Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē pieminēs barikāžu laiku 1

Piektdien, 16. janvārī, pulksten septiņos vakarā Vecumnieku novada Bārbeles tautas namā notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kurā ikviens aicināts atcerēties un pieminēt barikāžu laiku, kas vienoja Latvijas neatkarības aizstāvjus, portālu informēja Bārbeles bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze.

Atsaucot atmiņā tā laika sajūtas, ticību Latvijas neatkarības idejai, pasākumā piedalīsies Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, tagadējais Saeimas deputāts Romualds Ražuks un Barikāžu muzeja direktors, viens no Bauskas miličiem, kas sargāja Iekšlietu ministriju liktenīgajā 20. janvārī, Renārs Zaļais.

«Ik gadu janvāra dienās šķiet, ka pār Latviju joprojām virmo barikāžu laika ugunskuru dūmu smarža. Janvāra dienās Rīgā visa Latvija nostājās uz sava goda un pašcieņas barikādēm. Tas bija mūsu cerību un gribasspēka laiks. Mūsu kailo un lepno dzīvību liecinājums par Latvijas neatkarību un brīvību. Šajās bezgala skaudrajās un vienlaikus apgarotajās janvāra dienās un naktīs mēs pirmo reizi neskaitāmo totalitārisma gadu laikā pa īstam nokratījām dvēselē un prātos iezīdušās verdzības važas.

Mēs patiesi atskārtām, ka vairs neesam necilvēcīgās varas viegli manipulējamu, lētticīgu ļaužu bars, bet gan Tauta. 1991. gada janvāris - viens mūsu Gara atdzimšanas un atjaunotnes laika sprīdis ceļā uz neatkarību un brīvību,» aicinot piedalīties pasākumā, dzejnieku Leonu Briedi citē B. Krauze.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas