Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltijas valstu jaunsargu sacīkstēs Bauskas un Rundāles novada apvienotajai komandai – otrā vieta 4

Sestdien, 17. septembrī, Bauskā jau devīto reizi notika ceļojošās balvas – pulkveža Jura Dalbiņa kausa – izcīņas sacensības jaunsargiem.

Lai sekmīgi pārvarētu militāro šķēršļu joslu un vairākus kilometrus garu distanci ar vairākiem pārbaudījumiem, nepietika tikai ar labu fizisko sagatavotību. Lai visi reizē sasniegtu finišu, dalībniekiem nācās citam citu motivēt, uzmundrināt un pat nest uz rokām.

Sacīkstēs startēja 13 komandas no tuvākiem un tālākiem Latvijas nostūriem, kā arī no Lietuvas un Igaunijas. Abas kaimiņvalstu vienības iekļuva labāko četriniekā.

Latvijas Šaušanas federācijas prezidents, Saeimas deputāts, atvaļinātais ģenerālis Kārlis Krēsliņš pirms starta dalībniekiem vēlēja izturību un vienotu komandas garu. «Bauskas militārā šķēršļu josla un pilskalna teritorija ir ļoti piemērota šādām sacīkstēm. Ar sviedriem, kritieniem un lielām pūlēm mūsu jaunatne kļūst stipra. Censoņi, kas iesaistās Jaunsardzē, mazāk laika pavada pie datoriem, retāk blandās pa ielām un dirn bezdarbībā. Esmu ļoti priecīgs par sacensību dalībnieku kuplo skaitu,» sacīja K. Krēsliņš.

Baušķenieks pulkvedis Juris Dalbiņš uzsvēra jauniešu sagatavotību militārām situācijām. «Vērojot pasaulē notiekošo, ir liels prieks, ka Jaunsardzē stājas daudz spēcīgu jauniešu. Iespējams, tieši Jaunsardzes apmācītie ar savām iemaņām un prasmēm papildinās mūsu militāros spēkus un aizstāvēs valsti, ja būs nepieciešamība. Lai šodien visiem lieliskas sacīkstes!» pirms starta vēlēja J. Dalbiņš.

Sacensības sākās ar militārās šķēršļu joslas pārvarēšanu Bauskas Valsts ģimnāzijas stadionā. Pēc tam risinājās vairāku stundu un kilometru garš maratons, kura kontrolpunktos komandas pildīja dažādus fiziskus uzdevumus. Vienību dalībnieki 50 metru vilka auto, balansēja divu metru augstumā, šķērsoja upi, rāpās kalnā un no «kara lauka» drošībā nogādāja «ievainotos». Par nekorekti izpildītu uzdevumu vienība saņēma sodu – desmit atspiedienus guļus.

Rundāles un Bauskas novada apvienotā komanda sacensībās ieguva otro vietu. Zemessardzes kaprālis un vienības vadītājs Jānis Ārmanis bija lepns: «Komandā startēja Pilsrundāles vidusskolas, Mežgaļu un Griķu pamatskolas audzēkņi. Jaunieši ir malači – viņi darbojās vienoti, un tas vainagojās ar augsto otro vietu.»

Oskars Mihailovs no Rundāles novada Bērsteles ir pārliecināts, ka vienība varēja uzvarēt. «Nepaveicās dažos uzdevumos, ja būtu bijuši apdomīgāki – finišu sasniegtu vēl ātrāk. Tomēr esam ļoti priecīgi par sudraba medaļām,» pauda O.  Mihailovs.

Uzvaras laurus sacensībās plūca Dobeles novada vienība.

Plašāk par šīm sacīkstēm lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā pirmdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

PPŽ

Bet mūsu jaunieši ir forši, viņi tiešām kļūs par pulkvežiem saviem spēkiem. Bet Dalbiņ, kā tu kļuvi par pulkvedi?

pirms 2 gadiem, 2016.09.18 17:31

FORŠI

Ierunājās Bauskas skauģis. Tikko kāds ko labu izdara jau bāc...Paldies Tev JURI!

pirms 2 gadiem, 2016.09.18 22:13

Gunča

Dzelzsceļa līnijā Rīga-Jelgava pulkvedim pat godu staciju nosaukuši par Dalbi.

pirms 2 gadiem, 2016.09.19 09:47

Roze

Esmu priecīga par jauniešiem, vienīgi vairāk vajaga tādu sacīkšu. MALAČI!!!

pirms 2 gadiem, 2016.09.19 08:58

Vietējās ziņas