Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar plašu programmu tiks svinēti Vecumnieku Liliju svētki 4

No 12. līdz 14. jūlijam Vecumnieku novada iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt Vecumnieku Liliju svētkus, portālu informēja Vecumnieku novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Pankrate.

«Lai vairotu prieku un lepnumu par Vecumnieku pagastu un novadu, radīsim  īpašus svētkus, sajūtot novada centru vēl neiepazītos veidos. Triju dienu garumā izzināsim,izgaršosim un svētku kulminācijā izsmaržosim Vecumniekus un šeit atrodamos dārgumus. Svētku apmeklētāji varēs piedalīties foto orientēšanās aktivitātēs un tvīda velo braucienā, priecēs velo šovs, mājražotāju tirdziņš, izstādes, koncerti, būs dažādas sportiskas, radošas un izklaidējošas aktivitātes, kā arī floristu darbu konkurss,» svētku programmu ieskicē Vecumnieku tautas nama mākslinieciskā vadītāja Vita Vēvere.

Svētki sāksies 12. jūlijā, kad ikviens aicināts izzināt pašu novadu sadarbībā ar Vecumnieku pagasta muzeju. Interesenti varēs piedalīties foto orientēšanās aktivitātēs, iepazīstot Vecumnieku vēsturisko centru un ieraugot tā ēkas un objektus no citas perspektīvas. Muzeja vadītāja Ritas Kovala prezentēs īpaši sarūpēto stāstījumu «Vecumnieki - toreiz un tagad». 

Piektdien, 13. jūlijā, sekojot iedzīvotāju iniciatīvai un vēlmēm, jau otro gadu notiks Liliju svētku Tvīda velobrauciens, kura laikā paredzēts «izgaršot Vecumniekus». V. Vēvere stāsta, ka sadarbībā ar pašmāju un kaimiņu novadu ēdināšanas uzņēmumiem un kulinārijas entuziastiem notiks degustācijas, iepazīstot ne tikai vietas, bet arī garšas, kuras ir populāras tieši šeit – Vecumniekos.

Tvīda velobrauciena galapunkts būs Vecais ezers, kur notiks pikniks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti pildīt savus velo grozus ar piknika cienīgiem našķiem. Vakara gaitā būs iespēja fotografēties pie ziedu velosipēda un sekot līdzi ekstrēmās velo komandas «Greentrials» šovam. Vakara izskaņā, pilnvērtīgam garšas baudījumam, saksofona virtuozs, pedagogs un lielisks kolēģis Artis Skuja sniegs muzikālu priekšnesumu.

Liliju svētki kulmināciju sasniegs 14. jūlijā. Tā būs diena, kad no sirds varēs izbaudīt liliju spēcīgo aromātu. Rīta agrumā ikviens aicināts apmeklēt Liliju gadatirgu Vecumnieku tirgus laukumā, bet pusdienlaikā notiks svētku atklāšana pie Vecumnieku tautas nama. Uzstāsies Stelpes pagasta sieviešu vokālais ansamblis «Nianse», kā arī muzikālie puiši no Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas. Ar skaistām melodijām   priecēs akordeonisti Dāvis Lukšs un Aigars Šabanovičs, savukārt trompetes skaņās ļaus ieklausīties Dāgs Neliuss.

Visas dienas garumā liliju un citu ziedu smarža piepildīs parka teritoriju - tur floristu konkursa dalībnieki veidos vides objektus ar nosaukumu «Sajūti Vecumniekus». Bērni varēs baudīt radošas un izklaidējošas aktivitātes, bet pieaugušie iegādāt vietējo mājražotāju labumus, kā arī piedalīties netradicionālās sporta spēlēs un just līdzi Vecumnieku Darts kluba komandām šautriņu mešanas sacensībās.

Arī šogad svētku apmeklētāji varēs aplūkot mākslinieces Brigitas Stenclavas personālizstādi un visskaistāko liliju ziedu izstādi Vecumnieku tautas namā. Ziedu izstādē aicināts piedalīties ikviens Vecumnieku novada iedzīvotājs un viesis ar savā dārzā lolotajiem liliju ziediem, tos nogādājot, tautas namā 13. jūlijā.

Liliju svētki tiks kuplināti ar deju koncertuzvedumu «Krāsainais deju rondo», kurā piedalīsies Vecumnieku tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Vēveri», senioru dāmu deju kolektīvs «Rudens Rozes», Vecumnieku hip hopa dejotāji, mazie zumbotāji un vēderdejotājas, kā arī austrumu deju studija «Farida» no Baldones novada.

Svētki noslēgsies sestdienas vakarā, kad brīvdabas estrādē čigānu mūzikā un deju ritmos svētku apmeklētājus un dalībniekus ievedīs mūziķis Rinaldo no Riču ģimenes. Notikumiem bagātās dienas izskaņā uz Liliju svētku balli aicinās tautā mīlētā grupa «Tērvete».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

datumi

No 12.07- līdz 10.07??? Vai svētkus svinēs gadu?

pirms gada, 2018.07.03 16:28

Rododedrs

Tiešām apnikuši ar savām lilijām. Riebjas!

pirms gada, 2018.07.05 10:39

Vietējās ziņas