Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvēl finansējumu trokšņu aizsargvaļņa būvei 6

Bauskas novada dome gatava piešķirt 2500 eiro aizsargvaļņa būvei Mūsas kreisajā krastā, lai mazinātu šautuves trokšņus, kas traucē ciema iedzīvotājus upes pretējā pusē.

Biedrība «Sporta klubs «Bauskas zemgaļi»» bija sagatavojusi pieteikumu, lūdzot pašvaldību līdzfinansēt trokšņus slāpējošās sienas izbūvi. Biedrības pārstāvis Egils Āboliņš paskaidroja, ka ir sarunāts ap 100 lielo salmu ķīpu, kuras uzstādīs šautuves malā pie Mūsas upes. Ķīpu iegādei, transportēšanai un uzstādīšanai kopā nepieciešami 3700 eiro. Daļu izdevumu biedrība segs no citiem finanšu avotiem.

Ir paredzēts izbūvēt 100 metrus garu un aptuveni četrus metrus augstu trokšņus slāpējošo aizsargvalni. «Tas pilnībā nenoslāpēs visus trokšņus, taču situācija pretējā krastā esošajā Mūsas ciemā manāmi uzlabosies,» sacīja E. Āboliņš. Viņš apliecināja, ka tuvākajās dienās Bauskā ieradīsies eksperts no Rīgas, kurš biedrības pārstāvjus konsultēs par iespējami labākajiem akustiskajiem risinājumiem. Pēc vaļņa uzbūvēšanas biedrība apņemas darbus turpināt, meklējot citus risinājumus, lai šautuvē notiekošais pēc iespējas mazāk traucētu apkārtējiem.

Deputāte Daira Jātniece aicināja sporta darba organizatorus apzināt citu valstu pieredzi, kā tur samazina trokšņus šautuvju apkārtnē. Izskanēja piebilde – varbūt «saņemties» un kopā ar pašvaldību uzbūvēt starptautiskajiem standartiem atbilstīgu šautuvi.

Deputāti Aleksandrs Novickis un Aivija Kursīte bija sagatavojuši iesniegumu, kurā aicināja izveidot īpašu darba grupu. Tajā varētu strādāt pārstāvji no Mūsas ciema, sporta biedrības un novada administrācijas. Darba grupai līdz gada beigām būtu jāizstrādā priekšlikumi šautuves ilgtermiņa darbības nodrošināšanai, trokšņu līmeņa samazināšanai un finansējuma piesaistei iecerēto darbu izpildei. Komiteju sēdē deputāti A. Novickis un A. Kursīte nebija ieradušies un savu ieceri nevarēja pamatot.

«Pašlaik nesaskatu jēgu darba grupas izveidei. Esam jau sākuši rīkoties, lai samazinātu troksni, kas traucē Mūsas ciema iedzīvotāju mieru,» uzsvēra E. Āboliņš. «Šī iniciatīva nāk par vēlu, problēma jau tiek risināta,» tā kolēģu priekšlikumu novērtēja deputāte Vera Grigorjeva.

Par finansējuma piešķiršanu biedrībai «Sporta klubs «Bauskas zemgaļi»» deputāti vēl spriedīs vides un attīstības komitejas, kā arī finanšu komitejas sēdē. Galīgais lēmums jāpieņem domes sēdē 25. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

iedzīvotājs

Prieks ka tiek risināts šis jautājums, saprotu ka dārgā laikmetā dzīvojam, bet vai 100 salmu ruļļi ir izeja. Šodien viņi ir rīt vairs nav....

pirms 2 gadiem, 2016.08.12 21:55

ar

paldies, zemniekiem un grigorjevai par vecumam atbilstosu ieteikumu

pirms 2 gadiem, 2016.08.13 20:02

Gunča

Kapēc nevar klusinātājus bisēm pieskrūvēt ?

pirms 2 gadiem, 2016.08.13 10:22

ārds

nēesmu ieroču speciālists, bet domāju, ka parastai plintei tas varētu būt papildus slogs stobram,kas varētu beigties bēdīgi pašam šāvējam. Karabīnei-varbūt~

pirms 2 gadiem, 2016.08.13 16:54

...

www.youtube.com/watch?v=uh-yBJOS5SM&list=PL1DB55E352340D348

pirms 2 gadiem, 2016.08.13 17:15

Vietējās ziņas