Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Balticovo» novērš avārijas sekas; atvestas pirmās baktērijas no citām attīrīšanas iekārtām 3

Mainīti ražošanas plāni, rasta iespēja netīros notekūdeņus nogādāt uz citām attīrīšanas iekārtām. Tie ir darbi, kurus šajās dienās veic akciju sabiedrībā «Balticovo» Iecavā.

Uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Armands Šterns «Bauskas Dzīvei» trešdienas, 13. aprīļa, pēcpusdienā pastāstīja, ka turpinās piesārņoto ūdeņu izvešana attīrīšanai uz tuvējām attīrīšanas būvēm ārpus uzņēmuma. Rit iekārtu tīrīšana, bet piesārņotais ūdens ir pārsūknēts uz pagaidu uzkrāšanas vietu. Šāds rīcības plāns ir saskaņots ar Valsts vides dienestu (VVD).

Akciju sabiedrības «Balticovo» valdes loceklis Kārlis Valdens skaidro, ka uzņēmumā ražošanas procesi nav apstādināti. Uz vienu dienu pārtraukta olu vārīšanas ceha darbība, tādējādi samazinot ūdens patēriņu. «Lēšam, ka nedēļas laikā pilnībā tiks atjaunota bioloģisko sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība. Lai paātrinātu iekārtu darbības atjaunošanas procesu, attīrošās baktērijas tiks atvestas no citām attīrīšanās iekārtām ārpus uzņēmuma, nebūs jātērē laiks to izaudzēšanai uz vietas. Pirmās baktērijas no citām attīrīšanām iekārtām jau tika atvestas trešdien. Kamēr attīrīšanas iekārtas iztekā nebūs konstatētas vides prasībām pieļaujamās attīrītā ūdens kvalitātes normas, attīrītais ūdens netiks novadīts vidē.»

Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis «Bauskas Dzīvei apstiprināja, ka «Balticovo» godprātīgi veic visus nepieciešamos darbus, lai maksimāli īsā laikā atjaunotu uzņēmumā esošo attīrīšanas iekārtu darbību. Pašlaik ražošanas ūdeņu izplūde ir slēgta, tādējādi vidē neattīrītie notekūdeņi nenonāk.

VVD informēja, ka «Balticovo» ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu baktēriju pēkšņās bojāejas iemesls ir uzņēmuma kanalizācijas sistēmā nonākušais digestāts. Tas izraisījis baktēriju slāpšanu. Šķidrā digestāta frakcija, ko izmanto lauku mēslošanai, «Balticovo» kanalizācijas sistēmā nonākusi no uzņēmuma teritorijā esošās biogāzes ražotnes. Koncentrētais piesārņojums no kanalizācijas sistēmas plūdis caur «Balticovo» attīrīšanas iekārtām, izraisot bojājumus.

A. Šterns «Bauskas Dzīvei» piebilda, ka avārijas dēļ ražošanas apjomi ir optimizēti tā, lai neciestu olu piegādes klientiem mazumtirdzniecībā. «Olu ražošanas specifika nepieļauj apstādināt nepārtraukto diennakts ražošanas ciklu, jo mūsu dējējvistas turpina dēt olas. Avārijas dēļ ir samazināta citu produktu ražošana, piemēram, uz vienu dienu ir apturēta vārīto olu ražošana.»

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka putnkopības uzņēmumā «Balticovo» Iecavas novadā pirmdienas, 11. aprīļa, vakarā no ierindas izgājušas ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. VVD situāciju vērtēja kā nopietnu. Ik dienu akciju sabiedrība «Balticovo» vidē novada aptuveni 500 kubikmetru notekūdeņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

viena no otrām baktērijām

Apsveicu,Vilni - tas tik ir virsraksts !
Cik,neuzkozdams,paņēmi uz krūts ?

pirms 2 gadiem, 2016.04.14 13:55

citā attīrīšana

Nekas! Galvenais, ka jēgu saprast var!

pirms 2 gadiem, 2016.04.14 14:26

Lasītāja

viens lieks komats, ko korektors nav pamanījis, nu gan brēka!!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2016.04.14 19:27

Vietējās ziņas