Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arodmācībās apgūst bioloģisko ražošanu un kooperāciju

Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas nodaļas pārziņā sākusies praktisku zinību apguve divās arodmācību grupās, «Bauskas Dzīvi» informēja uzņēmējdarbības konsultante Dace Griķe.

Vienā no tām apgūs bioloģiskās lauksaimniecības zinības, otrā – kooperācijas paņēmienus. Grupu nodarbību programmu ievadīja pieredzes brauciens uz Poliju, kurp augusta vidū devās vairāk nekā 40 ražotāju no Vecumnieku un Bauskas novada.

Bioloģiskajiem zemniekiem līdz ar Polijas saimniecībās redzēto būs iespēja zināšanas papildināt pie vietējiem ražotājiem. 31. augustā un 1. septembrī 18 arodmācību dalībnieki bioloģisko lopkopību apgūs Andra Kalniņa saimniecībā «Ozoli» Stelpes pagastā. Līdz 1. decembrim paredzētas vairākas nodarbības.

Kooperācijas grupai teorētisko mācību diena būs 22. septembrī Bauskas novada domes administrācijas ēkā Uzvaras ielā 6.

Arodmācību programma Polijā un nodarbības Latvijā apmaksā ar Eiropas fondu atbalstu, informē D. Griķe. Transportu zemnieku pieredzes braucienam finansēja Vecumnieku novada dome.

Kā raksturo D. Griķe, gan bioloģiskajiem zemniekiem, gan kooperācijas grupas dalībniekiem Polijas saimniecībās bija redzama vērtīga pieredze, ko varēs izmantot ražošanai Latvijā.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas