Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autofotoorientēšanās sacīkšu dalībnieki atklāj sev nezināmo Zemgalē 1

Dubļos sabristām kājām, nedaudz saguruši, taču pozitīvu emociju pārpilni Mežotnes pils laukumā no automobiļiem kāpa laukā jaunieši, sportiskas dāmas un kungi cienījamos gados. 1. marta pēcpusdienā te finišēja autofotoorientēšanās sacensības «Vecumnieki 2014».

Sestdienas, 1. marta, rītā no Iecavas novada moteļa «Brencis» ceļā devās 56 ekipāžas. Septiņās stundās viņiem Iecavas, Ķekavas, Baldones, Ķeguma, Vecumnieku un Bauskas novadā bija jāatrod vairāk nekā 60 kontrolpunktu. Pie tiem vajadzēja nofotografēties. Kopumā bija jānobrauc ap 300 kilometru. Saņemot karti, uzdevumu lapu un fotogrāfiju paraugus, maršrutu katrs varēja plānot pēc saviem ieskatiem.

Bija īpaši paaugstinātas grūtības pakāpes uzdevumi, nepieciešams arī darboties atraktīvi. Vajadzēja nofotografēt vietējo iedzīvotāju, kurš sēž ķerrā ar pūpoliem rokās, ekipāžas dalībniekam stāvot līdzās ar cimdiem un dakšām. Informācijas tehnoloģiju speciālists no Rīgas Kaspars Lācis «Bauskas Dzīvei» atzina, ka ceļa malā rosāmies lauku ļaudis ieraudzījuši diezgan ātri. Pagalmā bijusi arī ķerra, ātri sameklēti pūpoli, fotogrāfija tapusi, laiku daudz netērējot.

Sacensību dalībnieku vidū bija aktīvās atpūtas cienītāji no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Daiņa Ozoliņa komanda no Piltenes šādās sacīkstēs piedalās otro reizi. «Zemgale vēl slapja, īpaši smagi to jutām Stelpes «Pīlādžu» mototrasē. Te ir ļoti slikti grantsceļi, tomēr tas nespēja maitāt prieku par lielisko piedzīvojumu,» atzīst komandas dalībniece Inga Dreibe.

Ar mikroautobusu maršrutu izbraukusi Laugaļu saime no Tukuma novada Irlavas. Iepriekšējā posmā viņi uzrādīja labāko rezultātu, šoreiz daži kontrolpunkti palikuši neatrasti. «Iztērēti ap 70 litriem benzīna, samaksāta dalības nauda, eiro izgājuši arī pārtikai. Taču to visu atsver pilna cepure prieka,» stāsta komandas kapteinis Dainis Laugals.

Autofotoorientēšanās sacensību dalībnieku vidū bija pārstāvji arī no mūspuses novadiem. Baušķenieks Andris Leja ar domubiedriem šajā izziņas un izklaides pasākumā piedalās ceturto gadu: «Tā ir lieliska atpūta pēc nogurdinošas darba nedēļas.» Komandas biedre Andra Krēgere no Vecumniekiem gan nedaudz neapmierināta, ka sanācis tik muļķīgi kļūdīties, meklējot objektus dzimtajā novadā: «Tas nekas, mums toties visiem kopā bija jautri.»

Līdztekus aktīvai atpūtai jautrā draugu pulkā šīs sacensības sniedz jaunatklāsmes prieku. Izbrīnu par to nespēj slēpt rīdziniece Anna Augustova. Labi pārzinot šo pusi, viņai pat prātā nav ienācis, ka pāri Mūsai ir divi tilti – viens Bauskā, otrs sporta kompleksā «Mūsa».

«Ja pēc šīs vienas dienas ekspresekskursijas vismaz daži dalībnieki šajās vietās vēl atgriezīsies, lai visu lēni un mierīgi apskatītu, tad tas būs vēl viens ieguvums no šī pasākuma,» «Bauskas Dzīvei» notikuma jēgu rezumē autofotoorientēšanās sacensību organizators Elmārs Biele.

Viņš atzīst, ka, veidojot sacensību uzdevumus, galvenais – lai būtu interesanti. To panākt nav viegli, tādēļ katra posma plānošana un gatavošana aizņem vairākas nedēļas. «Man vislielākais prieks ir tad, kad finišā redzu dalībnieku emocijas. Autobraucēji ir skaļi un priecīgi, strīdi, sarunas un brauciena analīze nerimst vēl vairākas stundas pēc sacensību beigām. Tas mudina pēc neilga laika gatavot nākamo posmu,» tā E. Biele.

Ir jau zināms, ka aprīļa beigās autofotoorientēšanās sacensību dalībniekiem būs iespēja apliecināt savas prasmes stūrēt un strādāt ar karti, iepazīstot Ziemeļlatviju un Igauniju. 

Autofotoorientēšanās sacensību «Vecumnieki 2014» rezultāti trešdien, 5. martā, būs skatāmi interneta vietnē autofotoorientesanas.lv. Turpat atrodams autofotoorientēšanās sacensību turpmāko posmu kalendārs, kā arī cita informācija par šo aktīvās atpūtas veidu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas