Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā barikāžu atceres sarīkojumā rosina patriotismu 10

Ugunskurs pie ieejas Bauskas kultūras centrā trešdien, 20. janvārī, simboliski vēstīja par tajā notiekošo. Vakarpusē te ikviens tika gaidīts uz 1991. gada barikāžu atceres dienai veltīto sarīkojumu.

Kultūras centra darbinieku, pasākuma organizatoru gaidas bija veltīgas – lielajā zālē nevarēja saskaitīt pat divus desmitus interesentu. To vidū bija tikai divi novada domes deputāti – Voldemārs Čačs un Raitis Ābelnieks.

Pie ugunskura pirms pasākuma sildījās divi Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klases audzēkņi Kristers Mašinskis un Kārlis Dzjamko. Pusaudži sacīja, ka nākuši uz sarīkojumu, jo tā vēlējušies. Ar zēniem pie ugunskura sarunājās barikāžu laiku dalībnieks, kādreizējais Latvijas Tautas frontes Bauskas rajona nodaļas vadītājs Edmunds Jakubonis. Viņš pastāstīja par cilvēku noskaņojumu, atklāja, ka tās tomēr nebija tikai tādas spēlītes, bet nopietni pārdomāta un labi organizēta vairāku dienu akcija.

Uzrunājot sanākušos, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pateicās ikvienam, kas tolaik devās uz Rīgu aizstāvēt vēlmi dzīvot neatkarīgā valstī: «Mēs visi, kas toreiz bijām kopā, uzvarējām.» Ar klusuma brīdi viņš aicināja atcerēties visus barikāžu dalībniekus, kuri vairs nav dzīvi.

Pēc tam tika demonstrētas divas dokumentālās filmas. Uzrunā pirms tam žurnālists un režisors Atis Klimovičs sacīja, ka ar šiem darbiem ir vēlme parādīt, kādi ļaudis savulaik dzīvojuši Latvijā, kāda ir šo laiku mūsu armija. Izskanēja pieņēmums, ka šīs filmas varētu rosināt pārdomām arī par barikāžu laiku, par tā nozīmi Latvijas neatkarības atgūšanā un nosargāšanā, vairot patriotisma jūtas sabiedrībā.


Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

viss nāk un aiziet tālumā

Atcerējos klasiķi Remarku - *nekas nav skumjāks par tukšu glāzi*.
Pēc gada tāda būs šodien pustukšā zāle. Ja nu kāds izbijis komunists-barikādists atvilksies pazīmēties ...

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 17:11

te nu bija

Kaut kā neredzam izcilniekus deputātus. Ā, nav vēlēšanu gads.

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 18:08

fakts

Viekārši - vārgi patriotisma rosinātāji. Kādam jau būtu bijis nedaudz jāpietrādā.

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 18:21

par

Vieni taisa revolūciju, bet pie varas bez kautrēšanās tiek karjeristi, tāda ir partiju būtība. Mēs taču redzam, kas tagad notiek valdības veidošanas tirgū, šausmas.

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 20:15

Tik vien

Jakubonim bija piekritēju? Nu jā viņš jau arī no bijušajiem partijniekiem Līduma kolhozā.

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 17:09

kopā ar tādiem pašiem

viņš tikai godam izpildīja VDK un PSKP uzdevumu

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 17:14

vairāk

ja jau esi tik informēts, kur Jakubonis bija, tad jau kauns ir nezināt, ka bija Ļeņina kolhozs, nevis Līdums, par Līdumu tas pārtapa ilgi pēc tam

pirms 2 gadiem, 2016.01.27 20:42

????

Labi tagad ir tikai Abelniekiem, citi palikusi pie sasistas siles. Neviens pat nezin ka vienkarsi ticis izmantots, lai musu gudrie tiek pie siles..

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 12:03

tiesi taa

,. nevar nepiekrist jums, taisniba. un kaa vienmeer, kas maak tam naak, un ticis siltakaa vietinaa, maak taas lietas groziit, a tauta ar vien sliigst lielaakaa paradu un nodoklu juugaa, zeel.,..,

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 18:44

hmm

redzko tauta par jums doma-----http://tautastribunals.eu/?p=6793

pirms 2 gadiem, 2016.01.26 20:58

Vietējās ziņas