Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprina Bauskas novada budžetu 19

Deputāts Gintauts Tarvids vienīgais balsoja pret šī gada Bauskas novada budžetu. Noklausījušies ekonomikas, finanšu un audita nodaļas vadītājas Ilonas Spurķes ziņojumu, deputāti lēmumu pieņēma, neiesaistoties nekādās diskusijās. Pirms tam Bauskas novada tēriņi tika cītīgi vētīti komisiju sēdēs daudzu stundu garumā. «Bauskas Dzīvei» G. Tarvids paskaidroja, ka viņš principā iebilst pret šādu budžetu, jo tas neparedz novada attīstību: «Joprojām daudzviet izdevumos ir jaušamas trekno gadu pazīmes. Administratīvos izdevumus varēja saplānot krietni mazākus. Tajā pašā laikā attīstībai līdzekļu iedalīts nepietiekami. Uzskatu, ka ar nodokļu maksātāju naudu varēja apieties daudz saudzīgāk.» Šogad Bauskas novadā plānoti 12 937 735 latu lieli izdevumi. Tajā skaitā ir arī izdevumi, kas paredzēti speciālajā budžetā. Ieņēmumi šogad plānoti 13 522 223 lati. Tādējādi novada budžets sastādīts bez deficīta. Naudas rezerve ieplānota gadījumā, ja ieņēmumi nebūs cerētajā apmērā. Vislielākā izdevumu daļa atvēlēta izglītības darba nodrošināšanai, 11 procentu izdevumu atvēlēts sociālajai jomai, apmēram tikpat kultūras un atpūtas jomai. Nepilni 12 procenti jeb 1,5 miljoni latu paredzēti pašvaldības pārziņā esošo teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai. Administrācijas darba nodrošināšanai atvēlēti apmēram astoņi procenti no novada budžeta jeb 1 024 599 lati.  Plašāks ieskats Bauskas novada budžetā laikraksta «Bauskas Dzīve» 3. marta numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Nu un kas tad Brunavā tik ļoti nolaists? Lielais Grenctāles kultūras nams uzturēts kārtībā, Mežgaļu skola arī. Budbergas parks sakopts. Ceļi arī tika remontēti. Tā jau nemaz nav, ka iepriekšsējie deputāti nevienā pagastā nako labu nav izdarījuši.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 19:48

Kokoss

Ha,ha,ha! Nu vecīt,Tevi Domes dižgalveles noknābās šeit! Vajadzēja vēl ierosināt lai katru mēneša nogali ceļojumā ved šamējās, tad tiktu sveikā :) :) :)

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 19:45

riebjas lasīt, ko tas pārgudrais Tarvids mauj, ko visus gadus darīja Brunavā, varēja tad maurot, lai nenolaiž to Brunavu līdz nullei, tad bija labi, ka tik pasam labums atlēktu...blefotājs, pretīgi lasīt!

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 18:47

tarvidene

Diez, cik ir alga Tarvida meitai un viņas mātei kā b/t loceklei Un pašam T? Gaidām VID amatpersonu deklarācijas aprīlī, noteikti paskatieties, tauta, par ko ir bļaušana....ha, ha...

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 16:32

III

skolām pašvalības liek vēl paskatīties vai nav pa lielu algas, tā jau gandrīz visiem ir minimālās algas.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 16:21

Bebrs

Tu paskat cik operatīvi apstrādā komentārus novada 700simtnieces un augstāk:)))Sēž tik pie kompja un komentē zemnieku!!! Strādāt vajadzētu slapju d***u par tādu "aldziņu'' nevis forumos blandīties

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 14:51

ATU

A kas nosaka cik to kantoržurku jābūt novadā? kas nevarat pusi izmest lai iet laukos gurķus un kartupeļus audzēt tad nevajadzēs dot pa pusvelti algas . Varēs 700 godīgi pelnīt .Kam tad velējām deputātus, lai ieved kārtību. Tarvids nepiekāpies!

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 14:44

Jautājums zemniekam

Par kādu nomas līgumu iet runa?
Man kā darbiniekam ir zināms, ka vēl joprojām zemes nomas līgumi tiek reģistrēti pagastu pārvaldēs!
Ja iet runa par pašvaldībai piekrītošo zemi, tad, protams, kā jau citi lēmumi, ir pieņem Bauskas novada domē, kādreiz pagasta pārvaldē.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 14:32

zemnieks

Pilnībā piekrītu Tarvida kungam. Birokrātija sit augstu vilni Bauskas novadā. Kādēļ man,lai iznomātu zemi, vispirms jādodas uz pagasta pārvaldi ar līgumu, tad to ved uz Bauskas novadu izskata komisijās un apstiprina novada domes sēdē! Ar kādām tiesībām kāds tur piekritīs vai nepiekritīs šai nomai. Lūdzu reģistrējiet līgumu pagasta pārvaldēs un viss. vai deputātiņiem darba stundu pa maz?

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 14:18

skolas darbinieks- pauzeii

Protams ka 700 ls būtu normāla alga. taču kāpēc vieniem tiek maksātas normālas algas, bet citiem nē. Skolas saimnieks,kuram vienam pašam pienākumos ir : saimnieks(sagādnieks),remontstrādnieks, darba drošība, ugunsdrošība, izglītojamo došība,šoferis - katru dienu turp un atpakaļ skolēnu un skolotāju vadāšana - un alga 220Ls - uzrokas 150 Ls.Viņam tak arī ir īre, līzingi, bērni jāizskolo.Vai nav maigi sakot drusku netaisnīgi! Interesanti būtu zināt, cik liela alga citos pagastos skolas saimniekam .

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 14:12

zuupa

Deputātiem iztikas minimumu?!! Nu labi,250 uz rokas,plikus 250,un ne santima vairāk.......... ko nu tad? CITUS PANEMT NEVAR......DIEMZEL

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 12:29

Pauze

Tas leitis vareetu nebaazties un neizlekties . Algas jau darbiniekiem jaabuut normaalas kas viņš mums apmaksaas tik nenormali dargo iri, lizingus un kur veel beernu izgliitibas. pareizi ka apstiprinaaja vismaz taadas algas, jo 700-900 ir tikai normaali iztikt šodien

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 12:17

Algu pārzine

Veronikas zināšnai: izskatās ka vai nu nezinat deputātu algu aprēķunu sistēmu, vai arī apzināti mēģiniet novērst uzmanību no tēmas. Deputātiem jau labu laiku nekādas stingras algas nav , saņem tikai par nostrādātām stundām(arī Tarvids to ierosināja, ja nemaldos). Izskatās , ka pēc jūsu prāta būtu "atlaist" visus deputātus un Bauskas novada budžetu iztērēt sev algās.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 12:04

Veronika

Tie kas palikuši, lielākoties strādā kā vergi un tieši tā pret viņiem arī attiecas, kā pret vergiem - no sērijas - neparīk, paņemsim citu. Un tā normālie cilvēciņi atrod darba vietas, kur viņus vismaz kā cilvēkus novērtē, dodas laimi meklēt citās valstīs un paliek nožēlojamie nejēgas un neprofesionāļi. Deputātini jau nestrādās - un Tarvids lai nemuld - viņiem alga nemazinās + vēl par katru bezhjēdzīgā muldēšanā pavadītu stundu klāt pierēķina - tur sanāak summma ne pajokam. Un par ko??? Kāda j''ega no viņu bezjēdzīgās muldēšanas un tukši salmu kulšanas - tos viņu murgus realizē citi - tie, kuriem tik griezt un griezt. Tad jau labāk uz pabalstiem sēdēt, nekā vergot'un saņemt grašus.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 11:14

R

Bauskas novadā tiešām pilns ar visādiem amatiem. Pusi vajadzētu nolikvidēt. tāpat tur viss tiek lemts gliemeža tempos, bet algas - labu labās... Neredzu cerību uz attīstību ar to liekēžu baru

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 11:11

jocis

Pilnīgi piekrītu Tarvida k-gam, klerks pie klerka, kuru jāalgo un birokrātija kā nemazinās tā nemazinās.Tik daudz visādu darboņu bijušajos pagastos, (tagad pārvaldēs), brīžiem liekas, ka to darboņu ir palicis pat vairāk. Bet lai atrisinātu kādu problēmu vienalga jādodas uz Bausku.Tad kāda vella pēc tajās pārvaldēs sēž bezjādzīgi algotņi.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 10:41

kika

Labs salīdzinājums! No patiesas vēlmes tur nav ne smakas, citādi savos krēslos nesēdētu liekēde Gaile un Āboliņš, kuriem milzu algu visu šo laiku maksā tikai par pareizo nobalsošanu, jo darīt jau viņi tāpat neko neprot.

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 09:08

Tarvida kungs punktus pelna. Par katru cenu izcelties.Kaut kādas paralēles ar Šlesara kungu

pirms 8 gadiem, 2010.02.26 08:33

Vietējās ziņas