Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apvienība «Jums» dodas uz festivālu Rīgā 1

Bauskas jaunieši piektdien, 22. aprīlī, dosies uz jauniešu nevalstisko organizāciju (NVO) festivālu Rīgā. Uzaicinājumu dalībai šajā forumā saņēmusi biedrība «Apvienība «Jums»».

Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) arhitektūras un mediju centrā «H2O6» vairāk nekā 50 jauniešu organizāciju pulcēsies festivālā «Jaunieši iesaistās». Visas dienas garumā ikvienam būs iespēja iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs.

Aktivitātes apvienotas trijās lielās grupās: «Lielais Magelāna mākonis», «Piena ceļš» un «Melnais caurums». «Lielais Magelāna mākonis» veidots kā telpa informācijas apmaiņai. Tajā paredzētas tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātiem, testi un atpazīšanas spēles par ES, fotosesijas, zīmju valodas nodarbības, iespēja uzzināt, kā veidot efektīvas komunikācijas kampaņas, iepazīt nedaudz citādu sporta veidu aizkulises un burvību, uzzināt vairāk par jauniešu politiskās līdzdalības iespējām.

Grupa «Melnais caurums» iecerēta kā telpa radošās pašizpausmes veicināšanai. Jaunieši varēs saņemt informāciju un padomus par dažādu rokdarbu, dejošanas un citu prasmju apgūšanas iespējām. Te būs iekārtota kokapstrādes veidu radošā darbnīca, ar spēles palīdzību būs iespēja uzzināt vērtīgu informāciju par Eiropas brīvprātīgo darbu, āra dzīves skolu, citām aktivitātēm.

Aktivitāšu grupa «Piena ceļš» darbosies kā telpa savstarpējām diskusijām un sarunām par strukturēta dialoga iespējām jauniešu līdzdalībai lēmumu pieņemšanā, par sociālās uzņēmējdarbības pamatiem, seksuālo un reproduktīvo veselību. Baušķenieki šeit filmēs sarunu šova «5 krēsli&15 cepumi» trīs sērijas. Viesos aicināti Latvijas politiķi, jauniešu organizāciju vadītāji, klātesošie jaunieši. Viens no raidījumiem būs īpaši veltīts Latvijas simtgadei.

«Pērn mēs šajā forumā piedalījāmies ar informatīvo stendu, bet šogad vedam uz Rīgu pašu radīto sarunu šovu. Esmu lepna par Bauskas jauniešiem. Mēs parādīsim, ka Bauska ir atšķirīga, ar svaigām idejām un radošuma dzirksti. Mūsu ideja ir unikāla ar to, ka tā saved kopā jauniešus un pieaugušos un neliek runāt par politiku, bet gan par dzīvi. Priecājos par mūsu dalību šajā forumā arī tādēļ, ka tā ir iespēja redzēt jaunatnes darbu pilnīgi citādā formā. Ikdienā jaunieši tomēr dzīvo formālā skolas vidē. Darbošanās NVO ir pilnīgi cita pieredze,» tā par festivālu stāsta biedrības «Apvienība «Jums»» valdes priekšsēdētāja Solvita Jirgensone.

Latvijas Jaunatnes padomes festivāls pērn izpelnījās lielu jauniešu interesi. Vairākas pašvaldības pat īpaši organizēja transportu, lai jaunieši varētu nokļūt Rīgā un iepazīt savu līdzaudžu daudzveidīgās izpausmes. Bauskas novada domes 18. aprīļa ārkārtas sēdē deputāti atvēlēja finansējumu transportam, lai biedrības jaunieši varētu 22. aprīlī nokļūt Rīgā un nogādāt arī tur šovam nepieciešamos rekvizītus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas