Basketbolisti izlaiž 26 punktu pārsvaru un zaudē

Izlaižot 26 punktu pārsvaru, otrdien, 21. novembrī, savu skatītāju priekšā Latvijas Basketbola savienības 2. divīzijas (LBL2) čempionāta spēlē «SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» komanda ar rezultātu 85:88 zaudēja «RTU».

Baušķenieki rīdziniekiem zaudēja ar komandu pirmajā tikšanās reizē Rīgā. Toreiz mājinieki bija pārāki ar 88:78.

Spēles sākums Bauskā lielisks padevās laukuma saimniekiem. Vispirms nekļūdīgi divus «trīnīšus» trāpīja Ivars Zemītis, savukārt Arnis Simsons izcēlās ar divpunktu metienu, pēc kura sekoja divi precīzi trīspunktu metieni. Mirkli vēlāk Toms Vilks bija precīzs no pustālā, bet vēl vienu «trīni» pretinieku grozā iemeta Kristaps Šteinbergs. Baušķeniekiem sanāca lielisks spēles sākums ar 19:0 izrāvienu. Ceturtdaļas turpinājumā laukumā dominēja mājinieki, kuri pirmajās desmit spēles minūtēs uzvarēja ar 34:14.

Problēmas laukuma saimniekiem sākās otrajā ceturtdaļā. Pretinieki izvēlējās segt zonu, nevis cilvēks cilvēku, ar šādu pavērsienu baušķenieki galā netika. Viesi uzbrukumā darbojās precīzi, turpretī mājinieki izšķērdēja vienu izdevību pēc otras, sviežot garām pustālos, «trīnīšus» un pat soda metienus. Iespējams, uzvarai pietiktu ar labāku soda metienu precizitāti, jo mājinieki trāpīja tikai 12 no 25 soda metieniem.

Spēles otrajā ceturtdaļā rīdzinieki plūca laurus ar 12:26, un cīņa par uzvarētāju mačā atsākās no jauna. Pirms pārtraukuma 46:40 «SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» labā.

Otrā puslaika sākumā komandas cīnījās līdzvērtīgi, apmainoties ar rezultatīviem pretuzbrukumiem. Pirms pēdējām desmit minūtēm laukuma saimniekiem trīs punktu pārsvars – 64:61.

Baušķenieki atradās vadībā līdz pat spēles 37. minūtei, kad trīs minūtes pirms mača beigām pirmo reizi ar punkta pārsvaru vadībā bija viesi – 80:81. Toms Vilks ar diviem precīziem soda metieniem atguva vadību laukuma saimniekiem. Viesi izmantoja izdevības no soda metienu līnijas. Īsi pēc tam Arnis Simsons un Toms Vilks netrāpīja trīspunktu metienus. Septiņas sekundes pirms beigām Bauskas komandas labā divus punktus guva Mikus Karlovs, un rezultāts kļuva 85:86.

Viesi pēdējā uzbrukumā guva divus punktus. Lai mājinieki izglābtos, bija nepieciešams trīspunktu metiens trīs sekunžu laikā. Bauskas komandas treneris Juris Ojāru lēma, ka izšķirošo metienu izdarīs Miks Cepure, kuram iznāciens laukumā uz spēles pēdējām trijām sekundēm bija pirmais šajā mačā. Miks tika pie iespējas uzmest, bet sviediens bija neprecīzs, un laukuma saimniekiem nācās samierināties ar ļoti sāpīgu zaudējumu.

Bauskas komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 29 punktiem bija Ivars Zemītis, viņam arī astoņas atlēcošās bumbas. Laba spēle arī Arnim Simsonam, kuram 25 punkti. Arnis izpildīja 14 no komandas 28 trīspunktu metieniem, bet no tiem rezultatīvi bija septiņi.
Pa deviņiem punktiem katram Mikum Karlovam un Kristapam Šteinbergam, četri punkti Mārim Skrējānam, savukārt pieci Tomam Vilkam. Pa diviem katrs iemeta Kaspars Jakubonis un Elmārs Arcimovičs.

«SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» komanda ar trijiem panākumiem deviņās spēlēs ieņem sesto vietu C grupā septiņu komandu konkurencē. Nākamā cīņa Bauskas novada vienībai 28. novembrī mājās pret «KP BA/DSN» komandu, kura astoņos mačos izcīnījusi vienu panākumu.