Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārzemju skolēni piedalās diskusijās un iepazīst Latviju

Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ) šonedēļ strādāja 16 skolēni un deviņi pedagogi no Spānijas, Ungārijas un Grieķijas. Starptautiskā projekta «Erasmus+» dalībnieki diskutēja par starpvalstu konfliktiem un vulgārismu literatūrā.

Dienvidnieki slavē laipnās baušķenieku ģimenes, kurās apmetušies, brīnās par pirti un auksto laiku. Ārzemju jaunieši iepazinuši Rīgu, Bausku un Rundāli, staigājuši pa pilsētu un baudījuši jauku uzņemšanu.

Semināri un nodarbības kopā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem un pedagogiem notika no 11. līdz 15. aprīlim.Visi kopā viņi īstenoja projektu «Diskusija. Debate. Attīstība».

BVĢ skolēni Uldis Urtāns un Edgars Liepa atzīst, ka projekts ir noderīgs ne tikai, lai veicinātu starpvalstu attiecības un uzlabotu angļu valodas prasmes, bet arī iepazītu dienvidniekus un eiropiešus. Tas puišiem šķitis pats interesantākais. «Spāņi ir skaļi, ungāri klusāki. Mēs sarunājamies par dzīvi šeit un tur. Apspriedām ikdienas ļaužu gaitas un paradumus. Diskusijas ir kā spēle, kurā jāprot pārliecināt oponentus. Angļu valodas zināšanas šādi uzlabojam daudz efektīvāk nekā skolas solā,» spriež Edgars.

«Mēs pētām starpvalstu kultūru un ikdienu. Pēc nopietnām debatēm ļaujamies brīvām sarunām neformālā vidē. Sadarboties ar dienvidniekiem ir viegli. Viņi ir skaļi, bet laipni un draudzīgi,» tā Uldis.

Ungāriete Kata Kasnere priecājās par jauko uzņemšanu un dzīvošanu latviešu mājā. «Audžuģimenes par mums lieliski rūpējas. Visi ir tik laipni un atsaucīgi. Mums nav nekādu problēmu,» stāsta jauniete.

Thanasis Tsigarids no Grieķijas brīnījās par kokiem – to pilsētās esot ļoti daudz. «Mums Atēnās koku nav. Bauskā un Rīgā to ir ļoti, ļoti daudz. Man šķita fantastiski, ka pilsētas vidē izdodas saglabāt dabu. Bauska ir skaista divu upju ieskauta pilsēta,» stāsta puisis.
Grieķis Konstantins Kavalaris jūsmoja par Rīgu: «Skaista pilsēta. Vecrīga ir tik mākslinieciska! Tagad es saprotu, kāpēc Rīgu dēvē par mazo Parīzi.»

Visi trīs jaunieši novērtē gādīgās Latvijas ģimenes, kurās viņi dzīvo. «Mūs ļoti labi baro. Mēs, grieķi, savā starpā runājām, ka katrā ģimenē cilvēki dzīvo citādāk, bet visi ir tendēti uz disciplīnu un kārtību. Pieaugušie ņem vērā mūsu viedokli. Eiropā runā, ka latvieši ir noslēgti, bet tā nav. Mūsuprāt, te ir atvērti un sirsnīgi ļaudis,» spriež dienvidnieki.

Ungārijas skolotājas Judite Gera un Agnese Bato atzinīgi vērtē Bauskas Valsts ģimnāziju. «Plašās diskusijās par izglītības sistēmu Ungārijā un Latvijā neielaidāmies, vairāk spriedām par dzīvesveidu. Bauskas ģimnāzija ir ļoti glīta un moderna. Ungārijā šādu skolu nav. Jaunieši te staigā ar videokamerām, filmē un ieraksta konferenci. Šādas ekstras mums nav pieejamas,» stāsta skolotājas.

BVĢ skolotāja un projekta dalībniece Daiga Telnere atzīmē vairākus ieguvumus, piedaloties «Erasmus +» projektā: «Mēs attīstām skolas prasmes uzņemt viesus. Audzēkņi un pedagogi uzlabo angļu valodas zināšanas, veido starptautiskus sakarus, veicina sadarbību. Skolēni ļoti nopietni gatavojās debatēm, vāca materiālus, lai argumentēti un pamatoti paustu viedokli. Diskusijas bija ļoti augstvērtīgas, saturiskas un argumentētas. Prieks par jauniešu lielo uzņēmību un paveikto. Viesiem ļoti patika Bauskas bibliotēka. Viņi jūsmoja par seno grāmatu izstādi.»

Pedagoģe uzteic projekta dalībnieku vecākus: «Viņi nesa tēju un maizītes, zvanīja un interesējās par skolēnu gaitām. Viesi man izteica uzslavas par latviešu spēcīgajām un gādīgajām ģimenēm.»

BVĢ audzēknis Matīss Kataņenko, kura ģimenē dzīvoja Grieķijas un Ungārijas puisis, stāsta: «Puiši nekad iepriekš nebija bijuši pirtī. Parādījām, kā jāperas, viņiem tas bija liels pārsteigums. Likās savādi, ka no rītiem viesi neēda.» Ģimnāzistu Arni Cimermani pārsteidza tas, ka viesskolēni nekad nebija braukuši pa grants ceļu.  «Viņi nezināja, kas ir gruntene, jo bija braukuši tikai pa asfaltu. Daudzas meitenes pat nobijās un nevēlējās turpināt ceļu. Ciemiņi brīnījās par ceļa malās redzamajiem putniem un dzīvniekiem – dzērvēm un stirnām. Šķiet, ka grieķi, kuri dzīvo pilsētās, nebija redzējuši kokus – viņi par tiem bija sajūsmā,» vērojumos dalās Arnis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas