Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aldaris Kārlis Zālītis ar grāmatas iznākšanu piepildījis sapni 6

Uzņēmuma «Bauskas alus» paspārnē izdota biogrāfiska grāmata «Sirds pareizajā pusē» par Latvijas izcilākā aldara Kārļa Zālīša mūža gājumu.

Piektdien, 20. maijā, Rīgā svinēja izdevuma atvēršanu, suminot meistaru 3. jūlijā gaidāmajā 90 gadu jubilejā.

Šogad paiet 35 gadi, kopš K. Zālītis strādā ražotnē «Bauskas alus». Meistars «Bauskas Dzīvei» atklāj – savulaik nemaz necerējis, ka strādās Bauskā, jo dzimis Rīgā un audzis Mazsalacas pusē. Taču vīrs Zemgalē iedzīvojies un joprojām katru rītu darītavā nogaršo, kāds ir todien pildāmais alus.

«Grāmatas izdošana ir mana sapņa piepildījums,» smaidot atzīstas Kārlis, «ir otrs sapnis – nodzīvot līdz simts gadiem, bet par to lems Pēteris tur augšā. Pats alu nedzeru, tikai garšoju, un mīļākie man ir iesala dzērieni, ko visur ražo pēc manas tehnoloģijas.»

Lepnumu par tēvam veltīto grāmatu pauda meistara meita Māra Zālīte un mazmeita Inga Zālīte.

Lepns par grāmatas izdošanu ir «Bauskas alus» vadītājs Vladimirs Barskovs: «Ikvienam latvietim būs aizraujoši lasīt Kārļa dzīves gājumu, jo viņš pats ir vēsture. Ikviens alus ražotājs un mīļotājs zina Kārli, tie, kuri nedzer alu, zina iesala dzērienu.» Vladimirs nosmej, ka pats grāmatu varētu izdot pēc 20 gadiem, jo šogad viņam aprit «tikai 70».

Izdevuma autors – «Bauskas Dzīves» žurnālists Vilnis Auzāns – atklāj, ka grāmata tapusi no vairākiem desmitiem lapu ar aldara paša pierakstītajiem dzīves faktiem, apaudzējot tos ar stāstiem un emocijām: «Rakstīšana bija aizraujoša, pagājušajā vasarā daudz runājāmies Kārļa dārza mājā un dzīvoklī. Kārlim ir bagāts un garš mūžs, un viņš man ļāva brīvību to aprakstīt.»

V. Auzāns ir īpaši pateicīgs literārajai redaktorei Dainai Ziemelei, kas ne tikai sakopusi teksta valodu, bet arī precizējusi padomjlaika notikumu faktus.

Savukārt Viļņa dzīvesbiedre Sandra «Bauskas Dzīvei» atzīst – rakstīšana notikusi visai noslēpumaini, un savus mājas darbus Vilnis darījis pats. «Brokastis vienmēr bija galdā. Rakstīja tāpat kā avīzes gabalus – vakaros. No sarunām ar Kārli parasti atgriezās ar alu, un tas man garšo,» smejas Sandra.

Kārļa Zālīša sieva Liesma bilst – aldaris ir liels runātājs, tāpēc dažkārt viņai bijis jāliek punkts. Viņa gribējusi, lai Kārlis mazāk runā par karu, vairāk – par pēdējiem darba gadiem, taču armijas iespaidi emocionāli esot spilgtāki. «Kārļa radītais runā pats par sevi. Esam kopā ilgi, gadās, ka pakašķējamies, taču mūžs ir bijis labs,» smaidot teic Liesma. «Man alus ne sevišķi garšo, toties iesala ekstraktu dzeru pa karotei no rīta un neslimoju.»

Grāmatas atvēršanu kopā ar meistaru svinēja draugi un kolēģi no alus darītāju vidus. «Lido» alus darītavas vadītāja Vaida Zīle atminējās savu darba gaitu sākumu Kārļa vadībā. Latvijas valsts aizsardzības fonda «Lāčplēsis» pārstāvji Kārlim Zālītim pasniedza zelta godazīmi par mūža ieguldījumu alus rūpniecības attīstībā. Viesi aktiera Jura Hirša vadībā nodziedāja dziesmu par «Bauskas tumšo un gaišo», kam vārdus sarakstījis novadnieks Reinis Ādmīdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

precizējums

Ērglei jāstrādā rūpīgāk.... šogad aprit 65 gadi, kopš Kārlis Zālītis ir precējies ar Liesmu, savukārt alus ražotnei Bauskā - 35 gadi. Varēja palūgt no kolēģa grāmatu un izlasīt, vismaz ievadu.

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 19:31

neķer kreņķi !

Tajā Bauskas dzīves redakcijā viņi jau visi tādi bezrūpīgi,viens otrs pat smieklīgs.

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 10:39

kādi tur kreņķi

Auzāns jau pirms latviešu valodas skolotāju aicinājuma rakstīja trekniem triepieniem.

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 17:14

aija leitāne

Visu cieņu MEISTARAM un jaukam patīkamam cilvēkam, galantam vīrietim! Vēl daudz raženu gadu!

pirms 2 gadiem, 2016.05.24 13:46

Vietējās ziņas