Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atzīmēs divdesmit piecus sadarbības gadus ar draugiem Zviedrijā

Atzīmēt sabiedrības un nevalstisko organizāciju sadarbības ceturtdaļgadsimta jubileju 6. maijā Bauskā ierodas Zviedrijas pilsētu Hedemoras un Nūras pārstāvji. Tā informē iedzīvotāju grupas līderis ārsts Jāns Ulfbergs, kurš bija viens no pirmajiem, kas 1991. gadā ieradās Bauskā.

Bauskā zviedri uzturēsies līdz 8. maijam, viņi apskatīs pilsētu, apmeklēs Bauskas pili, ciemosies Rundāles novada viesu namā «Baltā māja». Ceļa un uzturēšanās izmaksas sedz ceļotāji paši.

Grupā, kas 6. maijā ierodas Bauskā, ir 17 cilvēku, starp viņiem vairāki šurp braukuši regulāri ik gadu. Tāds ir arī Jāns Ūve Jūhansons, kurš 1990. gadā ieradās Bauskā un te ciemojies regulāri. Spilgtiem iespaidiem gatavs hedemorietis Larss Ulovs- Bergkvists, kurš bija pirmajā zviedru grupā un nav pēc tam šeit vairs bijis. Bausku apmeklēs arī Hedemoras Rotari kluba prezidente Margarēta Ulsone.

Vēl pirms Hedemora kļuva par Bauskas sadraudzības pilsētu, kontaktus ar mūspuses ļaudīm meklēja Zviedrijas mazpilsētas Avestas mediķi. Notikuši vairāki pieredzes gūšanas braucieni uz Hedemoru, vēl joprojām Bauskas slimnīcā dažās palātās ir savulaik no Avestas slimnīcas atvestās gultas un citas mēbeles.

Zviedrijas vidienē izveidojās Dienviddalārnas atbalsta grupa Latvijai. Sadarbība bijusi ugunsdzēsības un glābšanas dienestiem, vairākām mācību iestādēm, sociālajiem dienestiem, luterāņiem Hedemoras un Bauskas Svētā Gara baznīcas draudzē. Dievnama jumta remontam vajadzīgos līdzekļus savulaik saziedoja Hedemorā. To veicinājusi un organizējusi ilggadēja draudzes sekretāre Sūlbrita Stenninga, kura Bauskā bijusi vairāk nekā 20 reižu.

Latvijai kļūstot par Eiropas Savienības dalībvalsti, Dienviddalārnas Bauskas atbalsta grupa darbību izbeidza, tomēr sadarbība turpinājās. Aktivitātes pārņēma vietējo Rotari un Lauvu klubu biedri, kas divreiz gadā humānās palīdzības kravas ved Latvijas Sarkanā Krusta Bauskas komitejai.

Par 90. gadu notikumiem daudz atmiņu ir baušķeniekam Ģirtam Bernautam, kurš tolaik bija rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš piemin Pēru Gezeliusu, kurš nu jau aizsaules ceļos. Viņš kļuva par vienu no pirmajiem Bauskas goda pilsoņiem, tāpat kā Jāns Ulfbergs, kurš 2014. gadā saņēma arī Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu par ilggadēju un nerimstošu sadarbības veicināšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas