Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj dzejas daudzveidīgās izpausmes 13

Dzeju var ne tikai norunāt, bet arī izdziedāt, izdejot un attēlot jautrā joku spēlē. To apliecināja Bauskas novada skolu audzēkņi radošajās darbnīcās.

Viļa Plūdoņa muzejā  «Lejenieki» otrdien, 13. septembrī, 5. un 6. klašu skolēni pulcējās tradicionālajās Dzejas dienās. Pēc pasākuma svinīgā ievada skolēni «izbira» lauku sētā, pagalmā, pie šķūņa, Mēmeles krastā un zem lielā ozola, lai izpaustos daudzveidīgajās radošajās darbnīcās. Pasākuma organizatore, latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Vija Cerusa šo aktivitāti bija nosaukusi par «Dižošanos ar Dzejas somu».

Uzklausot literatūras skolotāju padomus, skolēni bija sagatavojuši dažādus uzdevumus. Viņi ne tikai organizēja to izpildi, bet devās pie citu stendiem, lai darbotos arī tur. Radošajās darbnīcās skolēni paši rakstīja dzeju, meklēja pazudušos vārdus Raiņa dzejoļos, atveidoja smieklīgas epizodes no dzejoļu fragmentiem, fotografēja un klausījās dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem. Izziņa un radošums mijās ar skolēnu smiekliem un jautrību. Jaukais laiks un neierastā vieta liedza skolēniem būt nopietniem un pārlieku kārtīgiem. «Bauskas Dzīvei» to atzina arī paši audzēkņi.

«Šādā veidā brīvā dabā, bariņā ar citiem bērniem ir daudz interesantāk pavadīt laiku, kaut ko uzzināt nekā tikai klausīties skolotājas stāstījumā,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Vecsaules pamatskolas 5. klases audzēknis Matīss Strjuks. Viņš tikko Īslīces vidusskolas stendā bija sekmīgi izpildījis dzejoļa sacerēšanas uzdevumu. Puika atzina, ka īpaši centīgs grāmatu lasītājs neesot, taču dzejoli sacerējis, ņemot talkā attapību, lai būtu interesanti gan pašam, gan citiem.

Pēc uzdevumu izpildes skolēni vēl vadīja laiku, mielodamies ar līdzi paņemtajām maizītēm, kā arī baudot «Lejeniekos» vārīto tēju. Dzejas dienu pasākums Bauskas, Rundāles  un Iecavas novada 9. klašu skolēniem notiks 20. septembrī rakstnieka Edvarta Virzas dzimtajās mājās «Billītes».

Pievieno komentāru

Komentāri 13

izraidītie

Bijām spiesti ar rūgtumu doties prom no Lejeniekiem, jo mūsu nebija sarakstos, jo dažas Bauskas novada skolas jau laikam vairs neskaitās. Kauns bērnu priekšā, jo 5.klase gribēja redzēt Zaķīšu pirtiņu un piedalīties, bet ļoti pazemojošās un agresīvās uzvedības dēļ no vadības puses neredzējām citu iespēju kā doties prom. Vairs tur negribam atgriezties. "Lai dzīvo Plūdonis! Urrā! "

pirms 2 gadiem, 2016.09.14 13:58

mjāā

Kā tāds gadījums vispār varēja notikt! Vietas tak tur ir gana.

pirms 2 gadiem, 2016.09.14 14:24

Plūdoņa muzejs

Cien., Izraidītā!
Vispirms vajadzēja kārtīgi izlasīt sarīkojuma vadītājas Vijas Cerusas veidoto nolikumu un laikā pieteikties. Arī mēs par Ozolaines pamatskolas dalību sarīkojumā uzzinājām dažas minūtes pirms sarīkojuma sākuma. Arī Jums bija atrasta vieta, kur prezentēt savu veikumu.
Patiesībā ar interesi vēlējāmies noskatīties Jūsu skolas skolēnu veidoto radošo darbnīcu. Jūsu bērni būtu ieguvēji, ja piedalītos citu skolu veidotajās daudzveidīgajās un asprātīgajās aktivitātēs.
V. Plūdoņa muzeja vadībai arī nav informācijas, kādu iemeslu dēļ Jūs pametāt sarīkojumu.
Lūdzu turpmāk publiskajā telpā ar cieņu izturēties pret mūsu tautas kultūras vērtībām (ar to saprotot dzejnieka vārda pieminēšanu nevietā).

pirms 2 gadiem, 2016.09.14 18:23

mjāā

Nedomāju, kad skolotāji izdomāja to, kas rakstīts "izraidītie". Lejenieku dāmām būtu jāiet kursos- uzvedības kultūra!

pirms 2 gadiem, 2016.09.15 09:49

izraidītie

Kā skolotāja rūpējos par latviešu dzejas un kultūras mantojuma (arī V.Plūdoņa) ieaudzināšanu un mīlēšanu, bet šeit jau kārtējo reizi jārunā par attieksmi: cieņu, laipnību un cilvēku attiecībām.Visas augstās gara mantas izplēn tur, kur nav elementāras cilvēcības. Pasākuma vadītāja Ozolaines uzrakstu noplēsa un nervozi uz mums kliedza. Tā vietā varēja laipni izstāstīt, kas un kā. Mūsu priekšnesums varēja tikai kuplināt pasākumu. Cilvēcības, attieksmes un attiecību kultūra "stipri pieklibo".
Kas atdeva dienai sauli?
Vārdi.
Kas visu postīja un jauca?
Vārdi.
kas svētīja un cēla?
Vārdi.
kas lādēja un nāvi sēja?
Vārdi.
Tavā mutē it debess un elle.
Izlem pats, kam piedzimt ļauj!

Vairāk laipnības un cilvēcības!

pirms 2 gadiem, 2016.09.15 14:29

Tiem, kuri nezin

Konflikts bija starp Ozolaines latviešu valodas skolotāju un sarīkojuma vadītāju Viju Cerusu.
Plūdoņa muzeja darbinieki tajā vispār nav iesaistīti.

pirms 2 gadiem, 2016.09.15 15:45

:D

Izklausās, ka bijis jautrs un pārsteigumiem pilns pasākums. Kad būs 2.sērija? :D

pirms 2 gadiem, 2016.09.15 18:35

kolēģe

Cien. kolēģes. Vai tad tas ir tik būtiski vai bija pieteikta skola vai nē. Jūsu ambīciju dēļ cieta bērni. Un Jums vēl nav kauna ķengāties portālālā.

pirms 2 gadiem, 2016.09.15 21:13

Zane.

Un tā lūk nesaskaņas risina izglītoti cilvėki.Kauns.

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 07:58

tiešām

vai tad V. Cerusa netika godināta, kā laba skolotāja? Varbūt, kā sportistiem, to balvu var atņemt?:)))

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 08:52

latviešu valodas skolotāja.

Cien. Cerusas kundze šoreiz Jums jāuzņemas atbildība par notikušo. Jūsu uzvedība bija nekorekta, netaktiska. Netīrās veļas mazgāšana starp Jums notika bērnu klātbūtnē. Jūs varējāt savu sakāmo pateikt skolotājai individuāli, tā lai viņu nepazemotu skolēnu priekšā. Lejenieku pasākums vienmēr ir bijis haotisks, vērsts uz klaju skolēnu dauzīšanos.

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 09:36

vai patiešām

Tieši otrādi pasākums bija ļoti jauks, bērniem patika, visi bija priecīgi,

pirms 2 gadiem, 2016.09.20 16:23

Vietējās ziņas