Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārbeles parkā labiekārto saietu laukumu ar brīvdabas estrādi 15

Vecumnieku novada Bārbelē rit svinību vietas labiekārtošana parkā ciemata centrā, piesaistot gan vietējo ļaužu, gan ceļotāju uzmanību.
Jau drīzumā brīvdabas sarīkojumi notiks pie jaunas estrādes ar bruģētu deju placi un ērtu ugunskura vietu, portālam stāsta pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece.

Patlaban virs agrāk betonētā pamata pamazām paceļas koka konstrukciju estrādes nojume. Tās izvietojums ar apkārtējiem lielajiem kokiem izplānots tā, lai saule tieši acīs nespīdētu ne māksliniekiem uz skatuves, ne skatītājiem sēdvietās, skaidro pārvaldniece.
Pēc viņas ieteikuma estrādes jumta nosegtā skatuves daļa paplašināta, salīdzinot ar sākotnējo projektu, lai zem tās varētu novietoties vairāk muzikantu. Deju placis nobruģēts ieslīpi pret skatuvi, lai mūziķus var redzēt arī publika sēdvietās. Soli būs dažāda augstuma – zemāki bērniem priekšējās rindās un augstāki aizmugurē, lai ērtāk vecākiem cilvēkiem, stāsta Ē. Našeniece.

Īpaši gandarīta bārbeliete ir par jauno ugunskura vietu: «Bārbeliešiem ir tradīcija sanākt pie kopēja ugunskura ne tikai Līgo svētkos. Labi, ka tagad ugunij būs skaisti iekārtota, cilvēkiem ērti pieejama vieta.»

Parkā no jauna nobruģēti celiņi. Vēl jāizveido celiņa pieslēgums pie ielas līdzās autobusu pieturai. Te iekārtos grantētu laukumu auto novietošanai. Galvenās ielas pusē tiks ierīkota lietus ūdens novadīšana no estrādes laukuma uz zaļo zonu, lai stiprākā lietū nekrātos peļķes. Svētku vietas apgaismošanai vakarā tiks ierīkoti divi prožektori. Stūrī iekārtos sabiedrisko tualeti, kādas līdz šim ciemā nebija.
Jau vēstīts, ka Bārbeles parka labiekārtošanu finansē Vecumnieku novada pašvaldība. Darbiem par 53 916,58 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa nolīgta Bauskas firma SIA «Kvintets M».

Vietas sakārtošana nāks par labu arī veikalam, kas atrodas līdzās parkam galvenā ceļa malā. Ē. Našeniece atklāj, ka ar veikala vadību apspriesta iespēja parka pusē izveidot terasi, uz kuras vietējie un ceļinieki var iedzert kafiju, pamieloties ar tepat ceptajām maizītēm, apēst saldējumu, atspirdzināties ar sulu.

Pagasta vadītāja atklāj, ka parka sakārtošana pašas vērtējumā ir viens no galvenajiem darbiem ciemā. Nākamgad Bārbelē sabrauks draugi no citiem «ēdamajiem pagastiem», jaunā svētku vieta lieti noderēs. «Saiets mums bija jārīko jau šogad, taču norunājām, ka tiksimies Zirņos, kamēr Bārbelē saved kārtībā parku,» atklāj Ē. Našeniece. Nākamajā vasarā te būs ērti gan rādīt un skatīties teātri, gan muzicēt un dancot.

Nākotnei ieplānota vairāku citu īpašumu sakopšana. Tā dēvēto Laimas māju novads atguvis no SIA «Valsts nekustamie īpašumi». «Ēkā ir septiņi dzīvokļi, tai vajadzīgs kapitālais remonts,» stāsta Ē. Našeniece, «Zemitānu dzīvojamā mājā līdzās bijušajai skolas ēkai jāsakārto kanalizācijas sistēma. Remonts vajadzīgs doktorāta ēkā līdzās pagastmājai. Šī ēka savulaik par ziedojumiem celta tieši doktorāta un aptiekas vajadzībām, bet denacionalizācijas gaitā divi dzīvokļi nonākuši privātīpašumā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 15

jautājums

Kāpēc iedzīvotājiem nākotnes ieceres jāuzzin ar laikraksta starpniecību?! Kāpēc šādus jaunumus nevar izstāstīt kādā izdzīvotāju sanāksmē?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 09:45

arī jautājums

Kur tad bija pārvaldniece kad projektēja,ja tagad jāpārtaisa projekts, un kas par to maksās ?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 10:27

vista

kas par pašslavināšanos......cāļus skaitīsim rudenī !

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 11:37

Pēteris

Ē. Našeniecei. jau sen bij japamet šis amats

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 12:06

Anna

Un kurš tad nāks vietā?Varbūt Pēteris? Neredzu alternatīvu:))

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 21:14

nesaprou

Vai realizējot šādus lielus projektus nav jārīko sabiedriskā apspriešana?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 13:02

kaimiņš X

vai par saturīgu kultūru jaunajā objektā arī domājiet?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 13:47

Stelpiete

" Bārbelē rit svinību vietas labiekārtošana" vai dzeršanas pasākumi ir svinības? Cik zinu, tad tādi tikai tur notiek

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 14:53

no Bauskas

Tagad es saprotu, kapēc lauciniekus neuzskata par pilvērtīgiem.

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 15:00

kāpēc tā?!

kāpēc jāpārtaisa projekts, kur problēma? Vispār darbi objektā rit ļoti lēni - cik braucu cauri Bārbelei - nekādu kustību nejūtu

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 20:59

skats no malas

par to, kā vērtē lauciniekus - svarīgi, kas un kāds cilvēks (ideālais variants - personība) vada visas vietējās norises. Saprotu, ka Bārbelē nav veicies! Par kultūru neko labu nedzidram, par pārvaldi - tikai slikti. Patiesībā tas ir skumji. kā saprotams no komentāriem, tad vadībai nav kontakts ar cilvēkiem. Te rodās jautājums man no malas - vai tā jūsu galvenā vadītāja ir vietējā?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.08 21:07

zemgaliete

Jums jāpriecājas,ka tiek domāts ar parka sakopšanu.Mūsu pagastā varam pasapņot,ka kādreiz būs jauns deju placis un normāla estrāde ar jumtu ,un soliņiem.Mums jālauž papēži ,dejojot uz vecajām betona plāksnēm no senseniem laikiem,estrāde-mazītiņš betona paaugstinājums.Un tas bagātajā Zemgalē.Lai Jums jautri un saticīgi kultūras pasākumi!

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.09 09:39

zemgalietei

jo bagātāki,jo skopāki.......,tāpēc arī laužat papēžus !

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.09 10:22

Autobraucējs

Ja vēl neradītu nepatīkamu iespaidu pieturā sēdošie alkahola lietotāji, tad skats būtu super uz Bārbeles vietu! Vadītājai gan iesaku vairāk organizēt pārrunu sanāksmes ar vietējiem iedzīvotājiem, lai cilvēki izsaka idejas un vēlmes. Lai izdodās!

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.09 12:36

autobraucējam

vadītāja baidās no komunikācijas! viņai trūkst tolerances, ir ļoti kategoriska!

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.09 15:28

Vietējās ziņas