Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal «atmodušies» Mūsas HES būvētāji 7

Pēc vairāku gadu klusēšanas atkal sarosījušies Mūsas HES būvētāji. Bauskas novada domes šīsnedēļas finanšu komitejas sēdē deputāti izskatīja SIA «Mūsas straume» iesniegumu, kurā apstrīdēts novada būvvaldes 29. jūlija lēmums. SIA «Mūsas straume» vēlējās atjaunot iecerētajam objektam plānošanas un arhitektūras uzdevumu (PAU), jo 2004. gadā izsniegtajam dokumentam bija divu gadu derīguma termiņš. Būvvalde atteica atjaunot PAU, jo šajā laikā mainīts teritoriālais plānojums, kas liedz uz Mūsas būvēt HES. Komitejas sēdē pašvaldības nostāju deputātiem skaidroja novada domes juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns. Viņš piebilda, ka no 2006. gada, kad PAU termiņš beidzies, projekta attīstītāji neko nav darījuši, lai ieceri īstenotu. Vienlaikus likumā noteiktajā kārtībā un paredzētajos termiņos viņi nav apstrīdējuši savulaik veiktos grozījumus Gailīšu pagasta saistošajos noteikumos, kas liedz uz Mūsas būvēt HES. Jurists minēja virkni citu argumentu, kas liegtu attīstīt hidroelektrostacijas būvi. SIA «Mūsas straume» vārda sēdē runāja juriste Inese Rozentāle. Viņa sacīja, ka savulaik zeme Gailīšu pagastā nodota privatizācijai ar atrunu, ka uz tās varēs būvēt HES. Zemes jaunais īpašnieks par to samaksājis 80 000 latu. Juriste arī iebilda, ka savulaik Ministru kabinets pieņēmis noteikumus, kuros izņēmuma kārtā atļauts būvēt HES Gailīšu pagastā. Viņa sacīja, ka Ministru kabineta noteikumi ir pārāki par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem. Deputāti, iztaujājot I. Rozentāli, vēlējās zināt, kāpēc joprojām nav veikts objekta ietekmes uz vidi vērtējums. Deputāti atgādināja, ka savulaik notikušas sabiedriskās apspriešanas, kurās iedzīvotāji pauduši kategorisku iebildi HES būvei. Tāpat izskanēja šaubas, vai uzņēmums spēs īstenot visu iecerēto, piemēram, pēc HES uzcelšanas pēkšņi paziņos, ka tilta izbūvei līdzekļu nepietiek. Balsojumā deputāti Valdis Veips, Jānis Feldmanis, Uldis Kolužs, Vera Purmale, Inese Dombrovska un Juris Landorfs bija pret PAU atjaunošanu SIA «Mūsas straume». Deputāti Juris Cielavs, Ārija Gaile un Aldis Feldmanis atturējās. Pēc balsojuma I. Rozentāle «Bauskas Dzīvei» pauda nožēlu par deputātu lēmumu. Viņa paskaidroja, ka PAU nepieciešams arī tādēļ, lai varētu tālāk veikt nepieciešamos darbus, pasūtīt speciālistiem objekta ietekmes uz vidi vērtējumu. Viņa arī piebilda, ka gadījumā, ja uzņēmējam būs liegta iespēja īstenot ieceri, pašvaldībai varētu nākties atmaksāt radītos zaudējumus. To apjomu juriste lēsa ap 300 000 latu. «Deputāti un jurists nodarbojas ar demagoģiju un pauž vienpusēju viedokli,» sarunas noslēgumā piebilda I. Rozentāle. Galīgais lēmums par plānošanas un arhitektūras uzdevuma atjaunošanu vai atteikšanu SIA «Mūsas straume» deputātiem būs jāpieņem domes sēdē 30. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Aija

Tā upe arī tagad ir saķēzīta, riebjas tur pie upes aiziet, viss aizaudzzis , nekopts, zāle nepļauta, uzvarā cilvēki iesprostoti reālā nostūrī. Lai tikai ceļ, bet ar norunu, ka obligāti būs tilts.

pirms 7 gadiem, 2010.09.27 08:13

Dauka

Un kur palika projekta autoru solījums aizvest mūs apraudzīt jau līdzīgu, darbojošos HES? Bija tik jauka vasara. Nu redzi, jau pirmais neizpildītais solījums, tā kā neticu tiem Hesiniekiem. Un naudu lai atprasa no tiem, kas pārdeva (iesmērēja) nereālu, neīstenojamu biznesu.

pirms 7 gadiem, 2010.09.26 14:50

Papa

Tauta, vai ir bijis KAUT VIENS piemērs Latvijā, kur mazais HES nav sagandējis upi un apkārtni?

pirms 7 gadiem, 2010.09.26 12:31

tarifs

bet tarifs ta dubultais , tautai ko maksāt no savas kabatas,
CIK ILGI VĒL ĻAUSIM KAD MŪS APZOG???
Iecavas dome arī to tik dara kā INTERFRONTI LOBĒ , KAUNS par tādiem latvju NODEVĒJIEM ,kas krievu priekšā UZ VĒDERA RĀPO!

pirms 7 gadiem, 2010.09.26 09:59

de

atkal... nee, ludzu tinities prom un neradieties atpakallj.

pirms 7 gadiem, 2010.09.26 00:27

Papa

Labāk būtu kādu laivu maršrutu uztaisījuši. Lai gan aizaugusi: pat šogad, kad ūdens līmenis bija ap 1,5m augstāks, kā citus gadus, ar laivu neizbraukt. Kur nu vēl, ja uzbūvēs aizsprostu :(
Un neaizmirstam, ka elektrība no HES maksās dārgāk, kā "parastā".

pirms 7 gadiem, 2010.09.25 23:08

monta

pareizi, jau sabiedriskajā apspriešanā projekta idejas autori tikai mālēja acis ciet, nevarēja atbildēt ne uz vienu konkrēto jautājumu. Nevajag mums to saķēzīto upi tikai lai kādam piestūķētos kabatas.

pirms 7 gadiem, 2010.09.25 21:11

Vietējās ziņas