Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Automehānikas studenti meistarklasē reālā servisā

Automehāniķu dienā piedalījās Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības 1. – 3. kursa studenti, informē tās vadītāja Laila Jirgensone. Viņa paskaidroja, ka šis pasākums studentiem tiek rīkots Eiropas Sociālā fonda projektā «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» un tikai tiem, kuri studē automehāniku.

Saulaines jaunieši projektā ceturtdien, 17. maijā, devās uz individuālo uzņēmumu «Gundars Daugulis» Bauskā. Viņi vēroja un klausījās meistarklasi par automobiļu ātrumkārbas remontu, pēc noklausīšanās paši mēģināja praksē pielietot savas zināšanas, servisā novēroja «Bauskas Dzīve».

L. Jirgensone informē, ka šāda aktivitāte Saulaines skolas studentiem notiek pirmo reizi, viņa cer, ka ne pēdējo, jo darbošanās reālā vidē palīdz nostiprināt teorētiskās zināšanas. Tomēr viss esot atkarīgs no piešķirtajām finansēm.

Saulaines skolas pedagogs Dagnis Dārznieks stāsta, ka Automehāniķu dienas īstenošanai tika uzrunāti vairāki autoservisi, bet ne visi gribējuši piedalīties pasākumā un studentiem vadīt meistarklasi. Pedagogs domā, ka uzņēmēji nav vēlējušies vadīt meistarklasi tāpēc, ka tam nepieciešams laiks un jāatliek visi darbi. Atteikuma iemesls varot būt mācāmo jauniešu lielais skaits, jo automehāniķu kursa studentu esot vairāk nekā 40.
 
«Ir lieliski, ka studentiem mācības notiek reālā darba vidē, skolā mums ir tikai uzskates līdzekļi. Šis ir ļoti labs ieguvums arī pirmo trīs kursu studentiem, jo tiem netiek dotas nekādas prakses iespējas, tās ir tikai 4. kursa studentiem. Automehāniķa arods ir pieprasīts, bet šajā nozarē samaksa ir maza un darbs smags. To visu apgūt un iemācīt citiem ir diezgan liels izaicinājums,» pārdomās dalās D. Dārznieks.

«Ja neviens meistars neko nerādīs un nemācīs, tad arī jaunieši neko nezinās. No grāmatām vien nevar iemācīties,» par automehāniķa profesiju spriež individuālais uzņēmējs Gundars Daugulis. Uzņēmumā remontē automašīnas, rezerves daļas un agregātus, bet uzsvars vairāk tiekot likts uz transportlīdzekļu restaurāciju.

G. Daugulis piekrita veltīt visu dienu studentiem un iesaistīties Automehāniķu dienā. Viņam patīk savs darbs, pats kādreiz mācījies Saulaines skolā, pie viņa no šīs skolas nāk arī praktikanti. «Pirmo kursu studentiem šajā pasākumā ir lieliska iespēja visu redzēt reālajā vidē un saprast, vai tas tiešām viņus interesē. Ja cilvēks tādā vidē nav bijis, tad nevar īsti pateikt, vai viņš būs vai nebūs automehāniķis,» laikrakstam apliecina G. Daugulis.

«Ir ļoti interesanti, var uzzināt daudz jauna. Mums vēl nebija teorijas par ātrumkārbu remontu, tomēr daudz uzzināju. Vajadzētu biežāk rīkot šādus pasākumus,» par iespēju piedalīties Automehāniķu dienā Gundara Dauguļa autoservisā priecājas Saulaines skolas 2. kursa students Andris Skukausks. Viņš domā, ka nākotnē varētu būt labs automehāniķis un atrast darbu nebūs grūti. Vienīgais, kas studentu ļoti nogurdinot, – pārāk daudz teorijas, taču jūtams liels pedagogu atbalsts.

«Šeit, servisā, visu paskaidro detalizētāk. Man tieši lielāka interese ir par ātrumkārbu remontu, jo ar to var vairāk nopelnīt. Maz ir servisu, kur tos remontē. Par nozari, kurā strādāšu, vēl šaubos, pieļauju iespēju kļūt par ugunsdzēsēju. Izmācīšos un par tālāko nākotni spriedīšu vēlāk,» teic Saulaines skolas 3. kursa students Gatis Ūdris.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas