Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkritumu maksa pieaugs arī Vecumnieku un Iecavas novadā 3

Februārī maksa par sadzīves atkritumu izvešanu tiks palielināta arī Vecumnieku un Iecavas novadā.

Lēmums par cenas celšanu pieņemts tāpēc, ka šogad saskaņā ar likumu grozījumiem tiek palielināts dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu, skaidro pašvaldību pārstāvji.

Vecumnieku novadā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek paaugstināta līdz 10,06 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Vlasova. Iepriekšējais tarifs bija 9,69 eiro par kubikmetru nešķiroto sadzīves atkritumu.

Vecumnieku novadā atkritumus izved SIA «Ragn-Sells». Kopējo cenu veido izmaksas par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, glabāšanu, kā arī dalīto atkritumu infrastruktūras uzturēšanu – 3,86 eiro par kubikmetru bez PVN, atkritumu apglabāšanas tarifs SIA «Zemgales EKO» izgāztuvē «Grantiņi» – 4,04 eiro bez PVN, kā arī dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu – 2,16 eiro par kubikmetru bez PVN.

Iecavas novada atkritumu apsaimniekotāja «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) informē, ka no 1. februāra viena kubikmetra cieto sadzīves atkritumu apsaimniekošana klientiem maksās 13,60 eiro ar PVN līdzšinējo 13,22 eiro jeb 9,29 latu vietā. Privātmāju īpašnieki Iecavas novadā par 0,24 kubikmetru konteinera izvešanu līdz šim maksāja 2,23 latus jeb 3,17 eiro, bet no 1. februāra maksa būs 3,27 eiro ar PVN. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ikmēneša maksa par atkritumu savākšanu palielināsies aptuveni par 0,05 eiro.

DzKS nemaina maksu par atkritumu savākšanu un pārvadāšanu, bet tarifs palielināts sakarā ar dabas resursu nodokļa maiņu, skaidro uzņēmuma vadītājs Jānis Feldmanis. Arī Iecavas novadā savāktos sadzīves atkritumus deponē «Grantiņos».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vietējās ziņas