Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā asinis nodod daudz skolēnu

Bauskas kultūras centrā ceturtdien, 23. janvārī, tika rīkota asinsdonoru diena. Dažas minūtes pirms pieņemšanas beigām vairāk nekā 60 cilvēku bija ziedojuši asinis, informē Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukumu organizatore Stefānija Pinkovska.
 
S. Pinkovska atklāj, ka šajā donoru dienā vērojama pozitīva tendence – ieradies liels skaits skolēnu. Ap plkst. 9, kad Kultūras centrā sāka pieņemt apmeklētājus, plaši pārstāvēta tika Bauskas Valsts ģimnāzija. Asinis ziedot nolēma visa 12.c klase. Tāpat krietns pulks jauniešu ieradās no Bauskas 2. vidusskolas.

Pašlaik asinsdonoru centrā trūkst visu grupu asiņu, bet centra pārstāvis Rihards Veršiņins piebilda, ka īpaši akcijā iesaistīties aicināja 0 rēzus negatīvās, A rēzus pozitīvās, kā arī B rēzus negatīvās asinsgrupas donorus. Bauskas 2. vidusskolas 12. klases skolnieks Kristaps Kurpnieks asinis ziedoja jau otro reizi. Viņš stāsta, ka iepriekš no VADC saņēmis īzsiņu ar aicinājumu nodot asinis atkārtoti.

Savukārt viņa skolasbiedrs Ainars Rumpans bija pirmreizējais donors. Viņš neslēpj, ka pirms asins nodošanas bija ļoti uztraucies un pēc tam izjutis nelielus reiboņus. Tomēr skolnieks priecājas, ka saņēmies un tādējādi palīdzējis citiem cilvēkiem.

No visiem ziedotājiem apmēram piektā daļa bija pirmreizējo donoru. S. Pinkovska atzīst, ka nereti tiem, kas asinis iepriekš nav nodevuši, nākas atteikt. Kā zināms, asins ziedotājiem jābūt smagākiem par 50 kilogramiem, jābūt labā veselības stāvoklī, kā arī jāievēro fakts, ka iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas