Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatierteātru skates rezultātus paziņos pēc Lieldienām 6

Zemgales amatierteātru skates «Gada izrāde 2015» rezultātus plānots paziņot 1. aprīlī, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne.

Skate risinājās Bauskas kultūras centrā aizvadītajā nedēļas nogalē, pēdējā izrāde svētdien beigusies ap pulksten 23, «Bauskas Dzīvei» stāsta iestādes pārstāve Elīna Māla.

Izrādīšanā piedalījās novadu amatierteātru skatēs augstāko vērtējumu saņēmušās izrādes, to vidū Iecavas jauniešu trupas «Artis» iestudējums, kā arī Vecumnieku novada Bārbeles amatierteātra «Bārbelīši», Valles un Skaistkalnes amatierteātra uzvedumi.

«Artis» aktieri Guna Matveja un Dāvis Zāģers spēlēja Gunāra Priedes lugu «Tētis un māmiņa jeb Niklāva Rimšas noslēpums». Režisore Valda Karnīte «Bauskas Dzīvei» teic – pašai šķiet, ka viss izdevies labi, lai arī kāds domubiedrs šo nav atzinis par izrādes labāko redzēto variantu.

V. Karnīte vēl neesot saņēmusi žūrijas ekspertu rakstveida vērtējumu par izrādi, ko nosūta uz katra režisora e-pastu. «Tas ir pielīdzināms režisora individuālai sarunai ar žūriju, ko praktizējām citus gadus,» skaidro D. Vilne.

No citu veikuma V. Karnīte noskatījusies Jelgavas jauniešu teātra izrādi «Jelgava 94». «Iespaidi ir divējādi – varēja redzēt, ka ieguldīts ne tikai milzīgs režisora darbs, bet arī liela nauda,» salīdzinot ar iecavnieku iespējām, secina režisore.

Zemgales skatē piedalījās 11 amatierteātri, bez iepriekš minētajiem arī no Zaļeniekiem, Vilces un Ozolniekiem. Izrādes vērtēja teātra portāla «Kroders.lv» redaktore Ieva Rodiņa, režisors Juris Jonelis un režisors Arnis Ozols. Amatierteātris, kura iestudējums reģionālajā skatē novērtēts visaugstāk, var kļūt par skates «Gada izrāde 2015» fināla dalībnieku. Tas notiks 9. un 10. aprīlī Dailes teātrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jelgavniece

Visi īsti režisori zina, ka talants nav naudā. JRT ir iestudētas daudzas izrādes ar pāris avīzēm un dažiem ķeblīšiem .Smieklīgs un provinciāls viedoklis Iecavas kolektīva vadītājai.Režisore tak nav, vai ne, citādi tā nerunātu? Jelgavas teātrim ir Režisors!Un naudai tur nav nekādas saistības.

pirms 2 gadiem, 2016.03.25 22:23

Aizkulise

Man vislabāk patika Valles "Jūle no Tūles" un Skaistkalnes "Sasistais spogulis". Malači!

pirms 2 gadiem, 2016.03.25 23:24

Valda

Vēl smieklīgāk ir neizlasīt līdz galam un mesties aizstāvēt, jo režisora talantu jau neviens neapšaubīja. Tikai teica ka jauki ka talantam ir iespējas izpausties, jo tas
tiek arī finansiāli pabalstīts.

pirms 2 gadiem, 2016.03.26 08:02

baušķeniece

Apsveicu Valdu, jo iekļūšana Zemgales labāko vidū jau ir sasniegums.Kaut kā neieraudzīju nevienu Bauskas novada amatierteātri šajā skatē, laikam pavisam zems līmenis.

pirms 2 gadiem, 2016.03.26 08:31

Peters

Līmenis, ne līmenis. Bet jāvaicā BKC kāpēc katru gadu tiek aicināt žūrijas locekļi, kuriem ir interešu konfliktu.Lai tiešām kādu novada teātri aizsūtīt uz ŗeģionu. Zems līmenis bija tikai Uzvaras amatieru teātrim.

pirms 2 gadiem, 2016.03.27 19:35

Vietējās ziņas