Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvos labākos Zemgales ugunsdzēsējus 7

Atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 149. gadadienu un Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādē trešdien, 14. maijā, notiks svinīgs pasākums. 

VUGD apbalvojumus pasniegs labākajām Zemgales reģiona brigādes amatpersonām, kas ir priekšzīmīgi veikušas savus dienesta pienākumus, portālu informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele. Pirmo reizi pasniegs 2013. gadā izveidoto VUGD medaļu «Par drosmi».

Par drosmīgu, varonīgu un augsti profesionālu rīcību tās saņems 20 Zemgales reģiona brigādes amatpersonas, kuras piedalījās glābšanas darbos sabrukušā lielveikala «Maxima» teritorijā Rīgā, Priedaines ielā. Apbalvoto vidū arī divi Bauskas daļas ugunsdzēsēji glābēji.

Pasākumā divus Bauskas daļas ugunsdzēsējus par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi apbalvos ar VUGD Godarakstiem. Tiks pasniegtas arī VUGD Pateicības. Sešiem Bauskas daļas ugunsdzēsējiem glābējiem pasniegs Zemgales reģiona brigādes pateicības.

Apbalvojumus pasniegs VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš un VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris Dainis Bērziņš.
Šajā pašā reizē svinīgos apstākļos zvērestu lasīs vairāki Zemgales reģiona jaunie ugunsdzēsēji glābēji, tostarp arī baušķenieks Edgars Dapšauskis. Svinīgie apbalvošanas pasākumi šonedēļ notiek arī citos reģionos. 

Šogad aprit Latvijas ugunsdzēsības 149 gadi. 1864. gada nogalē Rīgā pilsoņu grupa Ivana Himillera vadībā sāka veidot brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību. 1865. gada 17. maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā. Šo notikumu uzskata par Latvijas ugunsdzēsības izveidošanās brīdi.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

.....

Vai mums nav tiesības uzzināt glābēju vārdus?

pirms 4 gadiem, 2014.05.13 10:24

japagaida

trešdien pasniegs apbalvojumus, tad arī visss taps zināms, ar visām bildēm

pirms 4 gadiem, 2014.05.13 13:40

varbūt

ja nu kāds līdz trešdienai sataisa kādas ziepes un apbalvojumu nemaz nesaņem ?

pirms 4 gadiem, 2014.05.13 17:05

...

Mēs arī gribam zināt tos cilvēkus, kuriem jāteic paldies!

pirms 4 gadiem, 2014.05.13 13:03

es

paskatieties, kas ir raksta autors- un viss skaidrs, kāpēc nav nekā konkrēta un precīza.

pirms 4 gadiem, 2014.05.13 13:19

Grikis

Raksta autors tiešām izceļas ar vispusību. Auza nekonkrētāks jau nevar būt :-)

pirms 4 gadiem, 2014.05.13 17:26

Nu ja

štrunts par žurnālistiem, bet pažarnieku darbs ir jāciena.

pirms 4 gadiem, 2014.05.14 07:39

Vietējās ziņas