Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstākās tiesas Senāts attaisno Bauskas policistus 16

Augstākās tiesas (AT) Senāts otrdien,8.jūnijā, atstāja spēkā attaisnojošo spriedumu Bauskas policistiem par alkohola ietekmes pārbaudes protokola viltošanu. AT preses sekretāre Baiba Kataja aģentūru BNS informēja, ka 2007.gada 24.novembrī toreizējais Valsts policijas Bauskas rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Uģis Spalis ar dienesta automašīnu Bauskas rajona Īslīces pagastā nobrauca no brauktuves un negadījumā guva traumu. Avārijas vietā ieradās inspektors Raivo Gruzda, kurš nogādāja Spali policijas iecirknī. Spalis atteicās veikt pārbaudi par alkohola ietekmi viņa izelpojamā gaisā, apsolot ierasties Bauskas slimnīcā, ko neizdarīja. Kad Gruzda ieradās Spaļa dzīvesvietā, lai nogādātu viņu slimnīcā, Spalis zvanīja Intam Briedim un vienojās, ka pārbaudi par alkohola ietekmi veiks viņam. Bauskas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, ārstam nepārliecinoties par pārbaudāmās personas personību, Briedim veiktas asins analīzes. 24.novembra vakarā Spalim kļuva slikti un viņu ievietoja slimnīcā. Tur viņam veica asinsanalīzes, un mediķi konstatēja, ka asins paraugi nesakrīt ar tiem, kurus Spalis it kā nodevis no rīta. Paraugu asinsgrupas bija vienādas, bet nesakrita rēzus rādītāji. Pirmās un otrās instances tiesa visus trīs apsūdzētos atzinusi par nevainīgiem un attaisnojusi. Savā spriedumā Zemgales apgabaltiesa atzina, ka tas, kādas tiesības medicīniskās pārbaudes protokols piešķir un no kādiem pienākumiem atbrīvo, prokuroram bija jānorāda lēmumā par personas saukšanu pie kriminālatbildības vai apsūdzība bija jāprecizē pirmās instances tiesā. Nekvalitatīva pirmstiesas kriminālprocesa darba dēļ un nepamatotas apsūdzības uzrādīšanas dēļ AT Senāts otrdien prokurora protestu noraidīja. AT Senāta lēmums nav pārsūdzams.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Bauskas prokuratūrai ar minēto lietu vispār nav nekāda sakara!

pirms 8 gadiem, 2010.06.14 09:06

asd

Šo lēmumu vaig TV parādīt tad jau paņems visus to pašu Augstākās tiesas Senātus !!!
Nosūtīšu šo rakstu uz LNT

pirms 8 gadiem, 2010.06.13 16:32

Opusums

Nožēlojami. Tiesai jāspriež taisnīgi. Ja tā nevar, lai iet mājās.

pirms 8 gadiem, 2010.06.12 11:49

bijušajam

Bauskas prokuratūrai ar minēto lietu vispār nav nekāda sakara!

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 18:53

BIJUŠAIS PROKURORS BAUSKĀ

Nu jā tagad saprotat kāpēc aizgāju uz Rīgu......Bauskā ar stulba, augstprātīga priekšnieka atnākšanu vairs nav iespējams strādāt!!!!!!!!!!!!!! Mums pat domāt aizliedza, kur nu vēl kaut ko rakstīt no sevis. katru burtu jāsaskaņo tā kā priekšnieks grib. Drīz jau visus prokurorus varēs pārsaukt par rakstvežiem

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 16:02

BIJUŠAIS PROKURORS BAUSKĀ

Nu jā tagad saprotat kāpēc aizgāju uz Rīgu......Bauskā ar stulba, augstprātīga priekšnieka atnākšanu vairs nav iespējams strādāt!!!!!!!!!!!!!! Mums pat domāt aizliedza, kur nu vēl kaut ko rakstīt no sevis. katru burtu jāsaskaņo tā kā priekšnieks grib. Drīz jau visus prokurorus varēs pārsaukt par rakstvežiem

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 16:02

SanTaFee

Nu neko..:)) Tagad abiem Tīri mazgātajiem, baltajiem zēniem droši vien jāprasa no valsts kompensācijas - katram pa 8 līdz 10 tk ;)) Forši .. Viņi abi jau sen to bija pelnījuši:) Gribētos zināt, kurš prokurors bija valsts apsūdzības uzturētājs šajā lietā

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 14:44

Atis

Nekas nesakrīt[paraugi ],analīzes nodevis pilnīgi cits cilvēks.Visi tiek attaisnoti it kā nekas nebūtu viltots un pārkāpums nebūtu noticis.Vai nu Bauskas prokurori ir juridiski analfabēti,vai arī vārna vārnai acī neknābj,ja jau tiesa ir spiesta nekvalitatīva prokurora darba rezultātā Spali attaisnot.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 12:43

attaisnotais

kaut kā dīvaini... nepamatota un nepierādīta apsūdzība, bet AT preses sekretāre Baiba Kataja faktiskos apstākļus citē no apsūdzības...

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:54

FUI

Ienīstu analfabētus jurisprudencē ar augstākām juridiskām izglītībām. To ir papilnam arī Bauskā un tie turpina vairoties. Ārprāts!

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:49

nu jā

Tas tikai pierāda cik nemākulīgi ( vai arī negribīgi) ir PROKURORI. Visi zin, kā bija, visi zin, ka bija pārkāpums, bet, lai tas būtu noformēts pareizi- tālak nāk policijas atbildība savācot pierādījumus un prokuroru atbildība tos pareizi noformējot un uzrādot apsūdzību. Kā redzams visgudrie prokurori to NEMĀK. Ko viņi MĀK- gudri runāt un spriedelēt, būt augstprātīgi un dot stulbas norādes policistiem, bet kad kaut kas pašiem jādara, tad -alelūja!
Ne jau velti Bauskas rajona prokuratūrā arvien samazinās prokuroru skaits, jo nav jau kas spētu izmeklēt sarežģītas lietas. Prokurori vispār ir aizmirsuši, kas ir izmeklēt, vienīgais ko vēl spēj ir jau gatavas lietas pārsūtīt uz tiesu, neizdarot nevienu sakarīgu darbību.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:07

Beiža

Ko gan citu varēja gaidīt tik korumpētā valstī. Būtu parastais- mirstīgais tā izdarījis, bez soda cauri netiktu.

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:04

forši -- balti un pūkaini abi šie puiši tagad .. vēl tikai spārniņus pielipināt un lai lido:))))) :))) :)))))

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:01

Drošais

Labi pastrādaja iekšējās drošības birojs.Jasak macīties no pirma kursa kriminalprocess

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 09:34

Vietējās ziņas