Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Balticovo» apgrozījums pērn audzis par 17,3% 4

Olu un olu produktu ražošanas uzņēmuma AS "Balticovo" apgrozījums 2017.gadā bija 52,3 miljoni eiro, kas ir par 17,3% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 10,8 miljoni eiro, kas ir četras reizes lielāka nekā 2016.gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Pagājušajā gadā uzņēmums saražoja 686 miljonus olu, kas ir par 18 miljoniem vairāk nekā iepriekšējā gadā (2016.gadā uzņēmums saražoja 668 miljonu olu). Uzņēmuma peļņa 2017.gadā bija 8,6 miljoni eiro, kā arī 2,2 miljoni eiro atliktais uzņēmuma ienākuma nodoklis, kas kopā veido 10,8 miljonus. Eksports 2017.gadā veidoja 63% no uzņēmuma apgrozījuma.

"2017.gada veiksmīgos rādītājus sekmējuši vairāki nozīmīgi faktori. Pērn uzņēmuma apgrozījums palielinājies par 17,3% attiecībā pret 2016.gadu - 2017.gadā saražojām par 18 miljoniem vairāk olu nekā 2016.gadā, ko izdevās paveikt daudz ar ražošanu saistītu procesu efektivizācijas rezultātā. Tāpat uz ražīgumu būtisku iespaidu atstāj ciklogrammas - putnu ievietošanas plāns, kurš, neatkarīgi no citiem apstākļiem, mainās ik gadu," norādīja "Balticovo" valdes loceklis Toms Auškāps.

Rezultātus ietekmēja arī negaidītais olu deficīts Eiropā un pat ārpus Eiropas robežām, ko izraisīja pērn informācijas telpu pāršalkušās ziņas par "Fipronil" - indīgu vielu, kuru izmanto insektu un parazītu iznīcināšanai, un kura klātbūtne tika konstatēta Nīderlandes un Beļģijas uzņēmumos saražotajās olās. Eiropas Savienības noteikumi pamatoti aizliedz šo vielu izmantot to dzīvnieku ārstēšanā no parazītiem, kuri tiek izmantoti pārtikas produktu ražošanā, jo noteikts daudzums "Fipronil" var nonākt galaproduktā un kaitēt cilvēka nierēm, aknām un vairogdziedzerim. "Fipronil" konstatēšanas rezultātā no tirdzniecības Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē un Zviedrijā tika izņemtas tūkstošiem olu, kā arī bija vērojams olu cenu kāpums biržās.

Pārtikas un veterinārā dienesta veiktās pārbaudes apliecināja, ka "Balticovo" ražotajās olās "Fipronil" klātbūtnes netika nostatēta. "Tā kā "Balticovo" insektu apkarošanai izmanto tikai dabisku preparātu - organisko silīciju, uzņēmums saskārās ar izteikti palielinātu pieprasījumu pēc produkcijas eksporta "Fipronil" skartajās valstīs," komentēja Auškāps.

Arī cenas labībai, kuru uzņēmums izmanto dējējvistu barībai, 2017.gadā bijušas prognozējami samērīgas.

"Faktiskais peļņas pieaugums pretstatā 17% pieaugumam uzņēmuma apgrozījumā no 2016. uz 2017.gadu ir bijis teju četrkārtīgs. Taču jāņem vērā, ka 2,2 miljonus eiro veidoja tieši atliktais uzņēmuma ienākuma nodoklis, kas veidojies no pagājušajā gadā ieviestajām nodokļu reformām. Nenoliedzam, ka gads ir bijis veiksmīgs, un to, kā jau minēju, sekmējusi gan ražošanas procesu efektivizācija, gan ievērojamais cenu pieaugums Eiropā. Nodokļos vien pagājušajā gadā nomaksāti 4,89 miljoni eiro," piebilda Auškāps.

Pateicoties vērā ņemamajam peļņas pieaugumam pagājušajā gadā uzņēmumam būs iespēja realizēt iecerēto investīciju stratēģiju konkurētspējas un kvalitātes uzlabošanas nolūkos. Jau šobrīd tiek būvētas četras ārpussprostu vistu kūtis, kurām kopējās plānotās investīcijas ir 15 miljoni eiro, kā arī iniciēta esošo cehu - šķidro olu pārstrādes un vārīto olu cehu modernizācija, un veicināti papildu biodrošības pasākumi.

2016.gadā "Balticovo" strādāja ar 44,589 miljonu eiro apgrozījumu un 2,713 miljonu eiro peļņu.

"Balticovo" pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Iecava un Bārbele

Jo lielāks apgrozijums, jo lielāks OIK un vairāk smirdošā digestāta !

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.30 16:15

Andulis

Komentāru rakstot vienkārši kopēji netīšām izvēlētus vārdus? Jo jēgas tur nekādas.

Bet no otras puses, tāds tipisks vidējā, visam ticošā, par kpv balsojošā latvieša komentārs.

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.31 08:54

Edijs

Piekrītu Andulim klasiskais čīkstulis latvietis, kas fano par kpvlv

pirms 8 mēnešiem, 2018.08.03 09:09

Čiriks

Peļņa aug a algas ta mazas. Vai tad tur ir vairs kas rukā?

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.31 00:18

Vietējās ziņas