Basketbolisti «salūst» otrajā puslaikā un piekāpjas ķekaviešiem 11

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas (LBL2) čempionātā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs turpina cīnīties «SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» basketbolisti.

Neraugoties uz 9. novembra zaudējumu 82:110 (22-25; 24-26; 18-31;18-28) savās mājās pret pērnā gada LBL2 bronzas medaļniekiem BK «Ķekava/Optibet», Bauskas novada komanda tikai par punktu atpaliek no «play-off» zonas.

Jau pirms spēles bija skaidrs, ka baušķeniekus gaida ļoti grūta cīņa. Ķekavas novada komandā spēlē divi «3x3» pasaules čempionāta dalībnieki, kas tikuši līdz pusfinālam. Viens no viņiem – Nauris Miezis – Bauskas komandas grozā sameta 34 punktus. Ķekavas basketbolistus trenē kādreizējais Latvijas izlases dalībnieks un vairāku LBL klubu bijušais treneris Edgars Teteris.

Lai arī Bauskas komanda cieta pamatīgu sagrāvi, mūsu basketbolistu spēle salīdzinājumā ar iepriekšējo dueli pret RSU, krietni uzlabojās. Basketbolisti laukumā darbojās ar lielāku degsmi, ātrāk kustināja bumbu un dažādoja uzbrukumu. Puiši bija ļoti emocionāli, kas izpaudās vairākās divcīņās un spēlē zem groza. Emocijās pārāk izplūda Kaspars Jakubonis, kas mača otro puslaiku noraudzījās no tribīnēm. Pēc diskutabla tiesnešu nefiksēta pārkāpuma pret viņu, Kaspars soģiem veltīja aizrādījumus, uz kuriem tiesneši reaģēja, piešķirot baušķeniekam divas tehniskās piezīmes. Līdz ar to Kasparam spēle bija beigusies.

Baušķenieki vienlīdzīgi aizvadīja mača pirmās divas ceturtdaļas, kurās mājinieki zaudēja tikai ar -5. Spēles otrajā pusē viesi savu pārspēku apliecināja, vairākkārt precīzi metot no trīspunktu līnijas un sekmīgi realizējot ātros pretuzbrukumus, kamēr baušķenieki «lādēja» garām mērķim.

«SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» basketbolistus kārtējo spēli pievīla metienu realizācija, īpaši no trīspunktu līnijas. Precīzi bija vien pieci no 21 mēģinājuma, 10 metienus garām raidīja Arnis Simsons. «Treniņos daudz strādāju ar metieniem, bet šodien nekrita, trūka precizitātes. Nezinu, kāpēc tā,» īsi pēc mača neapmierināts bija A. Simsons.

BK «Ķekava/Optibet» līderis Nauris Miezis tikai dienu pirms spēles pret Bauskas vienību atgriezās no Ķīnas, kur «Pasaules kausa» noslēguma posmā komanda palika ceturtā. «Teikšu godīgi – nejutos labi. Aizgāju tikai uz vienu treniņu. Divas nedēļas pavadīju Ķīnā, laika joslas maiņa lika par sevi manīt. Spēle man izdevās, pateicoties pirmajiem trīspunktu metieniem. Jutu bumbu un ritmu, un viss izdevās,» stāsta N. Miezis.

Nauris atzīstami vērtēja mājinieku spēli pirmajā puslaikā: «Pēc puslaika no trenera ģērbtuvēs «dabūjām iekšās», jo bijām ielaiduši vairāk nekā 40 punktu. Nācām otrajā puslaikā laukumā un centāmies atstrādāt pirmā puslaika kļūdas. Tas arī izdevās.»

Ķekavas komandai sezonas septiņās cīņās tikai viens zaudējums. «Paklupām pret «Turību», kaut pirmajā tikšanās reizē viņus sagrāvām ar +49. Jākoncentrējas katrai spēlei. Mērķi mums ir visaugstākie – iegūt LBL2 zeltu, kas neizdevās pērn,» stāsta N. Miezis.

«SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» galvenais treneris Juris Ojāru bija apmierināts ar puišu pašatdevi laukumā: «Apzinājāmies, ka pretī nāk ļoti spēcīga komanda. LBL2 čempionāta bronzu nav viegli izcīnīt, viņi to ir izdarījuši. Puišiem liku spēlēt enerģiskāk. «Salūzām» trešajā ceturtdaļā, kad pretinieks iemeta gandrīz visus trīspunktu metienus. Ar šādu spēli mēs varam uzvarēt nākamās cīņas. Šodien bija deviņi spēlētāji. Tomu Červinski piesaistījām pusstundu pirms spēles, taču viņš aizvadīja labas piecas minūtes. Meistarīgi atvēlēto laiku nostrādāja Niks Dibets, kurš izcīnīja svarīgas bumbas zem groziem un pirmajā uznācienā laukumā nopelnīja piezīmi. Arī Miks Cepure spēlēja labi. Prieks, ka jaunie nebaidās un atdod sevi visu.»

Baušķenieku labā 20 punktu iemeta Toms Vilks. 18 punkti un 12 atlēcošās bumbas Ivaram Zemītim, Kristaps Šteinbergs iespēja 13 punktu. Desmit sameta Arnis Simsons, septiņus – Miks Cepure, pa pieciem – Kaspars Jakubonis un Niks Konstantīns Dibets, divi punkti Tomam Červinskim.

Bauskas komanda ar diviem panākumiem septiņās spēlēs un deviņiem punktiem atrodas 5. vietā LBL2 C grupā. Baušķenieki turpina sešu mājas spēļu ciklu, no kura trešā cīņa paredzēta 14. novembrī pret BK «Turība».

Komentāri 11

aha

Salūza, salūzīs....un tad jau laikam, ka salūzt...z vai s, kā tur ir?

pirms 12 dienām, 2017.11.10 19:11

i

2. Līdzskaņi [t], [d], [s], [z] zūd arī no tagadnes celma atvasinātajās formās.

paskaidrojums

Dulbem taisnība – vārdu "lūst" citreiz raksta ar Z.
Nestāstīšu likumu, bet paņem vārdu 'nirt' attiecīgajā locījumā. Ja ir S, tad arī lūst būs S. Ja ne, tad Z.
ko darīt? nirt - lūzt
ko dara? nirst - lūst
ko darītu? nirtu - lūztu
Virsrakst – Basketbolisti «salūst» (ko dara?) otrajā puslaikā, pārbauda - ko dara? – nirSt, tātad - salūSt

pirms 11 dienām, 2017.11.11 08:23