Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ansambļa «Eliksīrs» piecu gadu jubilejas koncerts pulcē pilnu zāli 6

Bauskas kultūras centrā sestdienas, 13. janvāra, pēcpusdienā pilnu zāli pulcēja vietējā  ansambļa «Eliksīrs» piecu gadu jubilejas koncerts.

Svētku repertuārā ir tās dziesmas, kas pašiem tuvākās un skatītājiem līdzi dziedamas, informēja ansambļa veidotāja un mākslinieciskā vadītāja Marina Lazdiņa.

Nosaukums izvēlēts ar mērķi dot labu enerģiju, prieku un spēku pašiem un citiem, stāsta dziedātāji. Ansamblis veidots, Marinai apvienojot domubiedrus no kora «Dzīle». Viņa iepazinusi katra balsi un dotības, strādājot korī, tāpēc saskaņa ansamblī ir ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienā.

«Marina ir prasīga, taču mīļa un iedvesmojoša,» saka dziedātāji, atzīstot – ja ansamblī aicinātu kāds cits, vēl būtu domājuši, bet viņai nevarēja atteikt. Dziesmas biežāk izraugās vadītāja, tomēr sirdij tuvās kompozīcijas iesaka arī dziedātāji. «Dziesmu izvēlamies, ja tā patīk visiem un sagādā prieku,» saka Marina.

Jauno dziesmu iestudēšana gan sākumā neesot viegla, tomēr gandarījums pēc tam ir liels. «Dziedam pat septiņbalsīgas dziesmas,» stāsta vadītāja, «jubilejas koncertā būs vairākas kompozīcijas, ko bija grūti iemācīties, bet tagad pašiem patīk vislabāk.»

Piecu gadu jubileja esot otra svarīgākā pēc viena gada kopdziedāšanas. Marina un paši dziedātāji teic – piecos gados jūtama krietna izaugsme gan skanējumā, gan prasmē.

Dziedājumu papildina instrumenti – ģitāra, vijole, bundziņas un citi ritma instrumenti. Tie pirmo reizi izmantoti pērn skatē, sarīkojot perkusionista Dzintara Vīksnas meistarklases. Soprānos līdz ar muzikālo vadītāju Marinu ir Anita Mišina, vijolniece Kristīne Kudrjavceva, Sandra Kalniņa. Altu grupā dzied Ināra Piķele, Zane Bluša un Iveta Ozoliņa. Tenors Jānis Meļķis spēlē ģitāru, otrs tenors ir Jānis Bernhards. Vīru balsu grupā ir arī baritons Kaspars Egle un bass Normunds Grauzis. Ansambļa koncertmeistare ir Evija Bonāte.

Dziedātāji smejas, ka gatavi dziedāt vēl ilgi. «Piecos gados esam latiņu pacēluši ļoti augstu, katrs cilvēks ansamblī ir ļoti svarīgs, uz katru varu paļauties,» uzsver vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

brigita

Ivetiņ,prieks Tevi redzēt dziedātāju pulciņā!!!!!Vēlu skanīgu balsi un izturību!

pirms gada, 2018.01.15 20:50

Iveta

Mīļš paldies!

pirms gada, 2018.01.15 20:56

Vecsauliete

Koncerts tiešām bija lielisks! Vadītājas Marinas talants un šarms, dziedātāju skanīgās balsis un prasme muzicēt, bet ne tikai izpildīt programmu ļāva veldzēties dvēselei. Nevajadzēja vilties nemaz, jo arī viesu ansambļi bija jauki. "Eleksīram" lai radošais gars spēcinās arī turpmāk! Paldies viņiem par muzicēšanu Vecsaules luterāņu baznīcā Ziemassvētkos. Šeit dzirdētais aizvilināja uz jubilejas koncertu.

pirms gada, 2018.01.15 21:22

Bauskas KC vokālais ansamblis "Eliksīrs"

Pasaule ir tik gaiša un laimīga, cik laimīgu mēs to mākam ieraudzīt un citiem parādīt. (K.Skalbe)
Pateicamies visiem par atsaucību un atbalstu, iekrāsojot mūsu jubilejas koncertu un 2018.g. sākumu ar cerību, mīlestības, sapņu piepildīšanās un prieka krāsām.

pirms gada, 2018.01.16 11:22

piedodiet

bet cilvēkiem kas tāds interesē

pirms gada, 2018.01.16 23:39

Irina

2018.gada 03.Novembrii apmekleeju pasaakumu Bauskas Kultuuras centraa, saakums bija 18.00, manu sirdi un dveeseli loti aizkustinaaja Vokaalaa ansambla Eliksirs burviigais singing, vini dziedaaja ...Maska baalaa, sai karnevaalaa....tas bija fantastiski skaists dziedaajums, ierakstiiju video, aizsuutiiju draugiem uz Kanaadu, arii tur augsti noverteeja, kau vai cilveeki ir smagaa roka cieniitaaji!! Paldies un veiksmi sim burviigajam kolektiivam!!!!
Vadiitaajai jaapiedalaas skaistuma konkursos!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.11.04 12:24

Vietējās ziņas