstajā laikā būs spiesti klausīties Bauskas pašvaldības finansētā skeitparka troksni - gulēt jau nav iespējams pa nakti. Kur nu vēl pa dienu iedomāties tādu greznību, lai nebūtu nepārtrauktās klaboņas Jūsu māju tuvumā. Troksis ir nomācošs.
Bet stāsts jau par to, ka nav tiesību par to runāt, jo ši tēma ir sāpīga - kam - Bauskas novada pašvaldībai. Un arī iedzīvotājiem, kas dzīvo šajā rajonā. Šiet sanāk skeitotāji no visas pilsētas un vienā iekšpagalmā norisinās diennakts "pasākumi" skaļā veidā.
Un kāpēc gan būtu jārisina šis jautājums, ja esošā situācija ir ērta pašvaldības deputātiem?

pirms gada, 2017.11.09 10:18

Austra

Pēc datora ielēgšanas, ierēdnis ievada savu personīgo paroli. Darba dienas beigās ierēdnis iesniedz nodaļas vadītājam izdruku no datora History un parakstās uz tās.

pirms gada, 2017.11.09 10:58

Austris

Aplams priekšlikums no zaļā skata punkta - tā ierēdņi izniekos dabas resursus

pirms gada, 2017.11.10 19:02

asdfghh

pirmkaart tie benkjii pirdeeji ierodas darbaa lai straadaatu, nevis seerfotu netaa un lamaatu DD.... taa kaa principaa vinjiem vispaar jaaizliedz pieeja visam internetam iznjemot darba vajadziibaam nepiecieshamo. otrkaart ja jau domee traadaajoshie iereednji ir taadi idioti, kuri nesaprot savas riiciibas sekas, tad es uzskatu ka leemums blokjeet lapu ir ljoti pareizs.

pirms gada, 2017.11.09 10:59

no Jelgavas

Es arī rakstu cūcības par savie darba devējiem vēlētājiem.

pirms gada, 2017.11.09 11:24

Baušķinieks

Baigā problēma.Lai tak bloķē.Iejies no prooxy servera.....:d

pirms gada, 2017.11.09 12:48

zirgs

Baigā problēma. Visas pieejas port\aliem varētu būt slēgtas pašvaldību un valsts iestādēs. Var taču no personīgajiem monstriem lasīt un zvaigoties.

pirms gada, 2017.11.09 17:17

annika

,., ja godpratigi strādās- nebuus ko kritizēet!,., )))

pirms gada, 2017.11.09 18:34

gatis

Interneta troļļi ir visos soctīklos,bet dažādās valstīs-dažādas problēmas.Francijā,Vācijā uc. galvenokārt lamā muslikus,Latvijā-ierēdņus.Viņiem ir par daudz migrantu,pie mums-izrādās par daudz ierēdņu.Tā ka lai vadošie nebožas par tautas īgņošanos,tāpat nevienam nav noslēpums-Latvijas ierēdnis(vairākums) kalpo savam naudas MAKAM!

pirms gada, 2017.11.10 07:31

gatis

Interneta troļļi ir visos soctīklos,bet dažādās valstīs-dažādas problēmas.Francijā,Vācijā uc. galvenokārt lamā muslikus,Latvijā-ierēdņus.Viņiem ir par daudz migrantu,pie mums-izrādās par daudz ierēdņu.Tā ka lai vadošie nebožas par tautas īgņošanos,tāpat nevienam nav noslēpums-Latvijas ierēdnis(vairākums) kalpo savam naudas MAKAM!

pirms gada, 2017.11.10 07:31

Raimonds

Paklausoties vakar TV , ka naidīgākie komenti nāk no domes IP adresēm , tad tauta nav kļūdījusies ,dome ir viens liels čūsku midzenis , kur visi šņāc nevis strādā Tautas labā.

pirms gada, 2017.11.10 09:14

lūk

Kas vainīgs , ka viņi nav noslogoti darbā? Ja mani darbs dzen darbu , vienkārši neatliek laika . Secinājums- par daudz uzpūstu štatu.

pirms gada, 2017.11.10 20:43

Abrīnojama dvkosība

Pag,lasu te piekdienas Bauskas Dzīvi. Un ko te izlasu-Rozentāle raksta ,ka autoriitārai varai raksturīgi aizliegt,atņemt,noslēgt ,nīdēt. Kā tad,Anita,sanāk ,ja kāds cits to dara,tad noteikti autoritāra vara,ja Bauskas Dzīve mēğina aizliegt,noslēgt ,nīdēt Iecavas Ziņas;tad - demokrātija.. Lasītājs neizpratnē,kas kurā brīdī kas. Kā krievi saka - "opredeļites!" .

pirms gada, 2017.11.10 09:37

Atis

Rozentāle un BDz gatavi darīt jebko cīņā par kapeiku. Un visas ''preses brīvības'', ''žurnālistu ētikas'' u.t.t ir tikai pamuļķa lasītāju acu aizmālēšanai.

pirms gada, 2017.11.10 10:08

Atis

p.s. Un ''Iecavas ziņu'' lasītāji tādu BDz nelasīja, nelasa un nelasīs. Viņus interesē notikumi savā miestā bet, ja iegribas ko vairāk, tad ir pietiekami daudz televīzijas raidījumu , interneta portālu un visādu dzelteno žurnāliņu.

pirms gada, 2017.11.10 10:17

KADIKIS

Kadas administrativas lietas,kriminallietas ietvaros tika veiktas procesualas darbibas,lai noskaidrotu IP adresi?Ja tadu nav,, bet izlidzejas ar pazisanos,tad ir izdarita virkne pretiesisku darbibu.

pirms gada, 2017.11.10 10:04

Żēl gan!

Żēl ka tā, kā tagad tauta uzzinās kā dażi tautas kalpi uzvedās, kuriem veidojas romantiskas attiecības, kuri pa kluso krāpj savas otrās pusītes u.t.t.

pirms gada, 2017.11.10 11:03

Anita

Tas nav noslēpums,ka kvalitatīvs darbs ir tikai tur,kur ir laba gaisotne kolektīvā un tieši no vadības puses.Vai tiesām to tik grūti saprast.Ja būs labs,pozitīvi noskanōts pret darbiniekiem nodaļas vadītājs,arī darbs veiksies labi,nevis stresaini.Aizliegt,pavēlēt-tās nav tās labākās metodes laba darba rezultātam.Diemžēl šodien tas ir ļoti izplatīti.Un vēl trakāk,ja tas notiek mācību iestādēs.Gudrs iestādes vadītājs vēl nenozīmē,ka viņš labi vadīs iestādi.

pirms gada, 2017.11.10 15:20

toties,

kāda brīvība pie iestādes vadītāja kurš neinteresējas ar ko nodarbojas padotais darba laikā. Darbinieks pie tāda vadītāja darba laikā ne tikai sērfo internetā un čato, bet paspēj gan frizieri, gan manikīru gan veikalus apmeklēt. Vot tas ir iestādes vadītājs, cerams ka Bauskas domē pie Ābelnieka ierastais tiks tomēr izskausts un arī rēķināts vai tik daudz to speciālistu tiešām vajag. Arī iepriekšējo vadītāju radinieku un paziņu?

pirms gada, 2017.11.12 10:58

Vietējās ziņas