Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstāko vērtējumu saņem Bārbeles aktieri 1

Vecumnieku novada amatierteātru skatē žūrija vērtēja septiņus iestudējumus. Veiksmīgākais no tiem bija Bārbeles pagasta amatierteātra «Bārbelīši» Ādolfa Alunāna lugas «Icigs Mozes» iestudējums.

Simt gadu senas Rutku Tēva attēlotas priekšvēlēšanu aktivitātes, mūsdienu autori darbi, kuros valda mīlestības kaislības, kā arī par latviešu teātra tēvu dēvētā Ādolfa Alunāna klasisko vērtību atklāsme. Tas viss bija skatāms aktieru no Vecumniekiem, Stelpes, Bārbeles, Valles, Skaistkalnes, Kurmenes un Misas izpildījumā. Izrādes vērtēja teātra kritiķe Līga Ulberte un režisore Zigrīda Ezeriņa.

Kurmeniešu iestudētajā Rutku Tēva lugā «Vēlēšanu drudzī» režisore Sarmīte Ķīse un aktieri sekmīgi prata savienot pagājušā gadsimta notikumus ar mūsdienu politiskajiem procesiem. «Daudzviet pirmsvēlēšanu pasakas palikušas tās pašas, tikai izpildītāji ir citi,» secina vidusskolnieks Sandijs Siliņš. Tādēļ viņam darbs iestudējumā, atveidojot nacionāli noskaņota politiķa tēlu, šķita ļoti saistošs.

Ņemot vērā pērnā gada skates žūrijas locekles, dramaturģes Leldes Stumbres norādījumu sameklēt kādu sev piemērotu darbu mūsdienu literatūrā, skaistkalnieši bija izvēlējušies viņas lugu «Vēja stikls». Tas ir skarbs, šo laiku realitāti atklājošs vēstījums divu aktieru – Dagnijas Reinholdes un Alda Virša – izpildījumā.

«Te viss notiek kā dzīvē, tādēļ sagatavot šo lomu nemaz nebija viegli. Man šķiet, ka savas varones nelaimīgu mīlestību atklāt man izdevās,» tā pēc izrādes atzina D. Reinholde. A. Virsis piekrita, ka izrāde esot tapusi smagi, jo viņam nākas atveidot varoni, kas ir pavisam citādāks nekā paša uzskati un iespējamā rīcība līdzīgās situācijās.

Žūrijas viedokli un vērtējumu par iestudējumiem lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bārbeliete

Man prieks par mūsu "Bārbelīšiem", malači, tā turpināt un priecēt skatītāju dvēseles un acis

pirms 2 gadiem, 2017.05.25 14:20

Vietējās ziņas