Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj ūdensputnu medību sezonu

Ik gadu otrajā augusta sestdienā tiek atklāta ūdensputnu medību sezona. Šogad tā sākas 13.augustā pulksten 16. Ūdensputnu medības notiek ne tikai medību platībās, bet arī publiskajās ūdenstilpēs, tāpēc Valsts policija gan medniekus, gan iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un ievērot drošības noteikumus.

Lai gan meteoroloģiskie laika apstākļi nesola svelmi kā citus gadus, pieļaujams, ka līdz ar medniekiem ūdenstilpes izmantos arī atpūtnieki, vēsta Valsts policijas sabiedrisko attiecību daļa. Policija gan medniekus, gan atpūtniekus un pie ūdenstilpēm dzīvojošos aicina būt īpaši piesardzīgiem un ievērot drošības noteikumus, neapdraudot ne sevi, ne citus.

Valsts policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību medību sezonas laikā un, ja pamanīti likumpārkāpumi vai apdraudējums drošībai, nekavējoties ziņot pa tālruni 110.

Tā kā iepriekšējos gados novērots, ka sezonas pirmajās dienās ūdensputnu medībās piedalās daudz mednieku, arī šogad Valsts policija sadarbībā ar Valsts meža dienestu rīkos pastiprinātu kontroli. Likumsargi uzmanību pievērsīs ieroču un munīcijas aprites atbilstībai likumam, kā arī uzraudzīs, lai medības notiktu bez alkohola un apreibinošām vielām.

Valsts policija atgādina, ka ūdensputnu medībās ir aizliegts izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuru patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām. Personām, kurām garstobra šaujamieroči vai lielas enerģijas pneimatiskie ieroči reģistrēti medībām vai sportam, ir tiesības medību laikā glabāt ieroci un munīciju transportlīdzeklī, bet tiem ir jābūt novietotiem droši, lai futrālis nebūtu redzams no ārpuses. Ieročiem un munīcijai pārvadājot jāatrodas aiz slēgtām durvīm, jābūt aprīkotiem ar trauksmes signalizācijas ierīci, lai tie nejauši nenokļūst nepiederošu personu rokās.

Vairāk par pīļu medību sezonas atklāšanu un noteikumiem lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā nākamnedēļ.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas