Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās fotoizstādi «Ceļš ap Bausku 100 gados 100 bildēs» 1

Piektdien, 10. augustā, Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē tiks atklāta vēsturisku fotogrāfiju izstāde «Ceļš ap Bausku 100 gados 100 bildēs», portālu informēja muzeja pārstāvis Rolands Rumba.

Apmeklētājiem no piektdienas līdz pat nākamā gada 31. martam būs iespēja aplūkot 100 vēsturiskas un daudzveidīgas Bauskas apkārtnes un tās iedzīvotāju fotogrāfijas, kas tapušas simt gadu gaitā, sākot ar Latvijas brīvvalsts posmu, ietverot padomju laikus, līdz pat 2018. gadam, kad tiek atzīmēta valsts simtgade.

R. Rumba stāsta, ka izstādē apkopotie attēli atspoguļo apkārtnes raksturīgākos vaibstus no Bauskas, Mežotnes, Iecavas, Pāces, Skaistkalnes, Saulaines un citām vietām. Atbilstīgi Motormuzeja tematikai vēsturiskajos fotomateriālos redzami arī senie spēkrati, kādi braukājuši pa Bauskas ceļiem simt gadu garumā. «Fotogrāfijas ir atmiņas no šīs puses iedzīvotāju albumiem un sirdīm, tādēļ izstāde piedāvā iespēju gremdēties atmiņās, kas un kā ir bijis, kā arī iejusties vēstures laika griežos,» teic R. Rumba.

Īpašu paldies par atsaucību un palīdzību izstādes tapšanā Bauskas motormuzejs izsaka Bauskas muzejam un tā galvenajai krājuma glabātājai Ilvai Strautzelei, kolekcionāram Aivaram Eikenam un Aivim Leitlantam, fotogrāfam Ģirtam Donerblicam, kā arī tiem, kas dalījās ar fotogrāfijām no personīgajiem arhīviem: Mārim Bērziņam, Elvai Jēkabsonei, Ziedonim Vismanim, Dzintrai un Kārlim Dūmiņiem.
Baušķenieks Ģirts Donerblics atklāja, ka no 100 izstādē aplūkojamām fotogrāfijām pieci fotoattēli ir paša uzņemtie.

«Katra izstāde ir notikums, un, ja tā ir par konkrētu tēmu, cilvēki domājuši, meklējuši un strādājuši, šādu iniciatīvu vērtēju tikai pozitīvi. Galīgi neesmu no tiem, kas meklē trūkumus padarītā darbā, priecājos, ka tas izdarīts!» teic Ģ. Donerblics.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas