Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Akcija «Izgaismo Latviju» atnes Budbergai lietu 3

Ap pussimts interesentu ceturtdienas, 21. jūnija, vakarā bija sabraukuši Budbergas estrādē. Šeit, Mēmeles krastā, tika aizdegts akcijas «Izgaismo Latviju» lielais ugunskurs. 

Projekta «1836» noslēgums visā Latvijā tika rīkots kā akcija, kurā aicināja iedzīvotājus pierobežas pagastos noiet vismaz vienu simbolisko kilometru un pulcēties pie ugunskuriem. Bauskas Kultūras centrs sadarbībā ar Brunavas pagasta padomi pasākuma norisei izvēlējās Budbergu.

Ceturtdienas pievakarē, joprojām esot augstai gaisa temperatūrai, sauli aizsedza lietus mākoņi. Budbergā bija ieradies prāvs pulks baušķenieku, bija nedaudz vietējo iedzīvotāju, arī ļaudis no Brunavas pagasta citiem ciemiem. Mēmeles krastā lielo ugunskuru aizdedza pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova kopā ar novada domes priekšsēdētāja vietnieku Voldemāru Čaču. Bauskas puišu grupa «Bekars» rosināja sanākušos latviešu melodiju līdzdziedāšanā.

Pēc pāris melodijām sanākušos sāka mērcēt vasarīgs lietus, kurš pieņēmās spēkā. Taču šis izrādījās viens no tiem retajiem pasākumiem, kur uznākušais lietus nebiedēja cilvēkus aiziešanai ar bēdīgām grimasēm. Lietus tika uzņemts ar prieku, ļaujot ilgi gaidītajai valgmei pārklāt lietussargus, plēves, jakas un neapsegtās galvas. Izskanot tautas lūgsnai «Dievs, svētī Latviju!», dziedātāju balsīm pavadījumu spēlēja lietus lāses.

«Līst lietus, esmu izmirkusi, bet jūtos pasakaini. Esmu nonākusi brīnumā, šeit, Budbergā - Bauskas novada, pašā Latvijas nomalē. Varenie ozoli, lēni plūstošā Mēmele, lietus lāses, dziedoši jaunieši un apkārt tik daudz gaišu cilvēku. Esam visu vasaru gaidījuši lietu, un beidzot tas ir klāt! Bija vērts atbraukt šurp, lai izdzīvotu visas šīs emocijas,» prieku par pasākumu neslēpj baušķeniece Ināra Graudiņa.
Līdz ar citiem ugunskura liesmās vērās brunavietis Jēkabs Nākums. 

«Bauskas Dzīvei» viņš uzteic vienotības sajūtu, ko rod šeit pats un ko ar savas ģimenes klātesamību rada citiem. «Mēs esam tradīcijām spēcīga nācija, esam tauta, kura tik daudzus gadu tūkstošus spējusi izdzīvot un panākt, ka mums ir sava valsts un sava valoda. Ar šādām kopā būšanas akcijām pierādām, ka mums ir turpinājums.

No mūsu pieciem bērniem šeit ir četri. Ģimenē mēs ar sievu Unu rādām piemēru bērniem. Nu jau es redzu, ka arī viņi sāk kopēt mūsu runas, ieinteresējas par mūsu pasākumiem. Kaut kur viņu zemapziņā saglabāsies šis ugunskurs, lietus, valsts himna,» tā Budbergā pavadīto laiku vērtē J. Nākums.

Tehnisks pārbaudījums šis bija grupai «Bekars». No lietus vajadzēja sargāt instrumentus, vienu brīdi vējš paķēra nošu lapas un, sajaucis virpulī, tās izkaisīja muzikantiem pie kājām. Taču notikušā izvērtējumā puišu balsīs dominēja pozitīva jūsma. Mūziķis Matīss Kataņenko stāsta: «Visus izpildītājus vienmēr iedvesmo lielās skatuves, publikas pārpildīti milzīgie stadioni, profesionāli skaņu vīri. Taču šeit gūtās sajūtas ne ar ko nevar salīdzināt. Te apkārt visi bija savējie, viņi uztvēra katru mūsu izdziedāto frāzi, mēs jutām viņu līdzbūšanu. Šis patiešām ir nebijis pasākums.»

Latvijas pierobežā pie vairāk nekā 130 ugunskuriem 59 Latvijas novados 21. jūnijā veiksmīgi aizvadīts viens no valsts simtgades oficiālajiem notikumiem – akcija «Izgaismo Latviju». Tādējādi esam  kļuvuši par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu mērojuši ceļu apkārt savai valstij un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem. Tā par akciju vēstī projektu vadītāja Linda Miltiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vīlies

Vilni, kad Tu vienreiz skaitīt iemācīsies?
Un, vai tiešām ir profesionāli rakstīt par norisi, kuras pirmo pusi atklāti ignorē? Aijaijaij, tā nu mēs te dzīvojam ar "batoniem" ausīs.

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.23 13:32

saulgrieze

Skaista vieta, skaists pasākums. Skaistas dziesmas grupas «Bekars» izpildījumā. Un lietus kā Dieva svētība pēc garā sausuma perioda. Ļoti patika!

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.23 13:52

Mākonis

Vilni, kā akcija "Izgaismo Latviju" var atnest lietu?

pirms 11 mēnešiem, 2018.06.25 23:09

Vietējās ziņas