Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatpersonu rīcībā pārkāpumus nesaskata 75

Pēc 27 000 eiro zaudējumu radīšanas Bauskas novada juridiskās nodaļas darbinieki nav izdarījuši pārkāpumus, par ko viņiem nāktos atbildēt. Par to nobalsoja pieci deputāti domes ārkārtas sēdē 3. augustā.

Bauskas novada domes ārkārtas sēdē 3. augustā piedalījās deviņi deputāti – minimālais iespējamais skaits, lai sēde varētu notikt. Viens no sagatavotajiem lēmumprojektiem bija par novada administrācijas speciālistu iespējamo atbildību, pašvaldībai zaudējot tiesā vairāk nekā 27 000 eiro.

Zemgales apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģija šī gada 29. martā noteica, ka pašvaldībai ir jāizmaksā bijušajai Vecsaules pagasta pārvaldes vadītājai Laimdotai Kolbergai atlīdzība par darba piespiedu kavējumu no 2014. gada 19. septembra līdz 2016. gada 14. martam. Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija 30. jūnijā atteica pašvaldībai ierosināt kasācijas tiesvedību šajā lietā, tādējādi spriedums stājās spēkā.

Atbilstīgi likumu prasībām ir jāizvērtē atbildīgo amatpersonu atbildība. Domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks nolasīja juridiskās nodaļas sagatavoto lēmuma projektu, kurā atzīts, ka «Bauskas novada pašvaldības amatpersonu darbībās, pildot amata pienākumus, nav konstatējamas ar nodomu vai aiz rupjas neuzmanības veiktas darbības, kas novedušas pie zaudējumu nodarīšanas».

Domes priekšsēdētājs un deputāti Arnolds Jātnieks, Daira Jātniece, Alvis Feldmanis un Uldis Kolužs nobalsoja par sagatavoto lēmuma projektu. Pret to bija Raimonds Žabovs un Voldemārs Čačs. Balsojumā atturējās Juris Landorfs. Deputāte Vera Grigorjeva nebalsoja, to pamatojot, ka juridiskajā nodaļā strādā viņas radiniece.

Par sēdē izvērsto diskusiju vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā piektdien, 5. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 75

keta

Jāpieprasa Bauskas domei atlaist no darba Mākulènu un pārējos,kuri bija iesaistīti šajā ,,pasākumā''!

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 13:31

čuguns

aizmirsti, mendelsonu banda neatlaidīs sev lojālos darboņus, lai arī tūkstotis tiek izsaimniekots pēc tūkstoša, dažos projektos pat miljons, bet tas taču ir nieks salīdzinot ar visumu.
Kā tu domā vai šajos projektos nebija iesaistīti tie paši, kas tagad? Palsi daļu no zaudējumiem:
http://www.atklatibauskai.lv/par-finanscaronu-l299dzek316u-izlietojuma-likum299bu-un-lietder299bu-bauskas-novad257.html

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 22:19

Vietējās ziņas