Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā ieradušies dejotāji no Gruzijas

Bauskā ieradušies dejotāji no tālās Kaukāza valsts Gruzijas. Trešdien, 27. aprīlī, viņi ielidoja Viļņā, kur tos sagaidīja pašvaldības pārstāvji. Pēcpusdienā autobuss ar viesiem ieripoja Bauskā.

Bauskas pašvaldības sadraudzības pilsētas Hašuri deju kolektīvs ieradies Latvijā, lai piedalītos tautas deju ansambļa (TDA) «Jandāls» 55 gadu jubilejas svinībās. No tālās Kaukāza valsts uz Latviju atlidoja 21 dejotājs un pieci pieaugušie. Skolēni izmitināti viesu namā Vecsaules pagastā, savukārt kolektīva vadītāji un delegācijas oficiālās personas nakšņo Bauskas pilī. Viesi no Gruzijas Latvijā uzturēsies nedēļu.

«Jandāla» pārstāve Santa Zemīte «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka Gruzijas viesu sagaidīšana Bauskas Rātslaukumā izvērtusies ļoti sirsnīga. Viesus emocionāli saviļņojuši baušķenieku sagādātie baloni Gruzijas karoga krāsās. Pēc lidojuma jaunieši bija nedaudz noguruši, taču apņēmības pilni jau ceturtdien sākt Latvijas un Bauskas iepazīšanu.

Paredzēts, ka gruzīnu dejotāji uzstāsies tautas deju ansambļa «Jandāls» jubilejas koncertā 30. aprīlī Īslīces kultūras namā. Viesiem sarūpēta daudzveidīga programma. Ceturtdien, 28. aprīlī, viņi dosies uz Tērveti, pēcpusdienā Codes pagasta zemnieku saimniecībā «Vaidelotes» izzinās latvisko dzīvesziņu. Piektdien plānots apmeklēt Bruknas muižu. Svētdien, 1. maijā, gruzīni iepazīs Bausku un apkārtni. Tāpat viesiem būs iespēja redzēt Rīgu un Jūrmalu. No Viļņas uz Kutaisi Gruzijas viesi izlidos 4. maija rītā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas