Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē rīkos tradicionālo mednieku balli 18

Sestdien, 12. martā, pirms deviņiem vakarā Vecumnieku novada Bārbeles tautas namā notiks vietējā mednieku kolektīva ikgadējā balle.

Balles galvenais organizators, Bārbeles mednieku kolektīva biedrs Arvīds Rozēns, informē, ka uz svinīgo sarīkojumu allaž ierodas mednieku kolektīvi no Vecumnieku un kaimiņu novadiem. «Ar savu klātbūtni mūs pagodina Skaistkalnes, Valles un Bārbeles mednieku kolektīvi, kolēģi no Bauskas novada Codes un Vecsaules pagasta, kā arī Iecavas novada kolektīvs un kolēģi no Nīzeres,» par viesiem stāsta Arvīds Rozēns. 

Tradicionālā balle notiek jau ceturto gadu. Tajā sveic Bārbeles kolektīva jubilārus, pasniedz nominācijas «Gada mednieks», «Trāpīgākais un apzinīgākais mednieks» un «Labākais dzinējs». Sarīkojumā būs skatāmas bildes un skaistākās pēdējo gadu trofejas.

«Par Āfrikas cūku mēri nerunāsim,» smaidot teic A. Rozēns. «Tā ir aktuāla, bet visiem apnikusi tēma, kuru svētku pasākumos nevajadzētu skart. Mēs priecāsimies, baudīsim gaisotni un atskatīsimies uz pērn paveikto. Šāda kopā sanākšana ir lieliska neformālā vidē organizēta pieredzes apmaiņa.»

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Smalkais

Kolektīvam nav izpratnes ko nozīmē "balle", sākot jau ar bildē redzamo "dreskodu", beidzot ar pašu norises vietu.

pirms 2 gadiem, 2016.03.09 12:38

mjāā

Kas tad dresam pa vainu? Bildē tikai notiek apspriede, balle vēl tikai būs!

pirms 2 gadiem, 2016.03.09 12:51

Skatos bildi

Tam vienam medniekam jau pirms gada balles uzlikti ragi.

pirms 2 gadiem, 2016.03.09 13:30

būs dubultragnesis

Tas otrs mednieks tam vienam pēc balles uzliks vēl vienus ragus

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 12:39

Nnn

Cūkas Jūs. Ko atkal nav ko darīt,ka cilvēkus apkakajatSmalkais tu.esi rupjš kā zirga dekis un Skatos bildi tev ragu nav un tavā pakaļā viss ir tīrs

pirms 2 gadiem, 2016.03.09 14:28

Medniece

Balli apmeklēju vairākus gadus - super, puiši, tā turpināt :)

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 16:23

Lack of intelligence

Paldies Dievam un tiem vecākiem, kuri šāda rakstura tradīcijas neievieš ģimenē. Organizēt pasākumus, sveikt un nominēt cilvēkus, kuri slepkavo un turpina slepkavot dzīvniekus, bez jebkāda iemesla. Ar iespēju apskatīt bildes un trofejas, lepoties ar to, kādi varoņdarbi ir paveikti. Nemaz nerunājot par šausmām, kas dzīvniekiem ir jāpiedzīvo lopu kautuvēs, dzīvnieku audzētavās utt.
Vai tās ir tās lietas, ar kurām lepoties?
Sakopt, uzstādīt putnu būrus, ierīkot dzīvniekiem barības siles, uz kurām ikvienam ir iespēja aizbraukt un sniegt savu palīdzību dzīvniekiem, it īpaši ziemas periodā, kad tiem klājas visgrūtāk. Diskutēt par to ģimenēs, darbavietās ar kolēģiem, vecāku sapūlcēs, skolā ar draugiem, brīvaja laikā, sociālajos saitos, forumos. Ir daudz atsaucīgu cilvēku apkārt, gan jaunie uzņēmēji un zemnieki, kuriem ir iespēja palīdzēt, gan paši jaunieši un vecāki.
Ieviest tradīcijas, ar kurām mēs varam palīdzēt dzīvniekiem, cilvēkiem, videi kurā dzīvojam un dzīvos mūsu bērni un mazbērni. Tradīcijas, par kurām mums ir paties prieks un lepnums. Veidot rakstus par cilvēkiem, kas iestājas par dzīvnieku tiesībām, kuri nav vienaldzīgi pret notiekošo sabiedrībā.
Uzskatu, ka ir ļoti svarīgi zināt kā apieties ar ieročiem, un prast tos pielietot, bet priekš tā ir domāta armija, šautuves kurās ir kvalificēti instruktori, karjeras, tas pats mežs. Ir daudz iespējas un vietas, kur var praktizēties šaušanā, šaujot mērķī, pudeles, šķīvjus. Nepatīkami ir zināt, vesels bars ar medniekiem/dzērājiem/garīgiem kropļiem, ar optikām, skrien pakaļ nevainīgam zvēram, to nodzenājot beigās noslepkavo, labakajā gadijumā. Cik ir tādu, kuri ar pirmo tikai sašauj, un vēro kā dzīvnieks mocas, un tad tikai nobeidz līdz pēdējam. Tas nenotiek bada apstākļos vai pašaizsardzības nolūkos, tas notiek retardu brīvā laika pavadīšanai. Vēlāk, priecājoties un baudot gaisotni dzer šnabi, fotogrāfējas un dižojas ar saviem “panākumiem”. Vai tiešām slepkavot bezpalīdzīgus dzīvniekus ir tas ko mācīt bērniem? Vai tiešām tas ir nepieciešams bērna prāta attīstībai?
Paldies visiem tiem, kas nav aizmirsuši, kas mēs esam, kas nav aizmirsuši cilvecisko attieksmi, kas piedalās visa veida akcijās un protestos par dzīvnieku aizsardzību, tiem kuri daļu sava brīvā laika atvēl dzīvniekiem un to labklajībai, brīvpratīgi palīdz dzīvnieku patversmēs, paņem mīluli no patversmes, neiegādājas dzīvnieku ādas izstrādājumus, pievēršas veselīgam uzturam, kurā neietilpst dzīvnieku valsts produkti, tiem kas izplata tāda satura informāciju. Paldies, tiem kuri izlasīja un iedziļinājās problēmā.
P.S.
Paldies, cilvēkiem kuri iekomentē, par ragiem dress code, oliņām utt. :D Raksta autors varēja pievienot vairāk bildes un vārdus malačiem, lai kaimiņi, darugi atvašu paziņas, atpazīst tos briesmoņus, un varbūt tas tiem liks aizdomaties.
Peace

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 19:48

Ansis

Kauns par Bērsteles tautas nama darbiniekiem, kuri saskata potenciālu un atvēl laiku, telpas, kauns par pieminētajiem un ne tikai, mednieku kolektīviem organizatoriem un interesntiem, kas apmeklē un atbalsta šos “svētku sarīkojumus”. Vai kads lūdzu man var pateikt, kad pēdējo reizi tur ir rīkots kaut nedaudz intelektuāls vai labdarības pasākums? Pasākums, kur cilvekiem saprotami ir izskaidrots, kā ir iespējams piesaistīt Eiropas fonda līdzekļus lauku un tūrisma attīstībai, kā veidot dažāda veida projektus, rakstīt biznesa plānus? Kāds labdarības pasākums, uz kuru var aiziet visa ģimene? Palīdzība vecāku gadu gājuma cilvēkiem, kuri dzīvo vieni un viņiem ir vajadzīga kāda palīdzība, daudzbērnu ģimenēm un to vecakiem kaut vai ar drēbēm, kuras netiek vilktas, ar pārtiku. Pasākums, kas saliedētu un liktu aizdomāties par tiem, kuriem dzīvē iet smagāk?

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 22:11

medniece 2

Foršs pasākums. Ko tu INTELEĢENTĀ KAZA runā. Palasi kā notiek medības tie dzīvnieki, kad savairosies izpostīs visu, kas ēdams un neēdams, tad Tu nevarēsi savus burkānus un bietes grauzt, jo viņi tos nograuzīs. Vai esi gatava mirst bada nāvē dēļ dzīvniekiem? Medības ir māksla, jo ne katrs var nomedīt. Un tie pamuļķi kas tās kritizē, lai palasa par medībām un medības ir pati senākā nodarbe, jo ļāva pirmatnējiem cilvēkiem pabarot un apģērbt savas ģimenes, ja viņi to nedarītu, tad tevis lielā kritizētāja nebūtu vispār, jo cilvēki izmirtu.

pirms 2 gadiem, 2016.03.11 10:33

to ansis

Tu palasi kārtīgi kur notiek pasākums un ar ko mednieki ir sliktāki par pļēguriem pasšdarbniekiem vai koru memmēm, kas stāv un bļaustās? Tautas nams ir domāts visai tautai netikai izredzētajiem.

pirms 2 gadiem, 2016.03.11 10:36

henrieta

neesi ornitologs, man liekas ka Tev putni galvā. Pēdējais laiks Tev iet uz Rimi gaļas plauktus dauzīt.netiec?,tad kopš kura laika Tvaika ielā kompis pieejams. katrs mednieks uzskaitīs ko viņš ir izdarījis meža zvēru labā, uzskaiti Tu,nevis aicini visus uz barikādēm ar tukšu purkšķināšanu

pirms 2 gadiem, 2016.03.11 12:01

uuu

Uzklupa medniekiem un par ko? Nabaga dzīvnieki, ko nebļaustamies par to, ka līdzcilvēki viens otru slepkavo. Riebjas lasīt. Tu maz zini kā notiek medības vai esi tajās bijusi, vai ziņi kādi ir obligāti pienākumi medniekiem. Pamuļķi nezina un runā dzērāji garīgie kropļi slepkavas tā tik sauc viņus. Protiet kauna. Skauž. Darīt nav ko tad ejuz cel būrīšus. Nekauņa tu esi. Prasta bāba, kura vispirms kādi aprunā nomelno palasi par tādu lietu kā medības un mednieki likumā noteiktās prasības Pirms vi'ņiem ko pārmet. MEDNIEKI IR VISVĪRIŠĶĪGĀKIE VĪRIEŠI,CIVILAJĀ DZĪVĒ. VIŅIEM IR SPĒKS IZTURĪBA INTELIĢENCE UN NEVAJAG PĒC SEVIS SPRIEST PAR VIŅIEM. PUTNIŅU BAROTĀJA. kAUNA NAV TEV NEMAZ.

pirms 2 gadiem, 2016.03.11 16:15

zemnieks

Nu ko var teikt-tai "lack of intelligencei" un Ansim nav pilns rublis..!!!!Ansis pat Bārbeli no Bērsteles neatšķir..medīja jau pirms mūsu ēras!nerunājiet par lietām,par kurām nav sajēgas!Ja nenotiktu vispār medības,tad tikt jūs redzētu,kas notiktu ar zemnieku īpašumiem ,slimībām u.t.t.

pirms 2 gadiem, 2016.03.14 10:40

Svece

Visiem vīriešiem ir hobiji- vājākie laiž pa kreisi un tad,nožēlojot padarīto,dzer un apber sievas ar dāvanām..stipri veči iet medībā un nāk mājās apmierināti un mīl savas sievas tāpat,jo viņiem nav par ko kaunēties! Es par medniekiem!

pirms 2 gadiem, 2016.03.17 00:03

zuze123

Tad jau labāk mans vecis lai iet medībās uz mežu, nevis medī citas bābas un dzerstās :)

pirms 2 gadiem, 2016.03.17 09:14

Vietējās ziņas