Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē nodibināta tautskola 3

Tautskolas «Bārbele» nolikumu Vecumnieku novada domes sēdē 25. augustā apstiprināja visi 15 deputāti. Pašvaldības lēmums ir obligāta procedūra, lai tautskola varētu saņemt licenci un sākt darbību.Bārbeles pamatskolas pedagogi un absolventi neformālās izglītības atsevišķas programmas īsteno jau kopš 1993. gada. Tautskola, kas drīz tiks reģistrēta kā oficiāls nodibinājums, no šī gada 1. novembra bārbeliešiem un Vecumnieku novada citiem iedzīvotājiem piedāvās 15 izglītības programmas pieaugušajiem un ģimenēm ar bērniem. Par nodarbībām nebūs jāmaksā. Algu nesaņems arī pasniedzēji. Tas ir viņu brīvprātīgais darbs sabiedrības labā. Tautskolas darbības principus skaidro Dace Penķe, Bārbeles pamatskolas direktore: «Neformālās izglītības mērķis ir sniegt iespēju jaunu prasmju un zināšanu apguvei jebkura vecuma cilvēkiem, sākot no pirmsskolas bērniem, bet pamatkontingents ir pieauguši cilvēki. Atsevišķās programmas iedzīvotājiem jau esam īstenojuši vairākus gadus. Mēs, šīs idejas entuzisti, Bārbeles pamatskolā savulaik nodibinājām biedrību «Urdziņa». Vienojāmies, ka mūsu aktivitātēm pieaugušo izglītošanā ir vajadzīgs oficiāls statuss, lai kursantiem varētu izsniegt sertifikātus, lai izmantotu iespējas iesaistīties projektos. Tautskolas dibināšanas nepieciešamība ekonomiski smagajā laikā ir īpaši aktuāla. Daudzi cilvēki, kuri ir palikuši bez darba, tiek aicināti atpazīt sevi jaunā kvalitātē. Esam izstrādājuši un apstiprinājuši vairākas sporta programmas (aerobika, nūjošana), lietišķi dekoratīvās mākslas programmas (aušana, klūdziņu pīšana). Piedāvāsim angļu un, iespējams, arī krievu valodas kursus personām ar iepriekšējas sagatavotības atšķirīgām pakāpēm. Varēs apgūt grāmatvedības pamatus, datorprasmes, lietišķos rakstus. Būs nodarbības arī dzimtas arhīva veidošanā. Pirmo reizi Bārbelē varēs apgūt jogu. Iedzīvotāji kursos varēs pieteikties no 1. oktobra. Nodarbības sāksies novembrī un turpināsies līdz nākamā gada maijam.» Tautskolas atvēršanu Bārbeles pagastā atzinīgi vērtē Vecumnieku novada domes deputāte, Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece. Viņa min Skandināvijas valstīs redzēto un uzsver, ka, piemēram, Zviedrijā tautskolu kustībai ir senas, izkoptas tradīcijas. Šī izglītības sistēma arī mūsdienās ir ļoti populāra. Daudzi Latvijas jaunieši, kuri strādā Ziemeļvalstīs, apmeklē vietējās tautskolas. Atšķirībā no zviedru kolēģiem, Bārbeles pedagogi un skolas absolventi darbosies kā misionāri - vismaz pirmajā mācību gadā. «Tas būs mūsu ieguldījums sabiedrības interesēs, bet nākotnē noteikti mēģināsim piesaistīt finansējumu atsevišķām izglītības programmām. Mums ir uzkrātas materiālu rezerves. Tie ir gan humānās palīdzības sūtījumi, gan sponsoru ziedojumi,» skaidro Dace Penķe. Viņa uzsver, ka jaunais piedāvājums ir brīvi pieejams ikvienam novada iedzīvotājam. Iepriekšējā pieredze liecina, ka angļu valodas kursu nodarbību aktīvākie apmeklētāji ir bijuši Vecumnieku jaunieši un pieauguši cilvēki.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Guntis

Meditācijas kursi Internetā, Online, ar tūlītēju efektu - saņemot Pašrealizāciju - atmodinot savu iekšējo enerģiju, noskaitot nelielu lūgšanu - uzlabojās jūsu liktenis jeb karma.
Sahaja-Yoga LATVIA
sahadza weebly com
mob.29594892 (Tele2,ZZ)

pirms 8 gadiem, 2010.09.05 03:10

Rasma

Esmu priecīga,ka skolā,kurā arī es mācījos notiek tādas pārmaiņas.Novēlu veiksmīgu jauno mācību gadu.Rasma(zustrene)Mitkeviča

pirms 8 gadiem, 2010.08.28 22:05

Rasma

Esmu priecīga,ka skolā,kurā arī es mācījos notiek tādas pārmaiņas.Novēlu veiksmīgu jauno mācību gadu.Rasma(zustrene)Mitkeviča

pirms 8 gadiem, 2010.08.28 22:03

Vietējās ziņas