Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē piemin akciju «Baltijas ceļš»

Bārbeles bibliotēkas vadītājas Brigitas Krauzes veidotā izstādē, kas eksponēta Bārbeles pagasta tautas nama telpās, pieminot akciju «Baltijas ceļš», skatāma mūsu valsts virzība uz neatkarību.

«Eksponēti dokumenti no Atmodas laika, sākot ar Latvijas Tautas frontes un Atmodas kustības veidošanos,» stāsta B. Krauze. Izstādē aplūkojamas Atmodas laika nozīmītes un karogs, ko bārbelieši 1989. gadā ņēma līdzi uz «Baltijas ceļu». Daļa ekspozīcijas veltīta 1991. gada pučam Krievijā.

«Puča laikā bija, par ko raizēties. Man bija ļoti daudz dokumentu, kas mūsu pagasta iedzīvotājus saistīja ar Tautas fronti. Toreiz visu ļoti rūpīgi slēpu, lai nevar atrast,» atcerējās B. Krauze. Vērtējot vēstures notikumus, bibliotēkas vadītāja atzīst, ka Latvijai ir jāsaka liels paldies visiem, kas cīnījās Maskavā, arī Borisam Jeļcinam, kurš apstiprināja Baltijas valstu neatkarību. «Mēs Bārbelē vienmēr atcerēsimies šos īpašos datumus, jo paši, Bārbeles pagasta iedzīvotāji, stāvējām pie mūsu valsts dzimšanas šūpuļa,» pauž B. Krauze.

Ekspozīcija Bārbelē būs skatāma vēl kādu laiku, līdz telpās sāksies remonts. Akcijai «Baltijas ceļš» veltīta izstāde aplūkojama arī Vecumnieku bibliotēkā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas