Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apspriedīs situāciju privātmāju ciematā Iecavā 19

Iecavas novada dome rīt, 18. marta vakarā, organizē iedzīvotāju sapulci kultūras namā, lai apspriestu situāciju Bērzu, Kļavu un Pūpolu ielas privātmāju ciematā.

Uz sapulci aicināti šajās ielās dzīvojošie, lai mēģinātu vienoties par turpmāko risinājumu. Lēmumu rīkot šādu sapulci pieņēmusi pašvaldības attīstības komiteja, uzklausot iedzīvotāju pārstāvja un Bauskas būvvaldes skaidrojumus.

«Bauskas Dzīve» iepriekš rakstījusi par domstarpībām, kas radušās privātīpašniekam piederošajā Pūpolu un Kļavu ielā uzstādīto barjeru dēļ. Daļa iedzīvotāju vēlas dzīvot noslēgtā teritorijā, savukārt citi iebilst pret to, ka barjerām nav likumīga saskaņojuma, un lūdz pašvaldību pārņemt ielas savā īpašumā, lai pienācīgi tās sakārtotu.

Būvvaldes vadītāja Dace Putna gan attīstības komitejā, gan iepriekš domes sēdē deputātus informēja, ka šī privātmāju ciemata konflikts ir smagākā problēma Iecavas novadā, ar ko jānodarbojas iestādes amatpersonām. Viņa sacīja, ka situāciju var atrisināt, pašvaldībai un Būvvaldei labojot iepriekš pieļautās kļūdas. Proti, pašvaldība nav pieprasījusi pirmajam īpašniekam izpildīt detālplānā paredzēto ielu labiekārtojumu, ko iedzīvotāji gaida no tagadējā īpašnieka, savukārt Būvvalde savulaik nav pieprasījusi barjeru uzstādītājam likumā paredzēto saskaņojumu ar atbildīgajām iestādēm un projekta izstrādi.

D. Putna ieteica novada domei pieņemt īpašu lēmumu, nosakot pusēm pieņemamu situācijas risinājumu. Taču attīstības komitejas vadītājs Aivars Mačeks (NA-LZS) paziņoja, ka šāds lēmums ļautu ar to neapmierinātajiem tiesā prasīt no pašvaldības kompensāciju, tāpēc deputāti paši par to nelemšot. Tika ierosināts sasaukt iedzīvotāju sapulci, lai izrunātu nesaskaņas un, iespējams, klātienē vienotos par apmierinošu risinājumu. Sapulcē līdz ar pašvaldības pārstāvjiem solījusi piedalīties arī D. Putna.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Čaks

Kas notiek, ja tur operatīvi jāiebrauc 112 vai 113?

pirms 4 gadiem, 2014.03.17 20:40

Noriss

Nu , nonesīs to barjeru kā skābeni tie pažarnieki, ja būs liela vajadzība...bet no otras puses taču piebraukt var brīvi?

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 11:40

Noriss

Nu , nonesīs to barjeru kā skābeni tie pažarnieki, ja būs liela vajadzība...bet no otras puses taču piebraukt var brīvi?

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 11:40

.....

No šlagbauma jāiet ar kājām 112 un ugusdzēšamie aparāti ar visām cisternām jānes uz muguras,arī 113 tāpat, tas tur notiek.
Labāk pat nedomāt ja kādam no glābējiem šajā zonā brīvi būtu jāpārvietojas, jo visam pāri stāv personīgas ambīcijas, nevis likumi un likumsakarības!
šajā rakstā atbildīgās personas jau atzīst, ka steidzami jālabo pieļautās kļūdas. Tas priecē!

pirms 4 gadiem, 2014.03.17 21:30

buvalde

paļdies miļs paklona k-gam. vins dažkārt palīdzeja visadās zituācijās rast sev un arīi citejiem labvēlīgāko risinājumu

pirms 4 gadiem, 2014.03.17 21:33

YoYo

ja kāds izsauc kādu dienestu, tad pats arī atver barjeru lai nodrošinātu piekļuvi, un nevajag lieki muti dzesēt.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 11:17

annija

YoYo redz nav jau gan ka ielaiž, ja pats izsauc! Jo ir lietišķi pierādījumi kad Latvijas Gāzes dienests ar ieslēgtām bākugunīm apbrauc aizslēgto šlakbaumu apkārt pa lauku...

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 13:06

Nezigis

Tad, kad kāda būda nosvils vai kāds noliks karoti dēļ tā, ka kāds no dienestiem netiks iekšā, tad bezdēsiet savādāk.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 14:40

čaks noriss

nav jāzvana 112 vai 113, bet jāsauc mani - Čaku Norisu pa tel. 007

pirms 4 gadiem, 2014.03.17 21:31

Arnis

Klau, gudrie komentētāji, barjeras uzstādīja paši iedzīvotāji. Slēgtajā zonā ir tikai tie, kas vēlējās tur būt. Nesaprotu, kāda daļa gar šīm barjerām ir iedzīvotājiem, kuri tur nedzīvo? Viņiem ir nodrošināta piebraukšana viņu īpašumiem, ko vēl vajag? Mēs paši nodrošināsim lai tur iekļūst 112 ,113 vai 007.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 11:19

Arnim...

Tur ir tikai tie, kam piedāvāja tur būt. Pārējiem piedāvājums netika izteikts!!!!

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 13:26

annija

Visu var darīt, ja tas ir likuma ietvaros, bet nevis nodarboties ar nelikumībām un pašdarbību! Ar to ko grib var nodarboties savā pagalma un savā sētā, bet nevis uz publiskas ielas, kas skar sabiedrības intereses un tiesības. Kas tad notiks, ja katrs sāks darīt to, ko vien iegribēsies? Lai tā nenotiktu ir valstī likumi, kas nosaka savu lietu kārtību! Un tam tā būs būt! Lai arī ko kādam ļoti nesagribētos....

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 13:29

....

Runa jau nav tikai par šlakbaumiem, runa ir arī par pašu ielu tālāko likteni? Kas un kā tās apsaimniekos? Kad tiks izstrādāts projekts, kad tiks nodotas LV Ceļiem un apstiprinātas kā ielas ar oficiālu nosaukumu utt., kad tiks izveidots viss tā kā paredz detālplānojuma nosacījumi? Kā notiks ielu apsaimniekošana, kas to darīs? Privātpersona? Diez vai! Jo tie ir lieli finansiāli ieguldījumi, kas nepieciešami, lai izstrādi veiktu! Turpretī Iecavas pašvaldībai tomēr ir iespeja piesaistīt Eiropas finansējumu un tās ielas sakārtot, bet lai to varētu darīt tām ir jābūt pašvaldības īpašumā!

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 13:38

Juris

Atliek vien novēlēt, lai Jums katram vienmēr pietiktu spēka un varēšanas to nodrošināt.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 21:48

Arnis

Un vēl, cien. žurnāliste Ērgle.
Žurnālistos viena no pirmajām lietām ko māca ir, ka jebkuras situācijas aprakstā ir jāuzklausa abu pušu viedoklis. To, ka vienmēr laipni esat gatava uzklausīt ārpus barjeras dzīvojošo viedokli, jo sevišķi vienas personas, kuras, pati labi zināt, nav nekāds noslēpums, toties nav nācies dzirdēt, ka Jūs būtu painteresējusies par to iedzīvotāju viedokli, kas dzīvo aiz šīm barjerām. Uz "Bauskas dzīvi" pat paši iedzīvotāji ir rakstījuši, aicinot paust arī otras puses viedokli, bet tas palicis bez uzmanības.
Tas tikai liecina gan par pašu žurnālisti, gan avīzi, kura pieļauj elementāru žurnālistikas noteikumu neievērošanu.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 11:58

Arnim...

A.Ērgles telefons un kontakti ir atrodami Bauskas Dzīves mājas lapā, ja bija vēlēšanās runat un paust savu viedokli tad vajadzēja to darīt.

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 13:10

Arnis

Par Ērgli tika rakstiski informēta redaktore, kas solīja, ka viņa atzvanīs. Uzminiet, atzvanīja???

pirms 4 gadiem, 2014.03.18 17:26

Arnis

Cik zinu,objektivam žurnalistam būtu jāpauž abu pušu viedoklis,nesniedzot savus komentārus,lai tad lasītājs pats izlemj,kuram taisnība,bet ar Ergli jau tā nenotiek-kas lielāks kašķa meklētājs,tam pieslejas,jo vajag tak sensāciju,lai būtu vairāk par ko rakstīt.Nožēlojami.

pirms 4 gadiem, 2014.03.19 08:29

....

Redziet par Iecavas Ziņām varētu teikt tieši to pašu jo arī pauž tikai vienas puses viedokli, tas ir Jūsu.

pirms 4 gadiem, 2014.03.19 14:43

Vietējās ziņas