Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā iespēja būvēt jaunu bibliotēku

Bauskas Centrālajai bibliotēkai radusies iespēja tikt pie jaunām mājām. Bauskas novada domes sēdē 25. janvārī vairums deputātu nobalsoja par bibliotēkas būvprojekta pārstrādāšanu atbilstoši jaunajām prasībām.

Šopavasar varētu rasties iespēja pretendēt uz Eiropas Savienības finansiālo atbalstu jaunu zema enerģijas patēriņa ēku būvniecībai. Tāda varētu būt arī iecerētā jaunā Bauskas bibliotēka. Taču tās sākotnējais, par 77 000 eiro izstrādātais būvprojekts jaunajām prasībām neatbilst. Tādēļ ir rasta iespēja veikt būvprojekta detalizāciju ar mērķi saņemt ES fondu līdzekļus.

Tāpat kā pirmo projektu, arī detalizāciju uzticēts izstrādāt SIA «LVCT». Firma darbus apņēmusies veikt par 188 760 eiro. Jaunais projekts jāizstrādā tāds, lai bibliotēkai plānotais ēkas enerģijas patēriņš uz apkurināmo telpu platību pēc būvniecības beigām nepārsniegtu 30 kWh/m2 gadā. Arī darba veikšanas termiņi ir ļoti īsi. Pieteikšanās līdzfinansējuma saņemšanai varētu tikt atklāta pēc pāris mēnešiem. Firmas direktors Juris Burņevskis apliecināja, ka pilnīgai projekta pārstrādāšanai nepieciešami pieci mēneši. Taču sagatavot detalizāciju tādā līmenī, lai to varētu iesniegt ES līdzfinansējuma saņemšanai, var daudz īsākā laikā.

Gan finanšu komitejas, gan domes sēdē deputātiem bija daudz jautājumu par šo ieceri. Tika noskaidrots, ka jaunās bibliotēkas būvniecība varētu izmaksāt ap 5 miljoni eiro. Izskanēja bažas, ko darīs ar projektu, ja bibliotēkas būvniecībai neiegūs ES līdzfinansējumu. Deputāts Uldis Kolužs norādīja, ka svarīgi ir izstrādāt labu, modernajām prasībām atbilstošu projektu: «Ja mums kvalitatīva un mūsdienīga projekta nebūs, mēs tā arī nekādos līdzfinansējuma piesaistes konkursos nevarēsim startēt.» Izskanēja viedoklis, ka pēc projekta izstrādāšanas pašvaldībai būs lielāka motivācija jaunas bibliotēkas būvei.

Daudz iebildumu par ieceri bija deputātam Aleksandram Novickim. Finanšu komitejas sēdē viņš pauda neuzticību iepirkumu nodaļas darbam, iebilda arī attīstības un plānošanas nodaļas speciālistu veiktajam. Viņš apšaubīja projekta izstrādes iespējamību noteiktajā termiņā. Deputāts norādīja, ka bibliotēkas būvniecības iecerei nav bijusi sabiedriskā apspriešana. Gan finanšu komitejas, gan domes sēdē A. Novickis vienīgais balsoja pret bibliotēkas jaunā projekta izstrādi.

Jāpiebilst, ka pašreizējās Bauskas Centrālās bibliotēkas telpas neatbilst mūslaiku prasībām.

Vietējās ziņas