Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatpersonas novērtēs ugunsdrošības sistēmas uzlabojumus Mežotnes internātvidusskolā 3

Trešdien, 15.janvārī, Mežotni apmeklēs Valsts reģionālās attīstības aģentūras direktore Solvita Zvidriņa un direktores vietniece programmu ieviešanas jautājumos Sandra Cakule, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, kā arī Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs. Amatpersonas pašvaldībā ieradīsies, lai novērtētu ugunsdrošības sistēmas uzlabojumus Mežotnes internātvidusskolā, portālu informēja aģentūras projektu vadītāja Laura Stūrīte.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras īstenotā Latvijas - Šveices sadarbības programmas projekta «Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs» ietvaros Mežotnes internātvidusskolas internāta ēkā ierīkota automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, uzstādītas izgaismotas izeju un evakuācijas kustības virzienu norādītājzīmes un uzstādīta automātiskā balss ugunsgrēka izziņošanas sistēma.

Tie ir nozīmīgi un ļoti nepieciešami tehnoloģiskie risinājumi publiskām ēkām un telpām, kas ļauj savlaicīgi atklāt un mazināt vai novērst ugunsnelaimes postošās sekas. Kopējās ugunsdrošības uzlabojumu izmaksas bijušas 49 886,90 eiro (35 060,51 latu), kas lielākoties segtas no projekta budžeta, pašvaldībai līdzfinansējot vien 10% jeb 4 988,69 eiro (3 506,05 latu).

Vizītes laikā delegācija tiksies ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, kurš iepazīstinās viesus ar Bauskas novadu un lielākajiem līdz šim īstenotajiem projektiem. Plānots apmeklēt arī Mežotnes pili un svinīgi parakstīt paveikto darbu pieņemšanas - nodošanas aktu Mežotnes internātvidusskolā.

Bauskas novadā projektā iesaistīta arī Pamūšas speciālā internātpamatskola, kur ugunsdrošības uzlabojumi tiek veikti skolas un bērnu dārza internāta telpās. Tur darbi vēl turpinās un plānots tos pabeigt jau šī gada pirmajā ceturksnī.

Projekta "Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs" ietvaros tiek aprīkotas 118 vispārējās izglītības iestādes visā Latvijā, kurās bērni uzturas visu diennakti un kur līdz šim vēl nav veikti ugunsdrošības sistēmas uzlabojumi. Visu projektā iekļauto izglītības iestāžu aprīkošanu ar ugunsdrošības sistēmām plānots pabeigt līdz 2014.gada martam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Puķīte

Diez vai par to vajadzētu tā iespringt. Pie mums te mācās ap 40 skolēnu uz papīra un 26 ''reālie'' skolnieki... Tā kā padomājiet, priekš kam valstij jāizšķiež tādi līdzekļi tukšas ēkas ugunsdrošībai.

pirms 4 gadiem, 2014.01.14 13:39

Aina

Vai novadā nav neviena saprātīgi domājoša deputāta, kurš izdomātu lietderīgāku nodokļu maksātāju naudas tērēšanu par Mežotnes" internātvidusskolas" uzturēšanu.Vienreiz vajadzētu pateikt, kam tas ir izdevīgi,cik izmaksā viena skolēna izglītošana vidēji novadā un cik naudas līdzekļi tiek tērēti viena jaunieša izgkītošanai Mežotnē.Un cik no tiem,kas ''izglītojas'' Mežotnē ir Bauskas novada bērni?

pirms 4 gadiem, 2014.01.14 19:19

Omīte

2. vidusskolā arī ir aut. ugunsgrēka atklāšanas signalizācija un balss izziņišanas sistēma?

pirms 4 gadiem, 2014.01.14 22:42

Vietējās ziņas