Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvojumus saņem Zemgales un Bauskas ugunsdzēsēji 12

Piemiņas medaļas, godarakstus un pateicības saņēmuši Bauskas daļas 32 ugunsdzēsēji. Viņus kopā ar citiem Zemgales kolēģiem pirmdien, 11. maijā, godināja Jelgavā.

Jelgavas kultūras namā uz svinīgo sarīkojumu, kas veltīts Latvijas ugunsdzēsības 150. gadadienai, bija ieradies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš. Uzrunājot sanākušos, amatpersona norādīja uz dienesta izaugsmi pēdējo gadu laikā un uzsvēra materiāli tehniskās bāzes nodrošināšanā paveikto.

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs pastāstīja, ka Bauskā ir labs tehniskais nodrošinājums, taču depo vajadzētu renovēt. Arī darbinieku rindās esot «robi», divas vakances ir Bauskā, divas – Iecavas postenī. Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks piebilda, ka lielākās problēmas ir ar šoferiem. Darbam ar ugunsdzēsēju automobiļiem ir paaugstinātas prasības. Līdztekus C klases vadītāja apliecībai nepieciešama laba fiziskā sagatavotība, nevainojama veselība, potenciālajam darbiniekam nedrīkst būt nekāda, arī jau dzēsta, sodāmība. Atrast šādus profesionāļus nav viegli.

Ugunsdzēsēju režīms – viena diennakts darbā, tad trīs brīvas. Šis laiks paredzēts, lai vīri atgūtu spēkus, atpūstos arī psiholoģiski, kas pēc smagiem glābšanas darbiem reizēm ir ļoti nepieciešams. V. Kuzmičs neslēpj, ka realitāte ir citādāka. Gandrīz visi viņa padotie pamatdarbu apvieno ar citu nodarbošanos. Patlaban ugunsdzēsēju vidējā alga ir ap 500 eiro pēc nodokļu nomaksas. To par īpaši konkurētspējīgu atalgojumu šādā profesijā nevar uzskatīt.

Pirms pasākuma intervijā reģionālajai televīzijai O. Āboliņš skaidroja, ka ministrijas vadība intensīvi izstrādā jauno algu koncepciju. To  īstenot plānots 2016. gadā. Tas dod cerības, ka glābēju atalgojums varētu palielināties.

Dienesta jubilejā godināja bijušos darbiniekus, apbalvojumus saņēma kādreizējie Bauskas daļas komandieri Ralfs Šastakovičs un Jānis Ķērpis. Abi vīri tagad ir izdienas pensijā. «Bauskas Dzīvei» R. Šastakovičs atklāja, ka ugunsdzēsējs bijis viņa tēvs, tādējādi turpinātas ģimenes tradīcijas. Vai viņa dēls un meita izvēlēsies šo amatu, R. Šastakovičs nevarēja apliecināt.

Plašākas sabiedrības iepazīstināšana ar ugunsdzēsēju darbu paredzēta pirmdien, 18. maijā. Tad visos ugunsdzēsēju depo būs atvērto durvju diena. V. Kuzmicš pastāstīja, ka iepazīties ar tehniku un glābēju darba ikdienu Bauskā jau pieteikušies skolu un bērnudārzu audzēkņi. Interesentus šajā dienā ciemos gaida arī Vecumniekos un Iecavā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

este

Sveiciens vīriem viņu profesionālajos svētkos, spēku drosmi veselību......

pirms 4 gadiem, 2015.05.12 22:04

Patiešām paldies!

Paldies par to, ka Jūs esat vienmēr gatavi palīdzēt! Lai veicas!!!

Saņematies, foruma ķengātāji un tenkotāji, un uzrakstiet kādu labu vārdu puišiem, kuri ir to pelnījuši! Vai tiešām patīkamāk kādu nozākāt nekā paldies pateikt?

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 11:15

Baušķenieks

Es nekaunos teikt- tie ir mūsējie čaļi, Bauskas čaļi, visi visi kas strādā Bauskas ugunsdzēsējos, un protams Vadims, kurš komandē puišus un ir atbildīgs par daudzām svarīgām lietām.
Veči lai Jums stipra veselība, Jūs esat tie, kuriem zvanam un prasām palīdzību, un pats galvenais kad Jūs cenšaties un Jums sanāk.
Atalgojums jums ir niecīgs, bet zināt kad nauda nav galvenā.
Pats galvenais ir iedzīvotāju ticība pret Jums.
Vadimam ar vīriem lai veicās.

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 12:40

Kārlis

Piekrītu Baušķeniekam

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 12:42

Puišiem !

Paldies, puiši !

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 14:11

Malači!

Sveiciens brašajiem puišiem no Vecumnieku posteņa! Izturību!

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 16:08

baušķeniece

Bučas katram!!! Jūs bijāt,esat un būsiet varoņi!!!

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 21:24

mūsējiem

Vecumnieku puiši malači. Lai Jums veicas arī turpmāk!

pirms 4 gadiem, 2015.05.14 08:51

Santos

Sveicieni ugunsdzēsējiem, it īpaši Arnoldam! :)

pirms 4 gadiem, 2015.05.14 11:54

es

Sveiciens un laba vēlējumi Vecumnieku puišiem.

pirms 4 gadiem, 2015.05.14 15:22

interesents

Bildē nevar visus pazīt, vai uzvārdus nevar nosaukt, jo visi jau nav no Bauskas, it kā no Vecumniekiem arī.

pirms 4 gadiem, 2015.05.14 15:42

info ..

Bez Bauskas daļas ir arī vēl Iecavas un Vecumnieku posteņi ... kuru personāls rūpējas par līdzcilvēku drošību ...

pirms 4 gadiem, 2015.05.15 11:09

Vietējās ziņas