Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstādīta puse kartupeļu platību

Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada kartupeļu audzētāju saimniecībās rit kartupeļu stādīšana, vagās salikti bumbuļi apmēram pusē plānoto platību.

Agrākās šķirnes iestādītas jau aprīlī, tomēr redzami paaugušies ir tikai ar agrotīklu piesegtie stādījumi, novēroja «Bauskas Dzīve».

Iecavas novada zemnieka Aigara Cirīša laukos zem agrotīkla briest agrās šķirnes kartupeļi. «Zeme ir sausa, jo sniega un lietus mūsu pusē bija maz. Tomēr pirms Jāņiem noteikti būs pirmā raža. Šogad iestādīti arī burkāni un kāposti, produkcijas noieta tirgus būs galvenokārt Rīgā,» stāsta A. Cirītis.

Saimniecību «Upeskalni» un «Mazvizbuļi» laukos Skaistkalnes un Vecsaules pagastā kartupeļiem šogad būs atvēlēti apmēram 100 hektāru, «Bauskas Dzīvei» stāsta ražotājs Gints Liepiņš: «Kartupeļus stādām intensīvi, puse pašlaik apstādīta. Agrās šķirnes ielikām jau pirmajā jaukajā laikā, taču tas neturpinājās, zeme bija auksta, tāpēc bez agrotīkla tikai tagad bumbuļi dzen asnus. Pašlaik mitruma un saules siltuma pietiek, ceram pirmo ražu novākt pirms Jāņiem.»

Sējas laika sākumā G. Liepiņa un viņa partnera Māra Mikaiņa laukos ieliktas arī pupas, sīpoli, burkāni, bietes. Šie dārzeņi saimniecībās aizņem ap 50 ha. «Pašlaik cenšamies pārkāpt suņa astei – pabeigt graudu sēju ar kviešiem, iesēti arī rapši,» stāsta G. Liepiņš, «ceram uz strauju augšanu, Skaistkalnes pusē pēc lietiem ūdeņi vietām vēl stāv peļķēs.»

Saimnieki izveidojuši kooperatīvu «Kalnakrogs agro», sīpolus un kartupeļus piegādājot arī kooperatīvam «Baltijas dārzeņi». Viņi vada arī SIA «MG Terra Seeds», kas specializējusies sēklas ražošanā ap 100 ha platībā. Graudi un rapši šogad aizņem 900 ha.

«Dārzeņu audzētājiem pilnīga iekļaušanās kooperatīvā prasa šauru specializāciju ar vienu vai diviem produktiem lielam tirgu, taču mēs vēlamies saglabāt daudzveidību. Šogad pirmo reizi sējam auzas, jo tās atveseļo augsni, un esam vienojušies par izaudzētā piegādi,» atklāj G. Liepiņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas