Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Austrālijas laikrakstā «Latvietis» vēsta par talku «Billītēs»

Austrālijas latviski iznākošajā avīzē «Latvietis» vēstīts par Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) audzēkņu talkošanu Edvarta Virzas dzimtas mājās «Billītes» netālu no Iecavas.

Aprakstu par jauniešu un skolotāju padarīto «Billītēs» Lielās talkas gaitā «Latvietim» sagatavojusi ģimnāzijas 8.a klases skolniece Līva Polmane. Jauniete vēsta, ka BVĢ skolēni šogad strādājuši Bauskas pils teritorijas uzkopšanā un Plūdoņa «Lejeniekos» stādījuši mežu.

8.a un 9.b klases skolēni strādāja «Billītēs», kur viņus sagaidīja literāta mazmeita Anna Žīgure. Viņa atgādinājusi, ka 24. aprīlī apritēja 140 gadi vēl vienam izcilam zemgalietim no Salgales puses – kritiķim, literātam un literatūrvēsturniekam Līgotņu Jēkabam.

«Billītēs» katru gadu top kas jauns, un šogad baušķenieki izgatavoja uzrakstu pērn iekoptajai Dzejnieku takai, deviņas senču zīmes pie lielajām liepām. Savukārt Rāceņu māju pagalmu tagad rotā ozolkoka plāksnēs iegravēti svētvārdi, kas saklausīti poēmā «Straumēni» – Dievs, Daba, Darbs, Maize, Mīlestība.

Skolēni kopuši Dzejnieku taku, veidojuši sētu, sakārtojuši izcirsto koku žagarus un bluķus. A. Žīgure uzslavējusi jauniešus par padarīto, viņi pacienāti ar bērzu sulu.

Vairāk informācijas un attēlu avīzes vietnē laikraksts.com/raksti/.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas