Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baseinu un sporta halli Bauskā grib būvēt vienlaicīgi; pašvaldība plāno ņemt kredītu no Valsts kases 64

Bauskas novada domē šonedēļ notika iedzīvotāju iepazīstināšana ar sporta spēļu halles projektu, kuru plānots būvēt stadionā Mūsas upes krasta nogāzē.

Visvairāk pārsteidza mazais interesentu skaits – pēc interneta diskusijām likās, ka šis jautājums interesē daudzus, bet atnāca tikai daži sporta entuziasti, deputāti, novada administrācijas pārstāvji un cilvēki, kuru īpašumi ir tuvu iecerētajam objektam.

Ar tehnisko projektu «Administratīvā korpusa – sporta spēļu halles rekonstrukcija Pilskalna ielā 26 Bauskā» iepazīstināja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis un projektēšanas biroja «Austrumi» vadītājs Ivo Dembovskis. Par projekta izstrādi informēja novada izpilddirektors Jānis Kalinka, sporta zāles nepieciešamību skaidroja Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa.

Diskusiju gaitā radās priekšstats, ka nav viena cilvēka, kas pilnībā pārzinātu būves īpatnības un tās celšanas nepieciešamību. Katra amatpersona centās stāstīt ko citu, brīžiem mēģinot paši savā starpā noskaidrot, kā tad ir patiesībā. Vairākus jautājumus uzdeva sporta centra «Mēmele» direktors Zintis Alksnis, izraisot citu amatpersonu neizpratni, kāpēc cilvēks, kas darbojas sporta halles būvniecības darba grupā, tagad sāk uzdot jautājumus.

Uz jautājumu, cik īsti būs skatītāju vietu zālē, konkrēta atbilde netika dota, jo katrai amatpersonai bija sava versija. Izdzirdot par 350 vietām, neapmierināts bija sporta entuziasts Jānis Kalējs. Viņš uzstāj, ka Bauskai vajag vienu zāli, kur skatītājiem būtu iespēja noskatīties augstākas klases komandu spēles, uzņemot lielāku skaitu līdzjutēju. «Man jau nav grūti aizbraukt kaut vai uz Maskavu apskatīties, bet gribētos, lai labas spēles redz arī tie, kam nav tādu iespēju,» tā J. Kalējs.

«Bauskas Dzīve» sarunā ar projektētāju noskaidroja, ka iespējamais skatītāju vietu skaits varētu būt apmēram 600, un īpašās spēlēs papildus var pievienot 200 sēdvietu. Taču apstiprinājumu šim skaitlim no amatpersonām iedzīvotāji nesagaidīja. Arī citas diskusijas radīja iespaidu, ka projekts nav pilnībā pārdomāts. Piemēram, vietā, kur projektētājs apstiprināja, ka plānotas tribīnes, ēkas sienā paredzēti plaši logi. Ko plānots izgaismot aiz skatītāju mugurām, nav skaidrs.

Sanākušie bija izbrīnīti par projekta vietu un būves īpatnībām – sporta halli iegremdēs zemē vairāku metru dziļumā.
Bauskas novada domes deputāts Aleksandrs Novickis saka: «Pārrobežu projektā pašvaldība savulaik izstrādāja sporta halles rekonstrukcijas plānu. Īstenot to neizdevās, un, lai pamatotu līdzekļu izsaimniekošanu pārrobežu projektā, to turpināja, mākslīgi nosaucot arī jauno projektu par rekonstrukciju.» Diskusiju turpinājumā neviens šo versiju nenoliedza. «Nevaru atbildēt un netaisos atbildēt par to, kas iepriekšējas domes laikā darīts,» sacīja A. Feldmanis.

A. Novickis norādīja, ka projekta prezentācija ir virspusēja, bet pilnai informācijai, kas vajadzīga publiskajai apspriešanai, trūkst tāmes un citu dokumentu. I. Dembovskis nebija gatavs paust viedokli par to, cik sporta halle varētu izmaksāt. B. Grantiņa atzina, ka objekts kopā ar tagadējās stadiona halles demontāžu un aprīkojuma iegādi varētu maksāt apmēram 5,4 miljonus eiro.

Negatīvi noskaņots pret sporta zāles būves izmaksām bija Herberts Mucenieks. Viņš uzsvēra, ka jau 1966. gadā uz Bausku atvedis sporta bāzes projektu, kurā bija arī baseins, un pauda satraukumu, ka lolotā projekta vietā tagad finansējumu var atvēlēt sporta hallei. J. Kalinka mierināja, ka paredzēts īstenot abus projektus. Tiesa, uz Eiropas fondu finansējumu ir maz cerību – jāmaksā būs vien no novada budžeta.

Halles vajadzību pamatoja B. Grantiņa – pašlaik Bauskas BJSS ir 68 treniņu grupas, bet pilnvērtīgi izmantojama zāle ir tikai sporta namā «Mēmele». Sportisti brauc uz Codi, Griķiem un Īslīci. Jaunajā hallē vienlaikus varēs darboties līdz 100 audzēkņiem – divas komandu spēļu grupas zālē, kā arī vieglatlēti, brīvās cīņas sportisti, būs trenažieru zāle, prāta spēļu zāle un iespēja trenēties galda tenisā. Savukārt vakarā būs papildu iespējas treniņiem pieaugušajiem.

Bauskas novada izpilddirektora vietniece Ineta I. Ruhocka informēja, ka projekta publiskā apspriešana vēl notiks – iedzīvotāji varēs anketās un paust savu viedokli par  būves nepieciešamību. Amatpersonas ieceri domā īstenot divu, divarpus gadu laikā.

Baušķeniece Ērika Pulkstene interesējās, kāpēc projekta nosaukumā minēta sporta halles rekonstrukcija, ja no vecās ēkas jaunajā būvē neizmantos neko. I. Dembovskis skaidroja, ka šādu nosaukumu nosaka Būvniecības likums, jo jaunā būve taps vecās vietā. «Tad sauksim to, kā ir, – par jaunas halles būvniecību,» neapmierināta bija E. Pulkstene. 

Vēl vienu jautājumu baušķeniece veltīja Bauskas novada vadībai: «Kā jūs pamatojat šīs būves akūto nepieciešamību, ja zinām, ka būs baseins un kādā stāvoklī ir sporta nams «Mēmele» un bibliotēka?» J. Kalinka skaidroja, ka pašlaik Sporta skolas audzēkņi regulāri braukā uz citām novada sporta bāzēm, jo sporta zālē «Mēmelē» nav  pietiekami vietas visām Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sporta grupām. Zāle ļaus ietaupīt transporta izmaksas un samazinās audzēkņu laika patēriņu, ko aizvada braukājot. 

Raisījās diskusija starp A. Novicki un J. Kalinku. Deputāts uzsvēra, ka vienā no projekta ekspertīzēm pievērsta uzmanība sporta zāles noslogojumam, ka rīta pusē nekādas nodarbības nenotiks. J. Kalinka atbildēja, ka ekspertīze negatīvi novērtējusi dažus stiprinājumus un skrūves, kam pēc Zolitūdē sabrukušā «Maximas» veikala pievērš īpašu uzmanību. «Man ir šī ekspertīze. Es varu parādīt!» sašutis bija A. Novickis. J. Kalinka uzsvēra, ka tehniskās nepilnības, kam ekspertīze pievērsa uzmanību, ir novērstas.

B. Grantiņa papildināja J. Kalinkas teikto, informējot, ka rīta pusē plānotas papildu nodarbības pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, jo ar sportu sāk nodarboties aizvien jaunāki bērni. «Tāda pieredze ir Ogrē, Ventspilī. Visas sporta grupas ir ieinteresētas sākt strādāt jau ar pirmsskolas vecuma audzēkņiem,» tā B. Grantiņa.

Vairāki atnākušie izteica šaubas par vienlaicīgu baseina un sporta zāles projekta realizāciju. H. Mucenieks aicināja vispirms uzcelt baseinu, lai nav tā, ka vienu brīdi paliek nauda tikai sporta hallei. Viņš uzskata, ka ar projektu realizēšanu var pagaidīt, līdz Izglītības un zinātnes ministrija atzīs, ka peldēšana ir obligāta sporta stundas sastāvdaļa, un tad, iespējams, var cerēt uz finansiālu atbalstu no valdības puses.

Māris Gļauda un Jānis Kalējs uzstāja, ka primārā ir sporta halles celtniecība, jo uzceltais baseins nākotnē būšot dārgi uzturams objekts. «Kur ņemsit finansējumu baseinam? Kredīta veidā?» prasīja A. Novickis. «Ja nepaliksit kāju priekšā, ir lielas iespējas saņemt kredītu no Valsts kases,» atbildēja J. Kalinka, uzsverot, ka politiskās nesaskaņas var traucēt finansējuma nodrošināšanai. 

Bauskas novada amatpersonas vairākas reizes apgalvoja – tiklīdz būs iespēja, īstenos abus projektus.

Pievieno komentāru

Komentāri 64

Pretrunīgi....

"Uz jautājumu, cik īsti būs skatītāju vietu zālē, konkrēta atbilde netika dota, jo katrai amatpersonai bija sava versija."

«Bauskas Dzīve» sarunā ar projektētāju noskaidroja, ka iespējamais skatītāju vietu skaits varētu būt apmēram 600, un īpašās spēlēs papildus var pievienot 200 sēdvietu.

Bet tas taču arī ir projektētāja jautājums!!!

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 10:00

viss jau nolemts????

"Ja ceļ noskatītajā vietā, tad kā ar piekļušanu objektam pa celiņiem, kur divas automašīnas nevar izmainīties, kur tiks novietots transports apmeklētu sacensību laikā, vai to atstās kā līdz šim nobloķējot visas piebrauktuves objektiem un pat krustojumos? Novada speciālistu vienīgais sakāmais ir- būs tā kā mēs vēlamies vai vispār nebūs. Varbūt vajadzētu padomāt par citu vietas izvēli, ja domā par plašu apmeklētāju plūsmu?"

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 09:23

ass.

Tūlīt te būs pilns ar gudriniekiem, bet kad jādodas aci pret aci paust savu viedokli, tā... nekā. Drošāk jau pie datora. Neviens neredz.

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 10:38

Skepse

Varbūt amatpersonas varētu publicēt datus,cik izmaksā baseina uzturēšana mēnesī reālajā dzivē,par piemēru ņemot kaut vai Jelgavas un Pasvales baseinus.Iespējams ,tad dažiem ilūzijas nokristu no acīm! Cik piem.,izmaksā ūdens nomaiņa baseinā,tiklīdz PVD tur atklāj kādu baktēriju (to ka PVD tur būs pastāvīgais viesis -varat nešaubīties)....Kas to spējigs finansēt?? Jeb vēl 3x 4x paaugstināsim IIN iedzivotājiem kas knapi elpo ?? Jeb deputāti ar mieru likvidēt domē vismaz kādas 5 štata vietas ?? Neizklausās ticami...

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 10:58

bāc

vienkārši super, citēju...«Nevaru atbildēt un netaisos atbildēt par to, kas iepriekšējas domes laikā darīts,» sacīja A. Feldmanis... izrādās, ka šis labos gados esošais kungs pat neatceras, ka pats bija ARĪ iepriekšējā domē, nu un ko no tāda indivīda prasīt???

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 11:22

mjāa

senils onkulīts, ko viņš var atcerēties...

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 12:29

Dzīve

Nevajag aizmirst, ka tā ir tikai Bauskas Dzīves interpretācija... Papīrs panes visu!

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 14:02

Vēstis

ar intepritāciju aizraujas Vilnis,.Šeit citāts 1:1. Jūsu Ieviņa.

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 20:40

pieredzējis īstenotājs

Ja skatītāju sēdvietām pieskaita sēdvietas uz klozetpodiem - tādām jābūt pa vienai katram deputātam un divām apaļīgajai būventuziastei - tad jau nu gan ir gana !

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 14:04

sporta fans!!

tad kad bija VEF Rīga bauskā spēlēja tad jau lielāka dala skatītāju stāvēja kājas!
kad būs jaunā zāle tad atkal būs jāstāv kājas cilvēkiem! kad vefiņš atbrauks uz bausku!
Bauska sākat domāt ar galvu nevis ar dir*u!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 14:44

sporta fans!!

tad kad bija VEF Rīga bauskā spēlēja tad jau lielāka dala skatītāju stāvēja kājas!
kad būs jaunā zāle tad atkal būs jāstāv kājas cilvēkiem! kad vefiņš atbrauks uz bausku!
Bauska sākat domāt ar galvu nevis ar dir*u!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 14:44

sporta fans!!

tad kad bija VEF Rīga bauskā spēlēja tad jau lielāka dala skatītāju stāvēja kājas!
kad būs jaunā zāle tad atkal būs jāstāv kājas cilvēkiem! kad vefiņš atbrauks uz bausku!
Bauska sākat domāt ar galvu nevis ar dir*u!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 14:44

melīgajam fanam

Vot tikai nevajag muldēt. Nekāda lielākā daļa skatītāju kājās nestāvēja. Biju uz spēli, un redzēju, tā kā...

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 14:56

Un tāda spēle bija pirmo reizi pa 20 Latvijas neatkarības gadiem,kad būs nākošā? Tad jaunā sporta zāle sabruks?

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 23:22

?

J. Kalinka mierināja, ka paredzēts īstenot abus projektus. Tiesa, uz Eiropas fondu finansējumu ir maz cerību – jāmaksā būs vien no novada budžeta. Ko tas nozīmē? Mēs esam tik bagāti? Kas notiek? Kapēc man jābrauc pa drausmīgu ceļu , kad tos sāks labot?

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 18:18

!

Nu jau vairs nelabos, jo Kalinka uzskata ka jāveldzējas baseinā, bet bedrainie ceļi, nu tas tāds nieks vien ir...

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 22:24

Vai

Vai tad mums nav Bauskas novadā algoti cilvēki ar lielu lielo algu,ko saņem par Eiropas naudas apgūšanu?

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 23:24

to vai

mums ir novadā šādi cilvēki un neviens vien, bet ar to apgūšanu ir tā pašvaki lielākā daļa projektu tiek finansēti no budžeta naudas, tā nu gan tas ir

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 20:51

Go

Ko *** par Kalinku?Ja sēdē biji varēji izteikties.

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 18:53

?

kas tā Go*** ir ? kalinkas advokāte?

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 22:42

nesaprotu

Grantiņa uz izbļustīšanos malacis, bet šeit jau iet runa par daudz nopietnākām lietām. Bēdīgi , ka Alksnis nemaz nevelk.

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 22:02

katram savs

http://www.bauska.lv/lv/jaunumi/sporta-halles-buvnieciba-raisa-iedzivotajos-daudz-jautajumu-1252

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 19:53

patiesi

katram savs krēsls tuvāks un aldziņa jāatstrādā ar!!!

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 20:35

ue

lasi internetā

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 11:19

Rasma

Kad vienreiz par ceļiem domās,kā tos saremontēt,nevis nekam nevajadzīgu peļķi būvēs!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 08:57

čau Rasma

Tev tāpat mašīna veca, ko raudi

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 11:11

???

projektēšanas biroja «Austrumi» vadītājs Ivo Dembovskis nebija gatavs paust viedokli par to, cik sporta halle varētu izmaksāt. B. Grantiņa atzina, ka objekts kopā ar tagadējās stadiona halles demontāžu un aprīkojuma iegādi varētu maksāt apmēram 5,4 miljonus eiro. Kas tad ši par eksperti?

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 08:59

???

Kur ir naudas smarža, tur ir arī eksperte.

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 12:11

sportojošo bērnu vecāki

E.Pulkstenei nebūt nav skaidrs ,kas ir Bauskas akūtās vajadzības,bet svarīgi paust draudzenes viedokli nepārzinot situācijas būtību.Kur, E.Pulkstene,jūsu pozitīvie ieteikumi ,kaut vai Mūsas krasta sakārtošanā ?Noteicošais nav nosaukumā ,bet darbības virzībā, lai daudzfunkcionālo sporta būvi uzceltu dabā ne uz papīra.Paldies visiem ,kuri virza projekta īstenošanu!

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 10:53

drauga viedoklis

pat, ja esat sportojošo bērnu vecāki, tomēr akūtās vajadzības nevajadzētu kārtot Mūsas krastā, kaut ievērojat pareizo darbības virzienu.

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 14:43

rekonstrukcija

I. Dembovskis skaidroja, ka šādu nosaukumu nosaka Būvniecības likums, jo jaunā būve taps vecās vietā.... nez kurš Būvniecības likums to nosaka??? Starp citu vispārējos būvnoteikumos teikts: "Rekonstrukcija - būves vai tās daļas pārbūve, mainot būves vai tās daļas apjomu un mainot vai saglabājot funkciju, vai funkcijas maiņa, nemainot apjomu."! Kurš fleitē???

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 12:10

baseins

Ak,Dievs,cik visi ir gudri komentētāji,kad baseinu nebūvēja,tad pārmeta,kāpēc to nedara,kad gatavojas būvēt,tad atkal viss nepareizi!Bet tad,kad tas notiks reāli,tad būs -negodīgs konkurss,nepareizs projekts,,,otkati,,,utt.Nu nekad nebūs tā,ka visi priecīgi,kādam varbūt savas dusmas gribās izlikt forumā tāpēc,ka vīrs vakar pārnāca piedzēries,tāpēc aicinu-MĪĻIE ĻAUDIS,BŪSIM IECIETĪGI,PAUDĪSIM TIKAI KONSTRUKTĪVUS PRIEKŠLIKUMUS!

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 13:22

feinscheisser

Konstruktīvi lieku priekšā - ejat visi kluci likti ! Vislabāk baseinā,vai pie halles pakša.

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 14:38

gribu zināt

Kāda izglītība ir "lielajam ekspertam" Kalējam?

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 17:12

labāk nezināt

visiem ekspertiem nav nekādas izglītības, jo visi sakatījušies no navada administrācijas tur arī ir nodaļas vadītājs ar nekādu izglītību, bet ļoti tuvs izpild***am, un ar to viss izteikts...

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 20:31

labāk nezināt

Kalējs strādā ar pieaugušajiem un ir liels sporta entuziasts, tur nekādu problēmu nevar būt, bet svarīgi ir domāt par bērnu un jauniešu audzināšanu. Ceļiet kādas zāles vien gribat, ja nebūs profisionāli treneri , tad turpat vien būsim.

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 20:54

Lauķis

Nu paskaties uz to kādā apģērbā Kalējs ieradās un ir skaidrs ar viņa izglītību.Izglītība viņam ir tāda pAti,kādā ieradās uz apspriedi-strādnieka ar vidējo izglītību. Bet to es RIMI BAUSKĀ DZIRDĒJU :)

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 23:35

Tu LAUĶI

Noteikti nosponsorēšu Tev dzirdes ārstu. Aizej patīri vēl tās rimi tualetes ar savu izglītību un ,kad būsi augstākā līmenī, tad stāvi pretī cilvēkam, kurš vismaz kaut ko dara un cenšas.

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 01:21

nejaukai lauķenei

Ja par Kalēja apģērbu griežas riņķa dancis, tad to pašu var teikt ,ka sporta nama direktors pufaiciņā. Bet ne jau vien apģērbs nosaka cilvēka inteliģenci un zināšanas. Lai domātu par nopietnu sporta būvēm, dažas dāmas apspriež apģērba detaļas.

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 18:46

Kalējam

Kam to lielo skatītāju vietas,neizmanota platība par kuras apkuri būs jāmaksā mums,nodokļu maksātājiem? Es tevi neesmu redzējis pēdējās florbola vai basketbola spēlēs,kad skatītāju zāle ir tukša. Pirmo reizi pa 10 gadiem Bauskā bija basketbola mačs VEF-Venstpils,kur zāle bija pilna,bet tā zālē pārējo spēļu laikā stāv tukša. Nu vienīgi tu savu veterānu krāniņu mērīšnās sacensības vari tur organizēt,bet šaubos,ka kāds nāks skatīties kā sporta veterāni ar krāniņiem mēras.

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 23:18

nepateiciigajam

varbūt kaut ko pats/pati noorganizē un tad gudri runā?

pirms 4 gadiem, 2015.02.22 01:17

Vietējās ziņas