Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Akcijā piedalās ap 100 lauksaimnieku 7

Otrdien lauksaimnieku akcijā par zemes iegādes priekšrocībām vietējiem ražotājiem pie valdības ēkas Rīgā piedalījās ap 100 zemnieku pārstāvju, arī no Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada.

Vairāku lauksaimnieku nevalstisko organizāciju rīkotā piketa mērķis bija mudināt Valda Dombrovska valdību nodot izskatīšanai Saeimā Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus likumā «Par zemes privatizāciju lauku apvidos», kas paredz mainīt lauksaimniecības zemes iegādes kārtību par labu vietējiem ražotājiem.

«Mērķis ir sasniegts,» portālam pēc akcijas informēja Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) valdes priekšsēdētāja Agita Hauka, «Ministru kabinets mūsu jautājumu izskatīja pirmo, paši piedalījāmies sēdē. Likumprojekts nodots Saeimai, kur par to vēl notiks diskusijas. Taču arī mēs tajās piedalīsimies, lai aizstāvētu vietējo zemnieku iespējas ražot pārtiku Latvijas laukos.»

Akcijā Bauskas, Vecumnieku un Iecavas novada lauksaimniekus pārstāvēja arī Agris Veide, Aiga Kuzma, Ruta Āboliņa, Agnese Hauka, Pudņiku ģimene u. c.

«Akcija bija ļoti nozīmīga ne tikai lēmuma pieņemšanai, bet arī sabiedrības informēšanai,» uzsver LZF vadītāja, «piketā bija daudz preses un radio žurnālistu, televīzijas pārstāvji daudzus intervēja. Mums bija iespēja plašai publikai skaidrot, kāpēc zemi svarīgi saglabāt vietējo lauksaimnieku īpašumā.»

ZM priekšlikumi paredz ne tikai uzlikt par pienākumu lauksaimniecības zemes pircējam sākt tās apstrādi triju gadu laikā, bet arī ierobežo iespējas to iegūt ar ražošanu laukos nesaistītām personām. Līdzīga kārtība ir vairākās Eiropas valstīs. LZF ar laiku plāno likumdošanā iekļaut arī nosacījumu, ka saimniecību var mantot dzimtas pārstāvji, kas turpina ražošanu, lai uzturētu lauku apdzīvotību ar ģimenes uzņēmumiem.

Akcijas dalībnieki ministriem pasniedza simbolisku dāvanu – maisiņu ar Latvijas zemi, kā arī pavadvēstuli. Piketu līdz ar LZF rīkoja biedrība «Zemnieku saeima», Lauksaimnieku kooperatīvu asociācija, Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija, Statūtsabiedrību asociācija un Jauno zemnieku klubs.

ZM informē, ka valdības sēdē otrdien nolemts papildus piešķirt 10 miljonus eiro zemes iegādes programmai lauksaimniekiem – ražotājiem. Valsts atbalsts zemniekiem kopš programmas sākumā pērn sasniedzis 24,2 miljonus eiro, līdz šim piešķirtie 14,2 miljoni eiro jau gandrīz ir izmantoti.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

neizpratne

Tie vietējie , kas izkrāpuši zemi no lētticīgajiem arī bija piketā?

pirms 4 gadiem, 2014.01.21 17:00

Neizpratnei-Izpratnis

Gribētos gan divreiz , trīsreiz zemi pārdot, labi padzīvot un atkal zemi pārdot ,bet tā nu gluži nesanāk ,tad strādīgie ir'' izkrāpēji '' ,bet vieglas naudas tīkotāji-senču zemes tirgotāji ''lētticīgie''.......!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.01.21 19:30

SENCIS

Paldies,Agitai,Agrim ,un visiem pārējiem mītiņa dalībniekiem ,kuri ne bīstoties sala cīnās par latviešu interesēm.

pirms 4 gadiem, 2014.01.21 19:43

mobilis

Agita atkal uzmaniibas centraa,kaa saka ..mobilaa sieviete,bet kas no taa visa..ssur tur it nekur,sso to it neko.

pirms 4 gadiem, 2014.01.23 19:00

eriks

vaij pats trucigakais ''zemmnieks '' rajonā tēju nebija piegādajis. Divas lielsaimniecības ar dazadam metodem ieguvusas pusi rajona zemes ko vairs tagad rokas platit. Mums vars nav vietas pašiem savā zemē jāgaida nakamā'' revolūcija''

pirms 4 gadiem, 2014.01.21 22:06

xvz

kuri tad tie ir?

pirms 4 gadiem, 2014.01.22 11:56

joņs

kas nesanāk jaunam džipam , gribās vēl zemi pa lēto ?

pirms 4 gadiem, 2014.01.22 09:58

Vietējās ziņas