Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbelē svin pagasta vārdadienu

Vecumnieku novadā sestdien svinēta pagasta vārdadiena, jo 25. aprīlis ir Bārbalu diena.

Iecere iedibināt jaunu tradīciju radusies pagasta bibliotēkas vadītājai Brigitai Krauzei. «Daudzas pilsētas un pagasti svin savas dzimšanas dienas. Kāpēc gan mēs nevarētu svinēt Bārbeles vārdadienu?» teic idejas autore.

Svinētāji pulcējās pēcpusdienā pļaviņā blakus tirgus laukumam. B. Krauze rosināja ielūkoties dzimtās vietas kultūrvēstures lappusēs, atklājot versiju par Bārbeles nosaukuma rašanos. Viens no nostāstiem vēsta, ka tagadējās baznīcas vietā stāvējusi dievietes Bārbalas – kazu aizbildnes – koka statuja.

Sarīkojumu kuplināja vietējā folkloras kopa, ko vada Irita Vimba. Bārbelei veltītu dzeju runāja pirms septiņiem gadiem dibinātās literātu biedrības «Dārta» dalībnieces Austra Ālmane, Sarmīte Gausiņa-Elksne un Brigita Kārkliņa.

Pļaviņā tika iestādīts ozoliņš, kas iesējies Bārbeles pagasta «Griķmalējos», Raiņa mātes Dārtas Grikovskas dzimtajās mājās, kā arī no dzejnieka bērnības zemes Tadenavas atvests jasmīns. Kopā ar palīgiem jasmīnu iedēstīja pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece, ozoliņu – bārbeliešu jaunās paaudzes pārstāvis Mārtiņš Šteinalts.

Pēc tam visi mielojās ar kartupeļu klimpu piena zupu, jo Bārbalas dienā ēsta klimpu zupa.

«Mums 25. aprīlis ir trīskārši svētki. Esam labi pastrādājuši Lielajā talkā. Drazu nav daudz, un tas liecina, ka ļoti kārtīgi dzīvojam, Bārbele tiek posta katru dienu. Aizsākām jaunu tradīciju – Bārbalas dienas svinības, un vakarā tautas namā notiek lauku ļaužu balle,» gandarīta Ē. Našeniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas