Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā aizvadīti otrie Vimbu svētki 9

Svētdien, 15. aprīlī, Bauskā otro gadu pēc kārtas notika svētki, kuros goda vieta ierādīta vimbām. Tieši šo zivju dēļ pavasaros mūspuses upju malas ir makšķernieku nosētas.  Laikapstākļi brīvdienā patiesi lutināja, un svētku norises vieta bija ļaužu pilna.
 
Apmeklētāju vidū bija gan daudz baušķenieku, gan arī viesu no Lietuvas, Rīgas un citām Latvijas pilsētām. Jāatzīmē, ka šajā reizē bija arī tirgotāji no Lietuvas. Ar aktivitātēm un sarunām par bezatkritumu dzīvesveidu interesentus izklaidēja biedrības «Homo ecos» pārstāvji. Aptaujātie apmeklētāji atzina, ka pasākums radījis gaidīto svētku sajūtu. Vairāki nonākuši pie secinājuma, ka nākamgad domās par piedalīšanos makšķerēšanas konkursā arī paši.

Tomēr arī kāds kritikas grauds tika sēts pozitīvajā gaisotnē notiekošajos svētkos. Baušķenieks Aivars sūkstījās, ka pietrūcis plaša zivju sortimenta. Ja reiz Vimbu svētki, gribētos šo zivi baudīt dažādos veidos, taču svētku dienā to pat nopirkt nevarēja, bet varēja iegūt apmaiņā pret kuponiem.  «Atrakcijas mani nevilināja, piefiksēju, ka sākumā, kamēr svētki vēl nebija ieskrējušies, vecākiem cilvēkiem zivis uzdāvināja tāpat - par baltu smaidu. Taču vēlāk, augot pieprasījumam, izveidojās rinda, jo gribētāju bija vairāk nekā spēja «ražot kūpinātavas». Ja reiz zivju diena, uzskatu, ka arī tirgotāju akcentam vajadzēja būt uz zvīņainēm. Pērn atminos bija pārdevēji, kas piedāvāja arī jūras spuraines, taču šoreiz nekā. Rezultātā pasākums tāds ikdienas gadatirgus vien bija,» spriež Aivars.

Uzvariete Ausma priecājās, ka viņas kungs Ilmārs pirmo reizi mūžā pats savām rokām uzmeistarojis putnu būri. Vimbu svētkos viņa bijusi arī pērn, šogad siltā saule un putnu čalas burtiski izvilinājušas no mājām. Viņasprāt, šādi pasākumi jārīko sestdienā, lai atliktu vēl viena brīvdiena. Arī svētki varētu norisināties līdz vēlai vakara stundai, aktivitātes var izdomāt dažādas. Citviet notiekošajos zivju svētkos tik tiešām varot sajust, ka centrālā varone ir zivs. «Ir zivju ēšanas sacensības, ir to tīrīšanas sacīkstes, spuraiņu atpazīšanas un citas «ambrāžas». Tāpat darbojas pavārskolas, ir tiešām daudz ēdinātāju, kas zivis piedāvā ceptas, vārītas, marinētas, kūpinātas, svaigas un tā tālāk. Citur pat noorganizē arī aukstā laika peldēšanas sacensības,» par piedzīvoto dalās Ausma.

Svētku centrālais notikums, protams, bija makšķerēšanas sacensības. Pēcpusdienā noskaidroja veiksmīgākos makšķerniekus. Balvas bija sagādājis Guntis Andersons, Gailīšu pagasta zivju piebarošanas barības ražotnes «NG mix» īpašnieks. Apbalvoja vecāko makšķernieku – Valdi Stuļģi, jaunāko – Jāni Baranu un vienu no dāmām – Māru Ķeņģi. Savukārt trīs veiksmīgākie makšķernieki ar smagākajiem lomiem bija Aivis Tirelis, Inese Priedīte un Juris Aigars Āboliņš.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» 17. aprīļa numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Vimbu gribu

Ar nosaukumu gan izblamējās, tā arī nevienu vimbu nedabūju. Pat nodarbēs iesaistījos, bet neatradu nevienu, kas iedotu kuponu. Kad dabūju beidzot kuponu, rinda bija kā padomju laikos pēc importa precēm. Aizgāju mājās, bet pa ceļam kūpinātu vimbu uz nākamo dienu sarunāju no paziņas Jāņa.

pirms gada, 2018.04.16 12:12

zinātājs

Būtu iemetis Mūsā granātu, būtu vimbas cik uziet!

pirms gada, 2018.04.16 12:21

gribēt nav kaitīgi

kaitīgi ir negribēt bet dabūt, uzskatu ka neesi neko zaudējis, jo īsta meistara kūpinātu vimbu šajos svētkos nedabūt, kā arī vimbas, kas svētkos tika kūpinātas, saldētavā bija "nomarinētas" vismaz mēnesi, respektīvi ilgu laiku krātas šiem svētkiem. Uzskatu, ka daudzi pagaršojuši šo "svētku vimbu" būs pārdomās, vai tiešām tā vimba ir garšīga kā stāsta zinātāji?

pirms gada, 2018.04.16 13:04

AB

Es vimbu dabūju bez kuponiem, pat nezināju, ka dod ar kuponiem. Piegāju klāt pajautāt cik maksā un iedeva par velti... un man ļoti garšoja!

pirms gada, 2018.04.16 14:53

Pozitīvā apmeklētāja

Paldies organizatoriem. Malači. Tie kas nāca pozitīvi noskaņoti, varēja priecāties gan par izcilo laiku, gan iespēju satikt paziņas pēc garās ziemas, gan piedalīties dažādās izdarībās. Bez tam -viss bezmaksas. Saturīgi pasākumi teltīs, kvalitatīvs džezs ( par ko īpašs prieks īsteniem mūzikas pazinējiem), interesantas Zemessargu izdarības. Lieliska, pārdomāta organizācija, perfekta vieta. Diemžēl zivis ir tik, cik ir. Braucot uz Kolku gar jūru, diemžēl, arī ne vienmēr var nopirkt zivis (bez tam svaigas). Var just jauniešu elpu pasākumā, viss ļoti operatīvi atspoguļots sociālajos tīklos. Beidzam burkšķēt, priecājamies. kas negrib, nav spiests piedalīties. Lai spēks un idejas nākamajiem pasākumiem Bauskā.

pirms gada, 2018.04.16 12:50

Zane

Es arī biju, un par 100% piekrītu - bija varen labs pasākums! Paldies Bauskas kultūras centram!

pirms gada, 2018.04.16 15:01

skats no malas

Strādāju Rīgā. Pēc iepriekšējā gada Tas Te pasākuma, kolēgi ar cieņu vēro un gaida pasākumus Bauskā.
Biļetes visiem jau sagādāju uz TasTe, viesnīcas vairāki numuriņi rezervēti. Vakar lielākā daļa apmeklēja arī Vimbu svētkus. Priecājās par jauku relax ar bērniem svaigā gaisā un tas viss bez milzīgiem izdevumiem. Paldies!

pirms gada, 2018.04.16 12:55

Vimba

Klau, tad nesaucam tos par Vimbu svētkiem, bet par Pavasara svētkiem vai makšķerēšanas sacensībām ar atrakcijām un aliņu.

pirms gada, 2018.04.16 13:42

Cope

Vimbu copmaņiem svētki ir katru trešdienu, piektdienu, sestdienu un svētdienu.

pirms gada, 2018.04.16 13:43

Vietējās ziņas