Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstu vērtē talantīga mūziķa padomus

Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) trešdien, 11. martā, ģitārista Kaspara Zemīša padomos ieklausījās ap 30 jauno mūziķu. K. Zemītis bija ieradies, lai BJC telpās vadītu ģitārspēles meistarklasi.

«Daži praktiski padomi, kā arī iesildīšanās vingrinājumi – tās ir lietas, ko no šīs meistarklases paņemšu sev,» tā «Bauskas Dzīvei» atzina ģimnāzists Edgars Liepa. Jaunietis ģitāras spēli mācās otro gadu, daudzas lietas apgūst pats, skatās videoklipus un tādējādi pilnveido savu spēlētprasmi. Viņš bija viens no retajiem, kas meistara klātbūtnē uzdrošinājās uzspēlēt.

Trijos mācību gados apgūto demonstrēja arī Una Mašinska no Mežotnes pagasta. Vietējās pamatskolas 9. klases audzēkne ģitārspēli mācījusies pati, pie privātskolotāja, tagad ierodas Bauskā uz nodarbībām BJC. «Biju satraukusies, kad manā spēlē klausījās ne tikai skolēni, bet arī tāds meistars kā Kaspars Zemītis. Taču uzskatu, ka bija vērts spēlēt, jo pēc tam dzirdēju vairākus labus padomus,» atzīstas U. Mašinska.

Sākot nodarbību, K. Zemītis jauniešiem nospēlēja pāris kompozīciju, arī vairākus noderīgus vingrinājumus. Pēc tam viņš analizēja jauniešu spēli, izteica padomus par spēlēšanu, par sēdēšanu, par ģitāras stīgām.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» mūziķis atzina, kad viņš mācījās spēlēt ģitāru, meistarklases neviens nerīkoja. Tāpēc viņš ir gandarīts par iespējām, kādas ir mūsdienu jauniešiem. «Neesiet kautrīgi, darbojieties! Ja vien iespējams, pulciniet ap sevi līdzīgi domājošos, lai varētu ne tikai spēlēt, bet kāds arī uzdziedātu. Tad ģitārspēles mācīšanās notiek pavisam citādāk.

Nebaidieties radīt paši savu mūziku! Tā tik sākumā šķiet, ka nekas nesanāks. Kas zina, varbūt pēc gadiem no šiem aizmetņiem varēsit izveidot kādu ģeniālu kompozīciju. Savukārt, ja apgūstat kādu skaņdarbu, necentieties to iemācīties visu uzreiz. Dariet to soli pa solim, tad lielākas izredzes sekmīgāk sasniegt mērķi,» šie ir tikai daži no padomiem, kurus dzirdēja meistarklases apmeklētāji.

Bauskas BJC jau trešo gadu darbojas ģitāristu pulciņš. Divus gadus ar topošajiem mūziķiem strādā ģitārists un pasniedzējs Aigars Voitišķis. Nodarbības apmeklē 69 novada pusaudži. Vairums no viņiem bija arī K. Zemīša meistarklases klausītāji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas