Basketbolisti uzveic grupas līderus 3

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas regulārā čempionāta pirmspēdējā spēlē «Bauskas BJSS» basketbolistiem līdzjutēju priekšā izdevās uzvarēt B grupas līdervienību SK «Rūjiena» ar rezultātu 96:92.

Komandu pirmajā tikšanās reizē, spēlējot viesos, baušķeniekiem nācās atzīt pretinieka pārākumu ar rezultātu 94:91. Pēc tam rūjieniešiem sekoja septiņu uzvarētu spēļu sērija, kuru apturēja baušķenieki.

Spēles pirmajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās gūt nelielu pārsvaru pār pretiniekiem. Lai arī vienu brīdi rezultāts bija 15:16 viesiem par labu, Bauskas komandai izdevās deviņu punktu atrāviens, panākot 26:16. Ceturtdaļā uzvarēja baušķenieki ar 31:20.

Lielāko – 17 punktu – pārsvaru vienība «Bauska» ieguva otrās trešdaļas sākumā. Ceturtdaļas turpinājumā abas komandas spēlēja rezultatīvi, un pēc puslaika vadību ar 52:44 saglabāja mājinieki. Līdzvērtīga spēle turpinājās arī mača trešajā ceturtdaļā, pēc kuras joprojām vadībā ar 72:63 bija «Bauska».

Pēdējā ceturtdaļa bija dramatiska un elpu aizrāva katram līdzjutējam. Piecas minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija neizšķirts – 81:81. Piezīmju normas dēļ pēdējās minūtes laukumā nevarēja pavadīt lieliski spēlējošais Arnis Simsons. Viņu nomainīja Jānis Lietavietis, kas laukumā atgriezās pēc ilgstošas traumas. Lai arī Jānis neaizvadīja ļoti veiksmīgu maču, tieši viņš ar skaistu bloku apturēja pretinieku komandas uzbrukumu, to noslēdzot ar gūtiem punktiem, spēles gaitu varēja lauzt. Viss turpinājās punkts punktā.

Kad atlika spēlēt mazāk par minūti, viena punkta pārsvars bija «Bauskai» – 93:92. Veiksmīgi spēlējot aizsardzībā, Ivars Zemītis izprovocēja pretinieku uz piezīmi un veica divus soda metienus, viens bija precīzs. Līdzīgu situāciju radīja Renārs Rupkus – viņš precīzi raidīja abus soda metienus pretinieku grozā, panākdams 96:92 «Bauskas BJSS» komandas labā.

Lielisku spēli aizvadīja komandas «Bauska» spēlētājs Arnis Simsons. Metot ar 100% precizitāti, viņš realizēja trīs divpunktu metienus un septiņus trīspunktu metienus, ne reizi nekļūdīdamies. Arnim spēlē 30 punkti un 11 atlēcošās bumbas zem groziem.

«Bauskas BJSS» komandā 25 punktus (p.) guva Ivars Zemīti, kuram neierasti maz atlecošu bumbu (a.b.) – tikai divas. Renārs Rupkus – 15 p., 9 a. b., Mikus Karlovs – 13 p., 8 a. b., Toms Vilks – 10 p., 2 a. b. un astoņas rezultatīvas piespēles, Jānis Lietavietis – 3 p.
SK «Rūjiena» treneris Alvils Kaufmanis pastāstīja, ka komanda tiekas tikai spēlēs. «Praktiski komandu netrenējam, bet gan konsultējam,» stāsta treneris. Viņš sacīja, ka šoreiz iegūtos mīnusus izdevies atspēlēt, bet mača beigās vairāk paveicies mājiniekiem. «Apziņa, ka esam pirmie, ir laba, bet viss sāksies «play-off» spēlēs,» tā A. Kaufmanis.

«Bauskas BJSS» komandas galvenā trenere Līga Rimševica pēc spēles par komandas sniegumu bija gandarīta. «Es zināju, ka stāsimies pret līderiem, taču turnīra tabulai īpašu vērību nepievērsu. Dodos uz katru spēli, lai uzvarētu,» stāsta trenere. Viņasprāt, komandai jādomā par rezultāta noturēšanu.

«Kā allaž, mēs otrajā puslaikā palaižam grožus vaļīgāk un izlaižam spēli no kontroles, domādami, ka esam jau uzvarējuši. Paldies puišiem, kuri atsevišķās epizodēs izdarīja to, kas no viņiem tika prasīts, un noturēja uzvaru,» par komandas sniegumu stāsta Līga.

Trenere atklāja, ka lielākais gandarījums, noslēdzot regulāro čempionātu, būtu uzvarēt pēdējo spēli Daugavpilī, tā pastiprinot komandas psiholoģisko stāvokli pirms «play-off» cīņām.

«Bauskas» komandas rezultatīvākais spēlētājs Arnis Simsons pēc mača atzina, ka ir ļoti priecīgs par panākumu. «Uzvarējām līderus. Bet, kā vienmēr, pēc iegūtā pārsvaram mēs apstājāmies un bumbu nemetām grozā. Šodien mums paveicās – spēles galotnē izdevās noturēt uzvaru,» komandas sniegumu vērtē Arnis.

Viņš un pārējie komandas biedri pirms spēles bijību pret līderiem nav jutuši. «Zinājām, ka viņi ir pirmie, bet īpaši nesatraucāmies. Viesos mums gāja labi, toreiz spēles beigās nepaveicās mums, šodien – viņiem. Pretinieku vienībā nav izteiktu garo spēlētāju, zinājām, kā viņi spēlē, tāpēc izdevās rūpīgāk sagatavoties,» tā Arnis.

«Bauskas BJSS» komandai pašlaik ir otrā vieta B grupā, tiesa, vietu sadalījums mainīsies pēc konkurentu cīņām. Pēdējā spēle regulārajā čempionātā baušķeniekiem 17. janvārī Daugavpilī pret komandu SK «Bruņinieks».